deepfish adlı kullanıcının mesajları

gecen cuma falconu chrony f1 ile test ettim , hava sicakligi yaklasik 20 derece idi , atislar 200 barda basladi , 15 atis kaydettim , namlu ucu ve chrony arasi yaklasik 1.30 metre .

jsb exact jumbo 16 grain : 937,2 -938,5 -944,9 -941,6 -946,6 -951,8 -953,5 -957 -953,4 -956,6 -957,5 -956,2 -951,7 -945,8 ortalama : 949.45 guc : 32.03

jsb exact jumbo heavy 18 grain : 902 -903 -905 -908 -911 -916,5 -920,6 -919,4 -914,6 -917,6 -919,6 -917,3 -915,8 -909,8 -909,4 ortalama : 912.64 guc : 33.30

umarim faydasi olur

selamlar , bir sey sorucam , ben guc ayar dugmesini genelde mavi de kullaniyorum fakat 14 secenek mevcut , keske 1-2-3 seklinde numaralandirilsaydi daha pratik olurdu , bazen karisabiliyor , samyang kullananlarin pratik baska yontemleri var mi acaba , tesekkurler

eger bulabilirseniz bushnell trs 25 red dot cok iyi arastirmalarima gore 3 moa ve bir aimpoint kadar kaliteli , ben de hawke red dot taktim carbine e kullanisli fakat devamli sifirlama istiyor , dun Dx ten aldigim red dot i taktim daha iyi gibi ama pek deneyemedim , dealextreme

selamlar , benim falcon kullanicilarina bir sorum olucak . Bazen bolt action kolu takiliyor , sarjoru cikardigimda , merminin ezilmis oldugunu goruyorum , bu siralar cok yapmaya basladi , ozellikle gecen gun JSB Exact Jumbo 18 grain Heavy pelletlerla bu sorunu cok yasadim , airarms in 18 graininde yapmadi , fakat bugun ayni sorunu bu kez airarmsla yasadim , benim fikrim bu sarjor 5.52 leri pek sevmiyor , sanirim biraz bol geliyor ve eziliyor pelletler , sizce sorun ne olabilir ?

selam , carbine 25 ile yaklasik 300 pellet attim dun . Gez goze alisamadim , daha sonra hawke sport dot i taktim , gayet hos oldu , neye attiysam vurdum sifirladiktan sonra . Benim de ard arda mermi surulmesi hosuma gitmedi , lever acikken tetik dusurdum yanlislikla ve baya bi bagirdim :) samyangin hunting sivri agir ve uzun pelletleri zor giriyor ve tufek daha zor kuruluyor , bir de guc ayari cok daha pratik olabilirdi , ama alisicaz cunku gercekten super bi alet , tam gucte iki sarjor , orta gucte yaklasik 20-30 atis yapiyor sanirsam , en dusuk gucte tufegin attigi bile duyulmuyor ama sanirim boncuk tabancasi gibi fps i , chrono ile olcmek lazim . Ben klik sayiyorum guc ayari icin , siyah tarafin en sonunda en dusuk ordan sola doru da gucleniyor 14 - 15 kademe . Carbin boy ve islev tartismasinda noktayi koyar gibi gozukuyor .

selamlar , musait bir zamanda chrony f1 model chronograph ile falconumu test edicem , sonuclari gorsel olarak paylasirim . silahi yaklasik bir aydir kullaniyorum , tahmini olarak 3000 pellet atmisimdir , gercekten cok isabetli , dengeli ve bir o kadar sessiz , sarjor yapisi diger silahlara gore bence daha kullanisli , bolt action bana "enemy at the gates" filmini hatirlatti , seyretmeyenlere tavsiye ederim . namlu ceketli oldugu icin boresighter aparatlari bol geliyor , sanirim daha uzun bir aparat lazim . Moderator kulllanarak sesini tamamen kesmek mumkun . siddetle tavsiye ederim