army adlı kullanıcının mesajları

[Resim Engellendi: http://img837.imageshack.us/img837/8686/gw3h.jpg]

Yaklaşık 37,5 Metre - Condorla :
    [Resim Engellendi: http://img32.imageshack.us/img32/3480/wmq4.jpg]

Yaklaşık 125 Metre - Condorla (Hava Rüzgarlı) (CTC 12 yada 12,5cm :(
    [Resim Engellendi: http://img694.imageshack.us/img694/8594/dvmb.jpg]

Test atışlarında bişey dikkatimi çekti , bazı solidler hedefi neredeyse noktadan falan vuruyor bazende sanki atılan diğer solidle birleşiyor...
    (AA ile yapılan atışlarda nasıl bir netice alınır merak ediyorum)

Bilgilendirmeiçin teşekkürler , keşke bütün üreticiler sizin gibi samimi olsa!

Rica ederim ...

bilgilendirme için saolun tamda uzak mesafe atısı için almak için arıyordum hiçbir yerde yoktu nedeni anlaşıldı :)

Rica ederim ...

Bugün 30 grainleri attım bende ,yakın mesafede sıkıntısız tahribat için ideal ,uzak mesafe için fantaziye girmeye gerek yok zaten ağırlığından düşmeside çok saygılar army

Rica ederim ...

Bilgilendirme için teşekkürler.

Denenmiştir muhtemelen ama yine de bahsi geçen 25grain saçmaların farklı silahlarla denenip denenmediğini merak ettim. Malum, sonuçlar silahtan silaha farklılık gösteriyor.

Rica ederim , twiste göre değişiklik gösterebilirsede pek değişeceğini sanmıyorum... Yalnız ciddi bir güç üretiyor gibi geldi pelletin vurmasına bakınca...

Bir müddet önce gelen kolideki pelletlerin isabeti kötü olduğundan üretime geri gönderilmiştir...
    Cumartesi günü gelen 635 lerin mini hali gibi olan 25 grain 5.5 yeni pelletlerde de isabet çok kötü olunca bunlarında geri gönderilmesine karar verilmiştir... Hobiciler av bayilerinden firma ikaz edilmeden önce gönderdikleri bu solidleri satın alacaklarında bunu bilerek satın alsınlar...
    (Deneyipte memnun kalırlarsa başka)

Hobicilerin memnuniyeti önemli olduğunda bunu açıklamak durumunda kaldım ... (iyiyse iyi dediğimiz gibi kötüyse kötü de demeyi bilmeliyiz, firmaya bizzat söyledim bunların üretiminin durdurulmasını ve eğer mutlaka satılacaksa isabetini bozuk olduğu söylenmeden satılmaması gerektiğini)

Eğer yeni bir üretim olurda isabetteki problem giderilirse buradan bildirmeyi düşünüyorum takip edersiniz... Üretimdeki isabet kalitesi bozulmuştur...
    (Daha evvelki 23 ve 25 grainlerin testleri aylarca sürmüştü, işi aceleye getirmemek gerektiğini düşünüyorum)

Dünyanın en iyi pelletlerini üretiyoruz gibi bir iddiamız olmadığı gibi, dünyanın en iyi atıcısı olduğumuz iddiamızda yok...
    Ayrıca birde Jsb firmasıda ne olur şunları bir deneyiverin diye numune göndermiyor bize (!!!)

AirArms Kıbrıs : İKi kamera ile çekim olursa daha net olur katılıyorum , bizimkisi o anda ki imkanlar dahilinde olan bişeydi (ki mesafe bayağı uzak olduğundan cep telefonları ile iletişim kurulduğunu duyabilirsiniz), dünyanın en iyi atışı manası anlaşılmasın 367 metrede solidin nereye gittiği hakkında bir bilgi verebilecek atışlar yani...

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

367 m ...
    Telefondan gelen atış sesi ile hedefe vuruş arasındaki zamandan mesafeyi anlarsınız...
    Condor ile atış yapıldı , regulatorde yok, moderatörle atıldı... (Regulatorlu ve stabil AA ile yapılmış atışlar değil yani) yolu düşen gelebilir yanında atışı yapabiliriz... Dikkat ederseniz kornet şöyle fiyatı şöyle falan eleştirme gereği duymuyorum, kendi işine baksın... Wrangler yayınlamış kornet 50 metrede 5 cm grupman daha konuşacak ne varki ? İncemehmet in farkı şu dünyanın en iyi pelleti olduğunu iddia etmeyen tevazulu bir pellet : )

ertogrul : bayağı bişeyler yazmışsın , burada bu işi bilen bir sürü üye var onlar neyin ne olduğunu az çok biliyor merak etme sen. 100 metrede yarışmayı teklif etmişsin , biz yakın mesafelerle uğraşmıyoruz uzak atış yapamadığımızı iddia ediyorsan (ki ettin) gelirsin 350 metre üzeri atış yaparız kameralarıda unutma. Hiç konuşmaya gerek yok al k.a yıda bizde şahitleri çağıralım hodri meydan ... (Bak sana avantajda veriyorum regulatörlü stabil bir pcp alıp gel) Bu arada k.a a mrt ın yayınladığı 400 metre üzeri talonla kutu kola vuran adamın videosundaki atış sesi ile pelletin hedefe vurma arasındaki zaman farkını gösterirsin ki , dünyanın en iyi iddialarınızı bir gözden geçirmiş olursunuz...(pcp talon pelletde 130 grain civarı idi hatırladığım kadarıyla)

Şunuda söyliyeyim 350 metre üzeri attığımda ıskalayan pelletin hedefin önünden toz kaldırdığını görebiliyorsunuz , yani 3 metre sağa sola falan gibi ıskaladı zannedilmesin, hedefin önünden, sağından toz kaldırabiliyor...

Not: 2 haftada bir yada yolu düştüğünde uğrayan bu işi bayağı bilen ve
    incemehmetle 300 metre atış yapan arkadaş var (pcp si modifiye AA) ...

ertogrul: "Bizi bayağı bir bilgilendirdin teşekkür ederim ancak bu kadar ilmi bilginin yanında (!!!) birde mermi ile pellet arasındaki farkı öğrenseydin ?"

buyurun uyarsa kıbrısa alalım sizi :) .22 kalibre silahınızla gelin, ince memedi de yanınıza alın!! yapamazsınız silahınızı alırım. :) yaparsanız silahımı veririm :) :) bu işler lafla olmuyor malesef!!! biletiniz de benden :) kaybederseniz biletinizin paranısını da alırım ona göre!!! kazanırsanız misafirimsiniz :) hava alınında da karşılarım sizi :) kaybederseniz siz gidersiniz :)

İstanbula gel 350 - 400 metre civarı atış yapalım , birkaçda şahit çağırırız . horneti yapan k.a'a da kaç kere teklif ettim gelmedi ... Hodri meydan
    (Gerçi muhtemelen havan atışı türü bişey yapmak zorunda kalabilirsiniz) Bir üye vardı yaylı ile ders vermiş zamanında o dersi çabuk unutmuş araziciler...
    Stabil olmayan regulatoru de olmayan condor ile bir de moderatör ile atış yapmayı teklif ediyorum ancak şartım 350 metre üzeri... (bu arada kumarbaz değilim, kumar oynamayıda sevmem)

dünyanın en iyi peletti diye geçen JSB nin bile böyle bir istatisliği, raporu vs şeyleri olduğunu sanmıyorum varsa, paylaşın!! bende dahil herkes görsün :) hade buna daha professyonel olan ateşli mermisi de koyalım. ateşli içinde bulursanız onu da kabul ederim.. meydan sizin. bekliyoruz :)

Jsb dünyanın en iyi pelleti olduğunu iddia etmiyor ... (Bu arada k.a. dan aferin alırsınız muhtemelen)

incemehmet pelletin dünyanın en iyi pelleti olma iddiası yok, şöyle böyle diye övgüler yağdırmaya da gerek yok, şyh ve mrdler bu kadar kafaya taktığına göre bişeyler yapılmış demekki neticede meyve veren ağaç taşlanır... Tavsiyem başkasını eleştirip durma yerine kendi işine baksın şyh ve mrdler...

[Resim Engellendi: http://imageshack.us/a/img842/3959/160m25grainteneke.jpg]

Alıntı

onlineS.pngAlıntı sahibi : AirArms_Kibris
    Bence az fark diyorsanız güzel bir video çekip paylaşın gerçekten görelim 250mt de az fark oldugunu.Ha dersen 50mt de fark azdır olabilir ama 250mt mesafede o fark katlanarak açılır,,Hornet-1 in dünyanın en iyi bulleti olduğunu yakında ıspatlaylım zamanı geldi artık..İddaalı konusun deyceksiniz doğrudur ovada hergün atış yapan benim ve aradaki farkı net görüyorum,yakında videolarımızı paylaşır hep beraber izlersiniz yapılan atışları,ama bana sorarsanız ince mehmeti av amaçlı kullanılacaksa yada alem rekor uzun mesafe atışı yapılmayacaksa normal şartlarda kullanılır.Ama kendinizi uzun mesafe atıcılığına ciddi bir şekilde çalışıyorsanız hiç şüphesiz Hornet-1 kesinlikle,İnceyi bende denedim 270mt de daha önce denediğim gibi 2-3 atış iyi vururken groupta 2-3 atıs bayagı kacıyor bunun geneli çok yüksek 250mt deylim 10 group atıs denediyseniz 2-3 group iyi çıkacaktır enfazla. gerisi bence iyi bir group çıkmaz...ama bunu derken çok aşırı kötü değil ama Hornet ile aynı kıyaslama yapılamaz bile bence mesafe uzadıkca bu grouplarda bozulmalar çoğalıyor...bence bunun en güzel yolu ovaya gidiğ güzel net bir çekim yapıp paylaşmak en güzel diyorum...

dünyanın en iyi pelleti olduğuna dair bir istatistik yada resmi bir raporunuz varsa yayınlayabilirmisiniz ?

Herhangi bir şeye ( örneğin bir bilgisayara , bir arabaya,bir tüfeğe ,bir televizyona , bir pellete yada bir kavuna ) dünyanın en iyisi sıfatını eklemek için nasıl bir uzmanlığa ve bilgi birikimine sahip olmak gerekir?

a.) Dünya üzerindeki bütün bilgisayarları,arabaları,tüfekleri,televizyonları,pelletleri, kullanarak kavunları yiyerek
    b.) Kulaktan dolma tavsiyelere uyarak
    c.) Sallayarak
    d.) Fatal Eror

o gördüğünüz videoda atan benim başka forumlardan arkadaşım. onun neyi nasıl vurduğunu kaç seferde vurduğunu ben çok iyi biliyorum. eğer o adamın atışları sizi çok etkiliyorsa ve onun o videodaki gibi vurduğuna inanıyorsanız!!!! sizizn uzak mesafe atışı tecrübeniz yok denecek kadar azdır diyorum. siz önce bir 200 metre ve üzeri bol bol atışlar yapın ve daha sonra bu videoyu bir daha izleyin. hade lan bu da bizi sarıyor dersiniz. o kadar eminim. siz önce atış yapın!!! yapanı seyretmeyin. yapanı söylemeyin!!! siz yapın siz öğrenin!!!! o zaman işde olaylara farklı bakarsınız. saygılar!!!!!

Forumda yayınladığım incemehmetle yapılmış 367 metre atışların videosunu görmediniz herhalde... Görmemenize veriyorum bu yorumu...

c) şıkkı diyorum (bu arada mrt ın verdiği linkte adam abd de talonla 400 metreye atış yapıyor ve gördüğüm kadarıyle kutu kolaları patlatıyordu, dünyanın en iyisi dediğinizi duymasınlar)

Hornetleri yeni aldım ben de yalnız kullanma fırsatı henüz bulamadım. Fakat ince mehmet 30.25 lerle arasında çok fatk var. İnce mehmetleri 3-4 sefer yıkamama ragmen çapakları bir türlü tükenmiyo hornetler ise böyle bir işlem gerektirmiyor. Yüzey pürüzlülükleri konusunda arkAdaşların izlemimlerine kesinlikle katılıyorum.

İncemehmet bazılarının canını bayağı sıkıyor anlaşılan. Yalnız şu var burada bişey yazdığınızda forum üyeleri içerisinde bayağı bilgi sahibi üyeler var. Bunlar neyin ne olduğunu biliyorlar , o sebeple boşuna yorulmamanızı tavsiye ederim. Bilen biliyor özetle...

Hem 30 grain, hem 25 grain siparişlerimi şimdi aldım. Daha önce aldığım 30 grainlerden işçilik olarak daha iyi, belki bendeki ilk üretilenlerdendi. 25 ve 30 u karşılaştırdığımda, 25 oldukça kısa. Muhtemelen bu kısalık uzun mesafe atışlarda kötü grupmana neden olacak. Balistik yönden uzun mesafelerde hep uzun tipler tercih edilir genelde... Deneyip göreceğiz...

23 grain 25 den de kısa buna rağmen şaşırtıcı atışlar yapmıştım. PCP nizin twisti 23 mü 25 i mi sevecek denemeden bilemiyorum...

isabeti berbat olduğu söylenen 25 grain atışları (Not: condor ile 23 graini daha çok tercih ediyorum) :
    [Resim Engellendi: http://imageshack.us/a/img842/3959/160m25grainteneke.jpg]

30 grain namluya iyi oturuyor 25 oturmuyor sözüne katılmıyorum her ikisinide bizzat denemiş olan ve 25 grainin testlerini yapan birisi olarak...

Ancak Pcp'nin twisti 23 grainimi 25 graini mi sever onu denemek lazım (Condor 23 ü sevdi gibi)

Not olarak : Stokta ne 23 grain ne 25 grain kalmıştır, bayilerin stoklarındakine bişey diyemem. 30, 25 ve 23 Grain ve 6,35 üretimleri durduruldu,tekrar ne zaman üretim yapılacak belli değil ... Bayilerin bundan haberi olduğunu sanmıyorum... Stokta sadece bir miktar 30 grain ve bir miktar 6,35 kaldı... (o kadar kötü pellet ki taleplere karşılık verilemiyor üretim durduğundan, müşterilerdede kötü ve isabetsiz pellet hastalığı var herhalde ki talep ediyorlar !!!)

Anakartla uyumsuz olabilir, önce tüm teknik ayrıntıları bilmek lazım. O sattı da açılmadı yanlış bir ifade olur, önce açılmamasının kesin nedenini bilmek lazım sonra adamların bu problemin çözümüne yaklaşımını görmek lazım... Ayrıca statik elektrik ramlara zarar veriyor diye biliyorum, dikkat ederseniz poşetin içinde satılır, küçük poşetle teslim edilir... Değiştirdiklerini ifade etmişsiniz, bu da sorunun çözümüne iyi niyetle yaklaşım gibi gözüküyor...

Mrt083 senden başka (şöyle olsa yada böyle olsa diye tavsiye hariç) bir tane şikayet bana gelmedi ne türkiyeden ne avrupadan ...

Kutuları gönder dedim, 5 kutuyu kendine ayırıp gönderildi, parası iade edildi ... Zaten k.a. üretim yapma çalışmasını söylemişsin, oradan satın alabilirsin (kutusunu 35-40 tlye) ve bu gibi sorunlarla uğraşmamış olursun (senin memnuniyetin açısından yani)...

[Resim Engellendi: http://imageshack.us/a/img577/8942/47386062.jpg
    11cm 149 metre (5 atış) incemehmet solid... (diğer 5 atışda 3 isabet in ctc olmadığını biliyorum ancak rüzgar vardı rüzgardan etkilenmiş olabilir,grup yazmıyor zaten.)

İlk mesajında %30 fire demişsin; doğru olmayan birşeyi yazarsan bu kul hakkına girer, 1500 solidi kontrol ettim 61 tane eteğinde yada orasında burasında sorun olan solid çıktı, ki bunlardan 26 tanesi atılamayacak durumda diğerleri atılabilir ... 61 tane pellet yaklaşık %4 fire eder bir kutuda , ki %6 ya kadar olabiliyor diye biliyorum (ancak firmalar alacağı kararla daha titiz inceleme ile bu oranı aşağıda çekebilir, ama titizlik yanında fiyat artışınıda getirebilir)... Orada incelenen rastgele 1500 solidde %4 fire yi % 30 fire çıkıyor diye yazarsan yanlış yapmış olursun... Burada aslında bu solidleri alan 6,35 kullanıcılarının (yeni üretilen solidlerde eksiklikler olmakla beraber) şikayetinin olmaması durumu ortaya koyuyor (ama buradan insanlar memnun bişey yapmayalım manası da çıkmasın, ufak tefek olan bu eksikliklerin giderilmesi için görüşüldü ve gelen yeni solidlerde 101 solidde 2 fire tesbit edildi)...

Birde önemli olan birşeyi söylemeliyim ki oda bu solidlerin amacı ... Bu solidler tahribat amaçlı; belli bir isabet olmalı ama 100 metrede 3 cm grupman yapamadım diye şikayet ne kadar doğru olur(ki böyle bir şikayeti yapanda yok zaten) ? Akif bey 100 metrede 8 cm grup yaptığını söylüyor , 6,35 için bu fiyata daha ne olabilir ki ? Zaten ilk mesajda iyileri seçilirse 100 metrede 3 cm grup yapmanın mümkün olduğu yazdığını hatırlıyorum...

Özetle avrupaya gönderilen solidler olsun 6,35 kullanıcılarına verilenler olsun bildiğim tek bir tane şikayet var oda Mrt083... Belki Mrt083 ün beklentisini karşılamamış olabilir ona da bişey diyemem ancak , şöyle yapılabilir 20 bin kutu sipariş verirse ve tam manasıyla istediği ölçüler ve özellikleri söylerse özel olarak üretim yapılabilir. Sipariş verilse dahi hemen imalat yapılacak manası da çıkmasın zira sıradaki işlere göre programa bakmak gerebilir... Bir solidin ortaya çıkması hem masraf hem zaman hem emek gerektiren bir iş (yeni bir ürün çıkarmak için diğer üretiminde bırakıldığı düşünülürse)... Eleştirmek yada klavyade yazı yazmak kolay ama bunun zahmeti kolay olmuyor... Yok olmamış diyen kişiye denilseki fabrikada bir hafta üretim durdurulacak(ki burada bu üretim için kaç ay uğraşıldığı, makinanın kaç kere parça kırdığı kaç kere yeni parça yaptırıldığı biliniyor mu?) makinalar sökülecek ustalar/işçiler ve fabrika masraflarını karşılayabilirmisin tam istediğin gibi bir ürün için ? Firma bu işin bu yönünü sırtlıyor ve diğer üretimi de durduruyorsa biraz insaflı olmak gerekir diye düşünüyorum...

Genel manada solid bu ; Sadece 1 kişiden de şikayet olsa dahi o dikkate alındı firmaya iletildi , ayrıca 1500 solid incelemeden geçirildi ... Genel olarak solid bu eksiklikler zamanla giderilecektir İNŞ. Memnun olmayanda beklentisini karşılamayanda çıkarsa oda avrupadan satın albilir... Yada başka alternatiflere yönelebilir sorun yok...

Yeni parti 6,35 solidlerin resimleri :

[Resim Engellendi: http://img22.imageshack.us/img22/4496/70880454.jpg
    [Resim Engellendi: http://img705.imageshack.us/img705/9952/64841934.jpg] [Resim Engellendi: http://img209.imageshack.us/img209/9695/70481498.jpg
    [Resim Engellendi: http://img69.imageshack.us/img69/2950/65907294.jpg] [Resim Engellendi: http://img594.imageshack.us/img594/2180/33866079.jpg]

Yağ meselesi ve arada çıkan fire konusu bildirildi , yeni solidlerden rastgele bir kutu açıp kontrol ettim ; 101 adet ve bunların içinde 2 adet fire saydım, yağ meselesi ilk 635 e göre aşağı yukarı yok gibi... Anahattıyla solid çıktı bundan sonra en iyiye ulaşmak için ince ayarlar yapılabilir ...

Not : Bunlar 10.3 mm (+/-) , öncekiler 10.7 mm (+/-) idi

[Resim Engellendi: http://img22.imageshack.us/img22/4496/70880454.jpg]