sercankaptan adlı kullanıcının mesajları

bu silahı bilmeyen yoktur ama bunun fiyatını bin tl olarak bile bulsam almam ikinciel bir silaha kalkıpta 20.000 tl mi vericem hayatta vermem hiç bir taktiksel üstünlüğü yok karşıdaki adam sen silahını çıkartana kadar seni bir güzel delik deşik eder ayrıca çok büyük ve çok ağır beline koysan pantolununu aşağıya çekiyor ve çok rahatsız ediyor gizli kesinlikle taşıyamıyorsun mutlaka belli ediyor kendini arkadaşımda vardı elime almışlığım var 357'lik, 41'lik, 44'lük, 440 Cor-bon ve 50 AE olarak değişiyor ve ağırlığı desen zaten 2 kilo civarı amacım silahı kötülemek değil sadece dezavantajlarını söylemekti.

kesinlikle benimde gözümde Glock özel olarak yapılıyor sistemi hiç bir silahta yok ve ikinci favori silahım yukarıda arkadaşın dediği gibi five-seven 200 metreden çelik yeleği deliyor artık gücünü anlarsınız Türkiye şartlarında five-seven almak zor ithalata yapılmıyor ama glock daha kolay

özkursanı aradım konuştum etna power hakkında bilgi aldım şuanda yurt içi satışı yasakmış ama yakın bir zamanda yurt içinde de serbest olacakmış (şuanda devletten izin alıyorlarmış)bu mermileri travmatik silahlar atabiliyormuş ve sadece bu mermileri gerçek silah ruhsatı olanlara vericeklermiş yani kafasına esen gidip alamıyıcakmış bunu da belirteyim

mesela 80 tl ye kuru sıkı alıyorsun 1 ay içerisinde kayıdı yapılmazsa 550 tl +silaha el konuluyor bana sorucak olursanız inanılmaz saçma bir kanun birşey anlamadım kurusıkıyı satan av bayileri zaten bizden evrakları alıyor hatta onlar gönderiyormuş o zaman biz tekrardan kayıt yaptırmamız lazım mı bunu anlamış değilim eğer yaptırılıcaksa neden onlara evrak veriyoruz

sercan bey,
    teşekkürler bilgi için.Kafama takılan acaba mermi hariçmi bu fiyatlar?
    Nedeni merminin MKE satış fiatı 1.16 TL!!! Eğer dahilse bayağı ucuz geldi.
    saygılar

mermi dahil fiyatı bende anlamadım banada çok ucuz geldi açıkcası en kısa zamanda oraya gidip bakıcam tabi gitmişken bir iki kerede atış yaparım :)

şimdi aradım florya atış poligonunu tanesi 2-3-4 lira arası değişiyormuş herhalde silahına bağlı olarak onu sormadım kendi silahımızla gelidersek mermisinin tanseini 1 tl den atış yapılıyormuş yani fiyatlar böyleymiş princess poligonu soramadım fiyatlarını artık onuda başka bir arkadaşımız sorarsa oda paylaşırsa seviniriz

bende araştırdım bulamadım bende poligona gitmek istiyorum ve nerelerde var tam olarak ben tabanca atmak istiyorum isim verirseniz seviniriz

benim anlatmak istediğim olay her kuru sıkının ağazı kapalı değil mesela ben 2007 yılında bir tane almıştım baretta o zaman kanun yoktu turuncu yanlarında şerit ve namlusunun ağızı kapalı diye ve bildiğiniz gerçek silahlarla aynı yapım kuru sıkı olarak her mermiyi atıyor yada eğitim maksatıyla özel bir ruhsatla satılabilir ağızı açık kuru sıkılar ve hatırlatırım kuru sıkı silahlarda 9 mm ve videodaki mermide kuru sıkı mermisi videodaki daha öncede demiştim özkursan gerçek silah mermisi üretmiyor

Değerli arkadaşlar,

Bu mermiler kuru sıkılar için üretilmiyor, gerçek silahlarda eğitim amaçlı ve maliyetleri düşürmek adına üretiliyor. Malumunuz kurusıkıların önü kapalı ve açılması kesinlikle yasaktır.
    Saygılar

doğru olabilir ama videoda hepsinin kullandığı kuru sıkılardı ve özkursan gerçek bir mermi üretmiyor hiç bir zaman sadece kuru sıkılar için üretiyor yada benim söylediğim yanlış

yorumumu yazmamışım hemen ekliyim hem avantajı olmuş hemde dezanavtajı olmuş neden derseniz atış yaparken maliyeti çok ciddi oranda düşürüyor ve zarar vermiyor bu çok iyi bir avantaj ama şimdi herkes kuru sıkı silah alıp beline takıp gezicek yaralamıyor ama etkisiz hale getiriyor çoğuda kendine korumak amaçlı alıp gezicek diye tahmin ediyorum buda dezanavtajı benim düşüncem bu bana katılanlar var mı yok mu o size kalmış