army adlı kullanıcının mesajları

125 metre civarı (belki fazla da olabilir)
    İnceMehmet 30.25 Grain
    Airforce Condor SSS
    Rüzgar: (Ağır pellet ve güçlü pcp ile boşverin rüzgarı falan)

[Resim Engellendi: http://img594.imageshack.us/img594/1985/125mt.jpg]

Vurma noktasını tam ayarlayamamış ve pelletin düştüğü yeri tam tesbit edememişdim...
    Sıfırlamayı da yarım yamalak olarak 25 metrede yapmıştım...
    Artikılların altındaki çizgiden nişan alarak yapılan atışlar (Dolayısıyla iki atışın birbirini tutması bayağı zor bir durum yukarı aşağı pozisyonda - çizgiden hedefe nişan aldım anlayacağınız) 125 metre de nereye düştüğünü bulmaya çalışıyordum ...

İşin ilginç tarafı sanki cetvel gibi düz sıralı atışlar ...

[Resim Engellendi: http://img195.imageshack.us/img195/3972/125mtharita.jpg]

İNCE MEHMEDİN 30 grain pelletini İzzet bey in tavsiyesi üzerine aldım ve denedim (Kendisine buradan çok teşekkür ederim) :

İsabetinden çok memnun kaldım , isabeti bozan bir mod vardı ona rağmen 60 mt de bayağı güzel isabet elde ettim...

Yumuşaklığıda bence çok iyi ... Tavsiyemi sorarsanız yabancı marka 30 yada 32 grain pelletlere sakın enayilik yapıpda 30 tl falan vermeyin...

Weihraucher : JSB ile aynı (isabette) yorumuna katılıyorum ...

Tabiki at 44 le kıyaslanmaz ama "hem isabet hemde güç derseniz condor " demişsiniz buna katılmıyorum condorla 150 metre bir 10 atış grupman yapın ve bizle paylaşın lütfen..saygılar

300 Yard atışlar ... Atış tabelayı salladığı görülüyor...

[Resim Engellendi: http://img694.imageshack.us/img694/5724/300yard.jpg]

Condor konusunda yanlış bir algı olduğunu sanıyorum : Basıncın kaç atıştan sonra düştüğünü ve pelletin ne kadar düştüğünü
    yakalarsanız birbirine yakın atışlar elde edebilirsiniz ... (tabii ki rüzgar ve pelletin durumu gibi etkenleri de unutmamak lazım)
    Gerçi ne kadar iyi bir grupman elde etmeye çalışsanızda bir pellet çıkıyor arada grupmanı berbat edebiliyor ...

Regülatör İzzet beyde extra bir adet var diye biliyorum . 250 $ a ABD den getirtmişti. Condora uygun dişli. Ama ben olsam regülatör yerine tüfeğin gücünü 12/6 ya ayarlayıp 200-160 bar arası 30-35 stabil atış yapabilirsiniz. Ama ben size condoru önermem. Dediğim gibi ilk 10 atışta zaten boynunuz bükülecek. Tanıdığım tüm condor kullanıcıları dürbün yükseltme aparatı takarak bu sorunu çözmeye çalıştı. Ayrıca 30 atışta bir tübü söküp dolum aparatına takıp doldurup oradan söküp tekrar tüfeğe takmak bana biraz angarya geldiği için bıkmıştım. Atış başına da (60x500/30) 1 litre hava harcıyor. Ki bu çok yükesk bir rakam. Her seferinde de emniyeti kapatmaya alışması var birde. Evanix s10 veya windy alırsanız 45 fpe ile 30 atış yaparsınız , şarjörlü atış yaparsınız. Havayı da condorun yarısı kadar harcar. Bunu yazmamın nedeni 1 scuba tüple 800 yerine 1500-1600 pellet atmak daha tasarruflu ve daha uzun giden bir hava sarfiyatı sağlar. Ha şu özelliğini seviyorum condorun , tüp çıkarılıp 95 cm küçük tüfek kutusuna sığıyor, kompakt bir görünümü oluyor o kadar. İsabet olayı size kalmış , airranger ile 600 metreye atan da var , evanix ile 50 metreye atan da , doğru mermi - hız kombinasyonunu bulursanız isabet artar ama olay yine atıcıda bitiyor.
    Saygılar.

Çekoslovak yada sırp birisi REG yapmış felaket bir şey... ve tüpün mesafesini de pek uzatmıyor tüpün içine takılıyor ... Getirtmek isteyen olursa irtibat kurabilir ...

Fiyatı da uygun ama gümrüğü bilmem...

Bir de Condor ile 2 Güç ayarında güzel atışlar yapılabiliyor stabilite isteyenler için (2 güç dediğimden kuvvetsiz anlaşılmasın condorun sıfır ayarı bile tehlikelidir) ...

ÖNEMLİ NOT : Condoru , Evanix yada At 44 ile falan kıyaslamayın , Namlusu Lothar Walterdir ...

Condor SSS ile bayağı denemeler yapmış biri olarak söylüyorum tahribatı ciddi şekilde yüksek ve isabetli bir PCP...

Tüpdeki atış basınç aralıkları iyi hesaplanırsa yada çekoslovak birinin yaptıığı bir REG var ondan takılırsa ciddi bir performans elde edilebilir...

Aslında REg takmadanda basınç aralıklarını çözdünmü iyi bir aralık yakalanabilir , zaten namlusu lothar walter ...

Netice olarak : Güçlü ve isabetli istiyorsam ve param bolsa Airranger yada Airwolf
    Param onlara yetmiyorsa güçlü ve isabetlide tek alternatif condor derim şahsi kanaatim

(gücü düşük ancak isabetli PCP leri karıştırmıyorum yanlış anlaşılmasın : Hem güç hem isabet isteyene Condor Derim)

[Resim Engellendi: http://img825.imageshack.us/img825/9300/325mt.jpg]

Dikkat:
    - Kuşun kafasını koparsan , yenmez daha
    - canlı iken yetişsen Besmele ile keseceksin, kesemezsende ölse yenmez ...
    - Atışı yaptın hemen avın peşine koşmazsan yenmez...

Avcılar için Av Ahkamı ...

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Haklısınız geçmiş olsun umarım bir daha böyle bir sorunla karşılaşmazsınız...

O servisdeki şahsa bir daha ürün göndermeyi düşünmüyorum .. bu işin çözümü bu belki de ...

Servise telefon ediyorsun bir contanın ölçüsünü istiyorsun o zatı muhterem "yetkimiz yok" diyor ... sanki nato dan askeri bilgi istiyorsun !!!!

Başka bir yetkili ile görüştük ürünü gönderin bizzat ilgileneceğim dedi .. sorun kişilerin karekterleri ile ilgili olabilir ...
    Kangrenli yeri kesmek lazım belkide ...

Sizin hatsanla bir bağınız varmı bilmem varsa kusura bakmayın lütfen ancak senelerdir hatsanın servisi dedik çok iyidir dedik tüfeğimin bir tetik arızası oldu ben bile yapabilirdim ancak garanti kapsamından çıkmasın diye yapmadım servise fabrikaya gönderdim hatsanın ilk ve önemli fabrikalarından olan izmirdeki fabrikası yarım saatlik bir yol kadar uzağım 10dklık bir işlem belki sürmez tam 2 haftadır dalga geçercesine tüfeğininzin çıkışını yaptık 1-2 gün içinde elinizde olur gelmiyor tekrar arıyorum 2 gün sonra bana dedikleri bugün çıkışını yapacağız sabır diyorum bekliyorum 2 gün geçiyor tekrar arıyorum (bu sefer başka biri çıkıyor) bana dedikleri sizin tüfek hangisiydi neyse işte tarif ediyorum tüfeği buluyorlar birde ne öğrenelim daha tüfeğe bakmamışlar bile ve yine bana kusura bakmayın hemen ilgilenip onarımını yapıp bugün kargoya veriyoruz yarın elinizde olur diyorlar yoğunluğumdan dolayı son 3 ayımın tek tatil günü bugündü keyifli bir atış günü geçirmek istiyordum ancak mağlum... kısaca hatsan bu kadar iyi bir fabrikaysa ve en çok tüfeklerini satarken övündükleri servisiyse bu olayın sadece benim başıma geldiğine inanmak istemiyorum madem öyle buna neden bir önlem almıyor tek suç personel değil idaredede suç olduğunu düşünüyorum saygılar iyi günler...

Hatsan ile bir bağım yok , teknik servisi ise berbat size katılıyorum bu konuda ...

Servis.................
    Arıza tesbiti : 0
    Müşteri memnuniyeti :0
    Sorunun çözümü : 0

Teknik servisdeki benim cihazım ile ilgilenen kimsenin kalifiye eleman olup olmadığı konusunda ciddi şüphelerim var...
    Teknik Servisde ürün kabulde olabilir bir şahıs var; benim firmam olsa bir dakika tutmazdım ...

İdare ise gayet ilgilendi onlarında hakkını yemek istemem...

Hatsan; bu servisin kendisine leke getirmesine bir an evvel bir çözüm getirmeli bence...

Pompa Servis i ni Hatsan mutlaka ele almalı ...
    Zira servisde yapılan hatalı personel davranışları Firmaya maledilebiliyor...
    Bu konuda Firmaya leke getiren bu duruma Hatsan bir önlem almalı...

Servisin yaptığı hataları idare olarak müşteriyi memnun ederek çözmeye
    çalışıyorlar... Dolayısıyla şikayet idare ile ilgili değil servisdeki personel
    hataları ile ilgilidir...