DarKWisH adlı kullanıcının mesajları

Harici İçerik youtu.be
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Harici İçerik www.youtube.com
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

11.08.2017 de hepsiburada sitesinden 5000küsür liralık bir lg tv aldım hesapta 24 saatte teslimdi; 14.08.2017 de geldi kargo paketin bir köşesi patlamış içinden naylonlar çıkmış vaziyette. Haliyle reddettim 1 hafta oldu sonuç yok bekliyorum. Buarada firma aras kargo. Daha önce sokak hayvanları için aldığımız 3 paket mamayı kapının önüne atıp gitmişlerdi. 4. kata 15 er kiloluk paketleri taşımak için zor geldiği için. Yine bir cumartesi günü tüm ev ahalisi evdeyken evde kimse yok diye telefon etmişlerdi paket şubeye geri gitmiş. Kargo firmalarında iş ahlakı yok.

Otomotiv sektöründe çalışıyor olabilirmisiniz :)

Web sitesi, brosur, kullanma klavuzu basli basina bir olay. Air Arms'in sitesi cok mu duzgun sanki? Siteyi gectim, sifir tufegin kutusundan cikan bilgilendirme kagitlari bile basim hatalari ile dolu. Insan bazen gercekten hayret ediyor! :) "Sunu yapmak coz mu zor ,bunu yapmak cok mu zor" gibi cok sitem goruyorum ve bu sitemlerin aslinda Turk ureticisinin daha iyisini yapmasini istememizden kaynaklandigini da biliyorum ama tufek uretmeyi gectim herhangi bir seyi dunya standartlarinda yapmak elbette ki cok zor, bunu da kabul edelim. Firmalar batmiyorsa ve zamanla kalitesini artiyorsa bence sorun yok. Elbette tuketici olarak daha fazlasini istememizde de bir sorun yok, vesselam :)

Üzgünüm ama kralın puncher da esinlendiği (kopyaladığı) markadır Air Arms. Değil broşür her dalda yamultur kralı. Bu firmayı övmek yada yüceltmek için rüştünü ispat edeli onlarca yıl olmuş sektörde normları belirleyen yabancı markalarla karşılaştırmayın(kazanamazsınız).

Bugüne kadar S510 5.5 ,S200 4.5 ,Prosport 4.5 ,TX200hc 4.5 kullanmış biri olarak çok rahat söyleyebilirim.

Yok kardeşim sana birşey demiyorum. Ama ateşli silahlarla haşırneşir olanlar benim gibi veryansın ediyor farkındaysan. İnsanın zoruna gidiyor kendi ülkesinde üretilen nimetlerden faydalanamaması. 1. Kaliteler yurtdışına giderken hafif kusurlu ürünlerin içpiyasaya verilmesi vs. Bunun gibi birçok örnek verebilirim ama sabah saat 6 ve ben işe gidiyorum :) Dediğim gibi kişisel yada markasal algılanmasın. Benim değindiğim nokta yasalar ve yerli üreticilerin iç piyasaya verdiği değer.

Hatsandan önce ATA ARMS yaptı yivli tüfek *TURQUA*. Türk malı diye ütülen biz oluyoruz.

Canik tp9 ülkemizde 2950TL (800$) , usa fiyatı ise 350$ (1290TL).

Samsunda üretilen bu tabanca 10.000 km uzakta usa da neden Türkiye fiyatının yarısından bile ucuza satılıyor...

http://www.mkek.gov.tr/tr/Sila…=29&EnAltKategori=172

https://www.budsgunshop.com/ca…N+TP9V2+9MM+WCSE+BLK+18RD

Günümüz yasalarında ve yönetmeliklerinde böyle bişeye sahip olmak zor. Mermiler pahalı ve yıllık 200 adet alım hakkıyla zaten başlı başına ölü yatırım. He olaki yivli silah almaya karar verdim imkanları zorlar 2000-3000 Dolar arasında satılan CZ550 serisi bir tüfeğe veririm paramı. En azından her daim güvenebilirim...

Ayrıca hatsan ki daha adam gibi çalışan bir otomatik av tüfeği bile yapamamış bir firmadır.

airgunturk.com/attachment/34462/

Ülkemizde üretimi olan onlarca yerli tabancalarda var ama yasada değişen birşey yok. Hala ruhsat harcları çok pahalı ve hala yılda 200 adet mermi ile sınırlı alım hakkınız. Yani ilk yivli üretiliyor diye sanmayınki bu işlerin önünü açarlar bizde rahat rahat alırız. Devlet hiç bir zaman bireysel silahlanmayı desteklemez...

Fully rifled namlu ile normal tek kurşun atışları sağlıklı olmuyor. Fully rifled namlular özellikle sabot tipi kurşunlar içindir. Eğer ülkemizdeki bulunabilecek sabot kurşunların fiyatlarına bir göz gezdirecek olursanız hiç bir şekilde değmiyeceğini anlarsınız. Ama rifled şok ile normal kurşuna bir parça dönme stabilizasyonu sağlayıp bir miktar mesafe ve isabet oranını arttırabilirsiniz.

Sitelerine baktımda şimdilik .308 ve .30-06 çapları görünüyor. Eğer görünütüsü kadar işçilik, malzeme kalitesi, sağlıklı çalışması ,namlu kalitesi ve isabet potansiyelide iyi olursa ateşli hobi tüfeği olarak piyasayı sallayabilir. Çap olarak .36 ga (.410) optik kullanımınada uygun düşük geri tepmeli bir fişek. Çok keyifli olabilir :) Heycan verici.

Burada bir yorum yada eleştiri yapmak için kimseden icazet almam gerekmiyor. Hakkım olup olmadığınada karar verecek merciiler siz değilsiniz. Bu forumda istediğim şekilde yorumumu yaparım forum kuralları çerçevesinde! Kimseyede hesabını vermem.