army adlı kullanıcının mesajları

bendeki tüfek (gunpower storm 5.5) modifiyesiz tam güçte 30 grn ince mehmet pelleti 890fsb atıyor buda 52fb bir güç demek.pellet agırlıgı düştükçe bu deger kat kat yükseliyor...mesafede artıyor ama hafif pelletler bayagı bir uçuyor hedef nerede pellet nerede yani... :rolleyes:

Bugün 125 metreye 25 grain ile attım yayınlayacağım ... Storn un stabilitesi nasıl memnunmusun ?

İnce Mehmet Point Lead Pellets aldım ve her konuda türk malından uzak durmak gerektiğini bir kere daha anladım. Şarjöre pelletleri dizdim ve tüfeğe taktım. 1 atış bile yapamadım, şarjör sıkıştı çıkmıyor. Ne yapmam lazım, bilen var mı?

Şarjöre sıkışan pellet sorunu :

ince Mehmet Solidleri : yüzeyi düz iki demir levha gibi şeyin arasında hafifce yuvarla , rahatlıkla girmesi için ... Çok az yuvarlamak kafi gelebilir...(üretici firma tavsiyesidir, bizzat denedim hafifce yuvarlamak pelletin calibresini düşürüyor...)

Bu mesafelerde cesaret edip çalışan ve sonuç alan atıcı parmakla bile zor gösterilir :thumbup: Bu çalışmalarınızla bizlere güzel dakikalar yaşatmanız için güçlü yaklaştırmalı kamera, mesafe bulucu ve daha ayrıntılı videolar olsa, foruma girince video koydunuz mu diye heyecan yaşarım 8o Böyle seri atış yerine daha uzun süre hazırlanıp sakin atış yaparsanız neler olacak bilemiyorum g;$i Forumda bu şekilde atan olmadığı için bizleri fazla bekletmeyin. Saygılar.

Öncelikle yorumların için teşekkürler ... Aslında Kadirinde sizinde dediğiniz gibi iyi hazırlık yapmalı ... Yüksek zoomlu videom yok ancak araştırdım arkadaşlarda varmı diye fakat sonuç elde edemedim , belki forumdan bir arkadaş var onu çağırabilirim beraber çekim yapabilmek için ...

Ancak şu da unutulmamalı o mesafe den vurma sesi kulakla çok zor duyuluyor ... İki kamera ile çekim yapılmalı belki de, biri uzaktan diğeri hedefin yanında isabetleri göstermesi için...

Moderatörsüz bu mesafeleri denediniz mi?

Moderatörsüz denemedim , moderatör isabeti iyi yönde etkiliyor zannediyorum... Zaten moderatörsüz atmak zor zira sesi çok yüksek ... Çevreyi rahatsız etmek istemiyorum...

video dan birşey anlaşılmıyor,,bence sen yüksek zoomlu hd bir kamera al.yanına koy yap zoom u,başla atışa :) imkan varsa birde rangerfinder al.mesafeyi net ölçebilmen için. uzak mesafe atıyorsan bunları edinmelisin.senin kolayınada gelir,izleyenler net görüntü izler g;$i

son olarak,ciddi bir mesafeye atış yapıyorsun.. hızlı ard arda tetik düşürüyorsun ;) ..acele etme bu mesafeler için.

Tavsiyelerin için teşekkürler ... Dikkate alıcam ... Aslında iyi bir atış alanı bulabilsem rahat atış yapabilirim burada zorlanıyorum (ağaçların arasında bakıyorum , ışık yetersiz v.s. - 260 metredeki yer gibi olsa daha güzel atışlar yapılabilir ) ... Sayglar ...

abi maşallah tüfek te mavzer gibi mübarek 367 azda değil yaa tebrikler

Saol kardeşim ...

Abi biz 250 leri belki diye kafadan geçirirken sen git 367 metre at..Helal olsun valla ;d;

SAol Ömer ... Yeni Air Arms ile 250-300 arası atarsın bence (regulator ayarı ile)

vıdeo açılmıyor.

http://img856.imageshack.us/im…2hkejlbkmicdlholarmdg.mp4

Bundan dene olmazsa PM at...

moralimi bozdun.

ben hep uzak yerlere keskin ve ve etkili atışlar yapmayı planlıyordum. 200 m kibrit kutusu gibi. :(

6,35 tüfekle zor iş , birde 6,35 ler çok iyi grup yapamıyor diye biliyorum (tabii bunu 635 pcp si olanlar daha iyi bilebilir) , 635 grup yada yarışma değil av pcp si (Not: Türkiyede av yasaktır cezası vardır)

Tebrikler Mesafeyi atarken yada yuruyerek gidince ne demek oldugunu anlayabiliriz gercekten cok ciddi mesafe .. :thumbup:

Teşkkler... yoruyor insanı dün 367 metreye attık bayağı yorulduk 2 kişi ...

Tebrik Ederim...silahın kaç fpe ?bu mesafelere atmak kolay değil çalışan atabilir bence,benda çok çalışıyorum yakında çekimlere başlıyorum inşallah videolarla hep beraber izleriz bu gibi atışları daha şeffaf olabilmesi için kamerayla güzel bir çekim yapılması lazım rangefinder ile kameradan çekilmesi lazım ve daha da güzel paylaşımlar olabilir bence...

Katılıyorum , kamera temin edebilirsek daha net olur ...

367 metre Grupman Çalışması
    PCP : Condor sss 5.5 (Modifiye)
    Pellet : İncemehmet Solid
    Atış : 7-8, isabet 4 (7 atış olabilirde kötü ihtimal 7-8 yazdım)
    Hava : Rüzgarsız ancak akşama yakın - ışık sorunu var...
    CTC : Boşverin CTC yi o mesafede grupman mı yapacağız yani...

3-4 atış sıfırlama için, sonra 7-8 atış hedefe grup çalışması, daha sonra düşme yapmaya başladı sıfırlamaya çalışma atışları ancak düşme çok olunca bir türlü sıfırlayamadım bıraktım...

İki beyaz hedef kağıdı var ilk atışlar sağdaki beyaz kağıda yapıldı 1 isabet sağ alt köşeye
    diğeri hedefin önüne düşdü diğeri sekti vs... Soldaki kağıda atış yapılmadı ...

İlk atışlarda kayıt hedefin yanından alındı çanağa yapılan atış, atış yapılan yerden daha iyi olur diye ordan yapıldı,
    atışlarda ses çok az geliyor kulakla işitmek bayağı zor , ancak videoda çok dikkatle dinlenirse çok hafif bir ses geldiği belki duyulabilir...
    (Birde çanak delikli olduğundan direnci az dolayısıyla fazla ses yapmıyor olabilir - mesafe de bayağı uzak , pelletin vınlama sesi videoda var ancak atış yapılan yere gelmiyor)

Çanağa yapılan atışlar görülmediğinden kabul etmeyen olabilir ancak işi bilen arkadaşlar kağıda yapılan ilk atışlarda pelletlerin nereye düştüğüne
    bakarsa bu atışların imkansız olmadığını anlatabilirler ...

Dikkat edin 2 cep telefonu açık atış yaparken ses duyuluyor
    sonra bir müddet sonra hedefin orada ya toz kaldırıyor yada vınlıyor...
    İki ses arasındaki zamandan mesafeyi zaten anlarsınız ...
    Onun haricinde tecrübeli arkadaşlar yapılan atışların nereye
    düştüğüne bakarak o atışların yapılıp yapılmayacağını anlar muhtemelen... Evvelki Atışlara inanmakda zorlanananlar beyaz kağıda yapılan atışlara bakıp
    pelletlerin nereye düştüğünü görünce inanırlar belki zannediyorum...

Atışları rüzgardan daha çok etkileyen etken havanın kararması ve görüntünün iyi alınamaması, bu atışları bayağı etkiliyor (zaten atış sonuna doğru akşam ezanı okunuyor) ...

Çanak 1nci dakikada gözüküyor ... Çekim yan çıktı kusura bakmayın ...

Not : COndor Modifiye (Güç artırma modifiyesi değildir) , Atışlar moderatorledir...

Hala inanmayan varsa gelsin yanında atış yapalım beraber ... (Atışları yaparken çekim yapan arkadaşım şahittir... )

http://img856.imageshack.us/im…2hkejlbkmicdlholarmdg.mp4

Mesafe, değişken rüzgar, 5 atışta ikisi olmasa da diğer üç vuruş 5.5 cm yapmış. Bunu yapabilecek atıcı çok çok zor çıkar :thumbup: Bu mesafede sınırlar zorlanmamış fazlasıyla aşılmış. Birde 1X1 mt hedefe 10 atışı merakla ve rica ile beklerim :rolleyes: Tebrikler :D

Hatırladığım kadarıyla aslında bende ilk gördüğümde umursamaz ve inanmaz bir tavırdaydım ... Fakat delikleri görünce mecbur kaldım inanmaya...
    Aslında 5 isabet olsa muhtemelen dünya rekoru olurdu (malum o mesafede grupman diye birşey duymadım henüz koca çanak antenlere atılıyor bildiğim kadarıyla oda dikilen bayrağın dalgalanmadığı rüzgarsız havada)... Zİra pcp için ciddi bir rüzgar vardı, normalde yapmak zor ama insanı hafifce iten rüzgarda yapmak daha zor bence ...
    (5 atışı toplamanın zor olmasının bence sebebi , 230 bar civarı atışa başlıyorum , 200 ün altına düşünce düşme oluyor o düşmeleri hesaplamak zor ondan muhtemelen)

yaklaşık 80 yada 90 m için alıştığımız GRUPMAN DENEME sonuçları bu mesafe için , bence başarı olarak adlandırılmalı. Sanırım bunu bütün arkadaşlarımız da taktir edeceklerdir.

Teşekkürler

yorum yok ayakta alkışlarım sadece :D

Teşekkürler...

Not: Hiç vurdum diye övünmeye niyetim yok ... yapılamayacak şey değil yarın 15-16 yaşında bir çocuk daha iyisini yapabilir ...

------ Yakında video çekip paylaşmaya çalışacağım telefon ile -----