army adlı kullanıcının mesajları

Yani demek istediğim 260 metreyemi sıfırladın yoksa ne kadar üste atıyorsunuz..Sormamdaki neden bizim at44 ler 50 ye sıfırken 130 a 5 veya 4 mildot üst atıyoruz tahmini güç 16 gren ile 950 felan...Ama buna karşılık 70 fp lik air rancer bir mildot yada daha az üst atıyor.Szin tüfekte muhtemelen düşme az oluyordur.

Ömer ölçmedim , ama airranger de düşüyordur 30 grain atıyorsa , 30 grainde düşme yapar... Sıfırlamayı 25 metrede yaptım sonra 262 metre de bir iki rötüş yaptım..

At 44 kullanıyorsan 23 grain ince mehmeti tavsiye ederim ...100 - 250 metre arası kullanabilirsin (tabii pcp in 250 metreye çok düşmeden atabiliyorsa - AT 44 ler hakkında pek bilgim yok o açıdan)

Valla ben inanırım o tüfeğin ne kadar güçlü olduğunu biliyorum tam anlamıyla havalı efekti verilmiş yivli tüfek :thumbup:

Ben bile şaşırıyorum uzak mesafe atışlarına ... Sorun şu basınç düşmeleri oluyor regülator olmadığından nerede düşeceğini bilemiyorsunuz onlar olmasa
    bayağı iddialı gruplar yapılabilir... Bu arada atışlar moderatör ile yapıldı...

bu silah 800fps değilmi o gücüne rağmen 300 e yakın gidiyor hellal valla kac x zoomla vurdun onu 50x felammı hedefin çok kücük olması lazım bırak grupman isabet bile çok zor olmalı :) kutlarım sizi :thumbup:

900 - 1000 fps arası dır... 14 zoom da atıyorum - Maximum 16 zoom da atılacağına inanıyorum ...

cesaretinize hayranım :)

Estğ.

dostum emeğine sağlık, uğraşıyorsun, paylaşıyorsun. Pek atılmamış mesafelere atış yapıyorsun, bunlar yorucu ve emek isteyen işler.
    Ancak 6da 3 veya 5de3 vurduğuna emin olamamış, hedefteki vuruşlarda 8.5cm ctc yaptığını söylemişsin. Belki vuramadıkların 170 cm ötede? Plinking-eğlence atışı olarak bunu kabul edebilirim ama Grupman dersen bence iş orada biraz sulanmış olur.
    Daha büyük hedefe atış yapıp, hepsini vurup sonra onu paylaşsan daha doğru ve bilgilendirici olurdu diye düşünüyorum.

Çok yorucu hedefi koy sonra dön geri atış yerine git sonra hedefleri topla v.s. .... vuramadıkların 170 cm ötede demişsin yanılmışsın hedefin bir-birbuçuk karış civarında altından toz kaldırdı hedefin altında -sağ sol değil- ... Bu mesafede Grupman hiç duymadım sende muhtemelen bilirsinki koca antenleri tutturmaya çalışıyor millet bu mesafelerde (Hedefin nasıl göründüğüne bir bak o mesafeden sonra grubu konuşuruz) .. Bir çalışmaya ve emeğe Sulanmış olur gibi kelimeler kullanmak yakışmaz...Bugün 265 metreye 4 atış yaptım sıkıldım atmadım daha 2 hedefde isabet ve isabetlerin aralıkları 9,5 cm ... büyük hedeflere atış yapmaktan hiç hoşlanmıyorum, bu hedefleri vururken niye basitleştireyim ...

Eğlence olarak kabul edersin belki ama 188,6 metrede yapılan 5li grupmana bakmanı tavsiye ederim ... 250 metrede de yapılabileceğine inanıyorum pcp nin huyunu ve isabeti tecrübe eden birisi olarak...
    Airforce Condor 188,6 mt

Normalde bu mesafede 23 ve 25 grain kullanıyorum elimde kalmadığından bunlarla attım...

Ancak şu konuda grupman çalışması desek daha iyi olurdu - grupman demektense ...

Ka yı tanıyormusun ?

abi silah kadar önemli bir diğer konu kullanılan pellet yani ben bu gurupmanda şahsen 30 grain pelletin isabetinden ve yıkıcılığından eminim bu rada atış yapan abimizi kutlamadan geçemedim emeğine sağlık

teşekkür ederim

Airforce SSS ile 262 metre atışları ...

Şöyle bir durum oldu ; Hatırladığım kadarıyla 2 atış tabelasından öncelikle bu tabelaya 1 atış yaptım
    Daha sonra diğer tabelaya attım ... Ondan sonrada belki sıfırlamak içinde atış yapmış olabilirim ...
    Sonra aşağıdaki hedefe 5 atış ... Uzaktan vurulan yer gözükmediğinden önceki tek atışda vurup vurmadığımı
    bilemiyorum , vurmadı isem (ki o atışdan sonra öbür hedefe yaptığım atışlarda isabet yoktu)
    5 atış da 3 isabet olabilir eğer ilk atışda vurdu isem (ki zannetmiyorum zira sonraki hedefi ıskalamışım) o zaman 6 da 3...

Ama zannıma göre 5 de 3 olabilir... Dikkatinizi çekermi bilmiyorum ama bir atış nerede ise tam merkeze yakın...

262 Metreden 10 da 3 isabet bile iyi sayılabilir belki aşağıdaki görüntüden hedefin nasıl gözüktüğüne bakınca...

Bu arada bir atışın hedefin yukarıdan aşağı hizasında ancak altındaki toprağa vurduğunu gördüm
    (yaklaşık 2 karış yada daha fazla aşağı olabilir) atış basıncın düşme aralığına kurban gitmiş olabilir ...

[Resim Engellendi: http://img9.imageshack.us/img9/2093/262mt30grainim.jpg]

[Resim Engellendi: http://img35.imageshack.us/img35/479/262metregoogleearth.jpg]

Herkese çok teşekkürler ... BC değerini bilmiyorum (chronomda yok) ama 200 metrenin üzerinde deneme atışlarında 23 grain ile toz kaldırıyor ...

Airforce 1050 fps de civarı atar gibi geliyor tahminen 23,6 graini (319 m/sn yapar o da) , chairgun programı olanlar BC değerini hesaplayabilir ...

Airforce Condor SSS 191,1 metre
    5 atış - 4 isabet : Bir Pelleti takarken namluya boş girdiğini farkedince
    eyvah dedim ... O Pelleti atınca da ses geldiğini hatırlamıyorum ...
    Muhtemelen ondan dolayı bir atış gitmiş olabilir... Uzun mesafe olduğundan
    delikleri seçemeye biliyorsunuz her zaman...

HEDEF : 30 X 30
    [Resim Engellendi: http://img401.imageshack.us/img401/1145/grup191mt236grimkopya.jpg] [Resim Engellendi: http://img31.imageshack.us/img31/4425/grup191mt236grim3.jpg]

bence de daha iyi bir dürbün ile daha isabetli atışlar yapılacaktır. Bu arada silahını zorunluluktan dolayı satan bir arkadaşımıza sormuştum; Regülatör takılabiliyormuş, ve çok isabetli bir silahöış, ve silahını seviyormuş, tek sorunu şarjör kullanmıyormuş , gücü ve isabeti çok iyiymiş. Hatta levent arkadaşımız da o silahtan kullanmış ve beğeniyormuş.

Lother Walter namlu var regülatör le dizginlendikten sonra bunlardan güzel gruplar yapılabilir ...