sarp kılıç adlı kullanıcının mesajları

Öncelikle deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ediyorum sayın 1905sss. Bu yorumunuzu okuduktan sonra forumları ve siteleri dolaştım.Hatta bir forumda Bora firmasının sahibine forumun adını verip yorumları cevaplamaya davet ettiğinizi belirtmişsiniz.Şirket sahibinin en azından o forumda bir şeyler söylemesini umdum ama yorum bulamadım.Elimde olsa kendisine ABD'nin artık ciddi bir Kangal Köpeği üreticisi olduğunu ve bazı değerlerin ve bilgilerin transfer edilebildiğini söylerdim.Hollanda bazı laleleri bizden almış.Biz neden o kalitelerde üretim yapmayalım ki?Ben de geçen gün verdiğim Bora siparişini bekliyorum.Ama gönül ister ki dünya kalitesinde iyi üretimi olsun da her modelini alalım gözümüz kapalı...Saygılar...

O memnuniyet bana ait sayın 1905sss.Çok seviyeli ve paylaşımlı bir forum ortamı var burada.

Size bir sorum olacak aus 8a ile san mai 3 keskinliklerini karşılaştırma imkanınız oldu mu.

olduysa gözlemlerinizi paylaşırsanız sevinirim.Saygılar.

Sayın 1905sss.Meydan Av'ı aradığımda garanti kapsamında ürün değişikliği ya da garantiye girme durumuna göre(kullanımdan kaynaklanan durumlar sanıyorum) belli bir para karşılığı bir kaç ürün değiştirdiklerini söylediler.Tabi bu ürünler farklı modeller ya da markalar da olabilir.

İnşallah böyle bir değişikliğe gerek duymayız bir gün...

Aşağıda KATANA belgeseli linki ekliyorum.O kılıçlar bile çok hassas sıcaklıklarda üretiliyorlar.Üretimle ilgili olabilir kırılma.Ben de zayıf olduğunu düşünmüyorum o kadar.Bu arada cold steel 2011 modellerinin içinde espadaların G-10 saplı ucuz bir serisi var.Eskileri kadar güzel değiller belki ama ulaşılabilir ve göreceli olarak daha kullanılabilir keskiler :)

http://dealerscorner.coldsteel.com/New/Default.aspx

http://www.belgesell.com/samuray-kilici-katana.html

saygılar...

Buradaki tüm yazıları okudum.Öncelikle teşekkürler.İki tane taiwan çakım var.Birini aylar önce alıp baya bi yordum.AK-47 COLD STEEL.Çok keskin...Ama keskin yüzeyi bir darbe almış ve çok hafif bozulma oldu.Ya taşa ya demire geldi bence...Kesme açısından çok güzel bir çeliği var diye düşünüyorum.Birinci sayfadaki ''AUS8 ÇELİKLERİ KÖTÜDÜR'' yazısı düşündürdü beni.O kadar kötü bir çelikse cold steel firmasının bir çok pahalı sayılabilecek modelinde kullanılmasının nedeni ne olabilir.AUS 8 hangi yönleriyle kötüdür? :him:s

Evet gerçekten de ilginç bilgiler verdiniz.Halep oradaysa ipek mendil burada :).Bir yerlerde havada ipek mendili, bir taşı veya başka bir keskiyi;duello; kesen bir damaskus görüldüğünde ilk bu forum dalgalanır ve durulmaz gibi geliyor bana...

Sayın 1905sss öncelikle Espada xl bıçağınız hayırlı olsun.Ben de hayranlarından biriyim.Planlar, hesaplar yapıyorum nasıl getirtirim diye :)

Bende de 62NL var yeni aldım hepsiburada 750 tl üzeri %10 maxipuan verince espada large, bora tiger 301, ve opinel n15'i 650 tl ye mal ettim.

Dün videoları incelerken kırlmış bir XL dikkatimi çekti.Bıçak yüzeyi geniş olduğu için mi kırıldı acaba diye geçti aklımdan.Linki kopyalıyorum.Siz de inceleyin isterseniz

http://www.youtube.com/watch?v=buU8iFbj6d8

inşallah bizim keskilerin başına bu tür kazalar gelmez.

Hayırlı olsun :) ben de bıçakçım.com dan aldım.14 şubat'a kadar % 10 indirim vardı.148 TL RESCUE TOOL ve 70 TL civarı BUCK balıkçı çakısı maliyeti oldu.Kargo bedava...Denedim tek elle kapanacak gibi değil gerçekten.Ayrıca ben de Fenerliyim ama elimdeki sarı kırmızı bebekle aramda 14 şubat psikolojisi var :).Daha önceden edindiğim swiss champ a göre daha büyük ve daha güzel bir çakı ama.''Yanıma alayım da ne iş olsa yapar'' denecek bir şey değil.Testeremsi armalı bıçağının ağzı tek yönden bilenip inceltilmiş.Almak isteyen bıçakçımdan o rakam için ısrar etse verirler gibi geliyor bana.Bıçakçımla ilgim yok.

Hayırlı olsun.Foruma yeni üye oldum.Siz beni bugün tanıyorsunuz ama ben sizin kolleksiyonlarınıza

aylar öncesinden aşinayım sayın 1905sss.San mai 3 bir iş için alınmaz bence, sizlerin de söylediğiniz

gibi SEVMEK İÇİN alınır...