army adlı kullanıcının mesajları

Helal olsun :)

İsabet maşşallah harika...

Teşekkürler ...

150 metre için iyi grupman çıkmış. Bu atışlardan sonra Air Ranger beklentinizi karşılamayabilir bile.

Her an satıştan çekebilirim tüfeği :)

Daha önce yayınladığınız atış denemelerine bakarak bu son yaptığınız grupman, eskilerin rekorunu kırmamış, konu siz olunca aynı grupmanı daha uzak mesafelerde yapacağınızı bekliyordum
    yukarı doğru atış ile aşağı doğru atış yada düz atış arsında mesafeden başka fark var mı.

Aslında bende şaşırdım bayır yukarı zordur zannediyorum havaya tırmanıyor ve yerçekimide var ...
    Uzun mesafe bulmakta zorlanıyorum , havalar açmaya başladı , bir iki arkadaşla uzun mesafe atışları deneyebiliriz belki...
    Bir ara Mustafa ile atacak AA ile kıyaslama yapacaktık tam geldi hava karardı ...

Airforce Condor SSS 5.5
    Pellet : İnceMehmet
    Mesafe : 149 metre (+/-) (150 de olabilir ama çok incelemedim)
    Hedef : 30x40 cm
    Hedefin bulunduğu yerde rüzgar vardı
    Atışlar bayağı yukarıya doğru (hedef yukarıda atış yapılan yer aşağıda)
    Atış : 5
    CTC : 11 cm

[Resim Engellendi: http://img41.imageshack.us/img41/4537/haritaaa.jpg]

[Resim Engellendi: http://img811.imageshack.us/img811/1176/40899304.jpg] [Resim Engellendi: http://img811.imageshack.us/img811/3909/57485673.jpg] [Resim Engellendi: http://img577.imageshack.us/img577/8942/47386062.jpg] [Resim Engellendi: http://img213.imageshack.us/img213/9558/30250121.jpg]

Kamera kaydı falan boşuna uğraşmayın boş işlerle ...

Benide birisi dolandırmıştı internette yapılan satışta... Başına açılan işlerden sonra zannediyorum birini dolandırırmaya kalkarsa birkez daha düşünür bundan sonra...

Aynen army arkadaşımızı 3 aydır iki günde bir arıyorum, ne zaman çıkıcak, çıktımı, hani çıkıcaktı...............En son işim var sonra görüşelim dedi dahada arayamadım ^^

Murat akıl hastahanesine gönderiyordun bizi az daha :)
    (Makina parça kırıp duruyordu, yeni parçalar İstanbuldan geldi ondan dolayı yoksa makinada sıkıntı olmasa bir haftada halletmeye çalışırdık...)

Son verdiğim Pellet ölçüleri : Akif bey, Yasin bey in , Alparslan bey in görüşlerine ve tecrübelerine göredir... Tekrar teşekkürler...
    Pelletleri yurtdışına gönderdiğimizden ölçüler konusunda hata kaldırmaz...

Bu arada unutmadan : Eline sağlık Mustafa bayağı uğraşmışsın ...

Önce bir göndermeye başlayalım sizlerin talepleri yönünde eksi ve artıları değerlendirilip ince ayarlar değerlendirilebilir ...
    Önemli olan sizlerin memnuniyeti o sebeple özelden mutlaka eleştirilerinizi ve talepleriniz yazın...
    Aslında en çok hangi PCP varsa ve en çok hangisi talep ediyorsa ona göre değerlendiririz diye düşünüyorum ilk etapta...

"Yaklaşık bildiğiniz üzere bu peletlerin çalışmasını Mehmet Bey ile yapıyoruz.O gönderip ben de test edip kendisine bildiryordum..."

Yapılan çalışmalar ve bişeyler yapmak için verilen emeğe bişey demiyorum, uğaşmak ölçmek biçmek bunlar kolay işler değil o konuda birşey demiyorum ancak ...6-8 civarı ay boyunca bir türlü düzgün bir netice alınamaması sebebiyle olayı ele alıp (8 ay civarı bir türlü çıkmayan pelletler 1 haftada çıkarıldı - yurtdışına dahi gönderildi): 6,35 Pelletlerin son ölçülerini bizzat verdim pelletlerin verilen ölçülerle ilgili denemelerini de Akif bey , Alparslan bey , Yasin bey yaptılar ...O sebeple insanları yanlış bilgilendirmeyelim ...Akif beyin de gerek (her ne kadar üretilmesede verdiği emek için) çizim gerekse fikirleri içinde teşekkür ederim... Ayrıca teknik olarak tercihlerinden faydalandığım Rüşdü Abiyede teşekkür ederim...

Firma prensibi olarak kişilerin isteğine göre pellet şekli ve boyu ayarlanmıyor ... Herkes fikir verebilir ama kararı firma alıyor...
    O sebeplede 1 kişinin fikrine göre değilde 6,35 pcp si olan diğer arkadaşların memnuniyeti önemli... Genel talep yani ...

Pazartesi seri üretime başlarsak, bir terslik olmazsa pelletleriniz yakında elinize geçebilir (makina yine parça kırmazsa tabii)...

en iyi pellet tüm tüfeklerde en iyi isabeti veren pellettir ki bunu başaran bir kaç firmadan biri JSB, bir pelletin başka bir tüfekdeki performansı diğer bir tüfekde farklı ise dizaynında sorun var demektir bana göre...ince mehmete gelince 30grain solidleri at44 üm çok sevdi aynı zamanda bt65de deneme şansım oldu gerçekten güzel işler çıkarıyor 25 grain olan modelini denemedim fakat en kısa zamanda deniyeceğim şu ana kadar 2 hatsan kulandım biri yaylı olarak 2 side pro hunterı sevdi adi pellet fakat benim tüfekler çok sevdi hatta hatsanların çoğu seviyo hemen hemen ama daystate taktık sonuç hüsran :) buna karşın jsbler her tüfekte hatrı sayılır isabet sağlıyor sanırım bunun nedeni pelletlerin yumuşak olup her türlü namluya göre şekil alması sert pelletlerde bu sorundan dolayı düzgün terk etmiyor sanırm namluyu..
    kısaca sadeete gelirsek ince mehmet üreten firmayı tebrik ediyorum bize böle güzel seçenekler sunup sesimize kulak verip bir şeyler üretmeye çalıştıkları için...

Aslında jsb 18.13 grain isabeti hoşuma giden pelletlerden (ama kendimde incemehmet solid kullandığımdan 3 kutu bantları açılmamış şekilde bekliyor), 15 grain jsb ise 18 grain'e kıyasla aynı isabeti veremiyor zannediyorum... BT65 e gelince Murat 25 grain kullanıyor BT65 inde (AT44 de de kullanan arkadaşlarım var) ... 6,35 solidlerdede çeşitli pcp leri bulunan arkadaşlara numuneler gönderildi görüşleri ve önerileri alındı en iyi netice alınması için (makinadaki sorun giderilirse çıktıktan sonrada ince ayarlar yapılması düşünülüyor daha iyi isabet için) ...

Teşekkür ediyorum abi.

Rica ederim...

23-25 grain dünyada yok demek yanlış.

24gr Rapid magnum var ki isafetsiz ki ince memet 23-25 de isabetsiz.

En ideali 30-32 grain arası 5.5 de. 6.35 de 40-45 arası.

Rapid magnum un tipi tıpatıp aynısı mı ?
    İsabetsiz meselesine gelince : Condor gibi stabil olmayan bir pcp ile yapılan atışlar aşağıda: 25 grain İncemehmet ...
    AT44 ile deneyen görüştüğümüz arkadaşlar 25 graini tercih ediyorlar...
    Baştan şunu söylüyorum PCPnizin twistine göre hangisi uygun gelecek bakarsınız 23 mü 25i mi seviyor ...
    Şahsen 25 yada 23 grain kullanıyorum , tercih meselesi ...
    Ama sizin Pcpniz 30 graini sevmiş olabilir yada siz ağır pelleti tercih edersiniz oda sizin tercihiniz ...

[Resim Engellendi: http://imageshack.us/a/img145/3959/160m25grainteneke.jpg]

Cevap için teşekkürler.Yaza yetişirmi peki?

Elin gavuru yapıyorsa biz neden yapamayalım ki?yada yerli malı neden kullanamayalım ki?Değil mi?

Rica ederim ...
    Elin gavuru bu şekilde(bizdeki 6,35 gibi) yapabiliyormu bilmiyorum ama gavurdan aşağı değildir sanıyorum (ayrıca 23 ve 25 grain solid dünyada ilk biz üretiyoruz diye biliyorum)... Seri üretimden sonra bir parça da devamlı sorun vermeye başladı o sebeple yeni sistem deneniyor...
    Sistem bir kere halloldumu 6,35 sıkıntınız giderilir İNŞ...

sevgili kardeşim açıklamaların için teşekkür ederim.
    Ben özellikle sigara konusunu açmak niyetiyle yazmamıştım. Ben sigarayı örnek vererek; kuran da adı açıkça geçmeyen hakkında açıklama yapılmamış konularda avcılıkla ilgili nasıl karar verebiliriz anlamında sormuştum. Zaten senin yazında da icma ve kıyas gibi kaynakları esas alınacağı belirtilmiş.
    Bu sorudaki hedefim; Hayvan öldürmeyi sevmeyen arkadaşlarımız var.(benim gibi) Bu arkadaşlarımızın bazıları besi hayvanları dışında herhangi bir canlının öldürülmesinin yanlış olduğunu, bunun yapılmasını mümkün gören görüşleri de (islamiyet gibi) yanlış buluyorlar ama bunu açıkça söyleyemeyen arkadaşlarımız da var. Bu durumda yaşadığımız modern hayat islamiyete aykırı mı aykırı ise hangisini tercih etmek gerek konusu ortaya çıkıyor. Bu gibi birkaç tartışma içinde kaldım. Bu gibi konuları nasıl anlatacağım konusunda bir kaç kez sıkıştım.
    İşte bu konuyu bu yüzden açtım

Teşekkür ederim

Ben teşekkür ederim sevgili kardeşim...

Fıkıh kitaplarında bu gbi Ahkamlar var oradan cevapları bulabilirsin... O dönemde olmayan meseleler ile ilgilide külli kaideler ile cevaplara ulaşılıyor, o kaidelerle kıyamete kadar sorulara cevap bulabiliyorsunuz ... Duruma göre insiyatif meselesinde mesela yalan Haramdır, ancak sen düşmanın eline esir düştün ve memleketin aleyhine bilgi soruluyor;O durumda Müslümanların ve vatanın aleyhine olan doğruları söylememek gibi...

Sigara meselesine gelince hatırladığım kadarıyla mekruhdu galiba...