asil adlı kullanıcının mesajları

ilk olarak pompanın ve borunun içindeki hava tüfeğin tüpünün içindeki hava basıncına gelene kadar çok rahat hızlı basılıyor
    örnek tüfekte 100 bar varsa pompada ibre 100 bar a gelene kadar rahat basarsınız 100 bar dan sonra pompadaki ve borudaki hava basıncı eşitlenir tüfeğin tüpüne hava basmaya başlarsınız o zaman zorlamaya başlar

olay sadece vortex piston veya yayın boyutunda değil mod 125 ile edge nin boyutları arasında fark var mod 125 hava haznesi hacim olarak edge den daha büyük
    vortex pistonun yada yayın ani kapanması ile pelleti iten havanın hacminden bahsediyorum
    bende yaylı Edge aldım kolay kurulmasına rağmen gücü iyi malzeme olarak dandik bişey değil tam fiyat/penformans tüfeği şuan fiyatı 175 tl den başlıyor almayı düşünenlere tavsiye ederim

tabi bende inceleme konusunda acemiyim forumdan bazı arkadaşlar daha güzel yapıyorlar incelemeleri anlatımları daha iyi oluyor neyse iyi incelmeci olma gibi iddaam yok maksadım ilk satırda yazıyor zaten

ilk satırda yazıdıklarıma dikket edin konuyu ona göre değerlendirin ha varsa imakanı olan daha güzel incelmeler yapsın,şahşen forumu düzenli olarak takip ediyorum inceleme konularına keyifle okurum benim içinde güzel olur
    benim kendi bilgi birikimime göre daha önce kullandığım silahlara göre kıyaslarak inceledim elimden gelen budur,bu kadar bilgi dahi yoktu stirker modeli ile alakalı

Teşekkürler sorma sebebim yaylilarda hatsanda iki tetigide inceledim size diger yayli kullananlara ozelikle dikkat etmesi acisindan bir uyarida bulunmak isterim yaylilarda namludan kirma modellerde namlu kilidi kapanmasi için biraz sert bir hareket gerekmektedir tetigi cok hafiflestirirseniz namluyu kapatmanizla tetik düşer ve kötü sonuçları olabilir ayrica bu hafiflikten dolayi namlu daha yari yoldayken düşerse daha ciddi sakatlıkları sebep olur

bildiğim bi konu ancak uyarı için sağolun yeni başlayan arkadaşların umarım işine yarar zahmet edip okurlar inşallah
    her yeni gelen sadece şu tüfeği mi alayım bu tüfeğimi alayım diye 10 tane birbinin aynı konu açıp ortadan kayboluyor çoğu şu model tüfeği aldım izlenimlerimde şunlardır deyip forumu bilgilendirmekten bile aciz

5.5 mm kampanya var gücüde 5.5 mm için yeterli,kolay kuruluyor yayı güçsüz gibi ama crono değerleri yüksek,çokta güçsüz bi tüfek değil orta güçte bi yaylı tüfek

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Merhaba elimden geldiğince daha önce kullanmış olduğum havalı tüfek modelleri ilede kıyaslayarak Hatsan Striker Edge model havalı tüfeğin küçük çapta bi incelemesini yapacağım amacım aynı tüfeği almak isteyen arkadaşların fikir edinmesini sağlamak.

Tüfek Hatsan klasiği olarak kapalı poşet içerisinde oldukça yağlı şekilde geliyor yüzeydeki fazla yağı bezle sildikten sonra namlu oynama yapıyor mu anlamak için namlusundan tutup hafifçe salladım sorun yok gibi.Fazla yağ yüzünden ilk atışlarda dizelleme etkesi var ve namludan duman çıkıyor hafif yanık kokusu gelebilir.

Tüfek hakkındaki izenimlerim:
    Fabrika versine göre ağırlı 3 kg bencede ağırlık bu civardadır taşırken insanı yormuyor ergonomik yapısı var kapze kısmı elime uydu tüfeği daha rahat ve daha sağlam şekilde kavrama imakanı veriyor özellikle ayakta yapılan atışlarda denge merkezi önde olduığu için tüfek öne doğru kayıyor kabzenin tasarımından dolayı sıkaca kavranırsa bu durum azalıyor.
    Kurmak için harcanan güç mod 99 dan ve mod 85 sniper den daha az,aşağı yukarı Stoeger x20 ile aynı (belki dahada azdır) yani tüfek yeni alınmış olmasına rağmen oldukça rahat kuruluyor yay rodajını tamamlayınca daha rahat kurulacaktır,namlu kilidi beni şaşırttı mod 85 sniper in namlu klidini açmak için hunharca tokatlamak gerekiyordu :D Striker makul bi baskı uygulayınca açılıyor geresiz yere insanı yorup sinir etmiyor.
    Tetik quatro tetik sisteminden kötü x20 nin tetiğinden iyi ayar ve yapılabiliyor henüz ayar yapmadım ancak tetik fena değil hatta parasına göre mükemmel :D
    Emniyet mandalı görünüş olarak mod 99 ile aynı ancak plastikten yapılmış yinede mod 85 sniper in emniyet mandalından daha iyi.
    Sarsıntı yeni oldğu için ve yay rodajını tamamlamadığı biraz daha fazladır mod 99 - mod 85 sniper den az,Stoeger x20 den çok.Makul seviyede hatsanın SAS sistemi olmamsına rağmen fazla sarsıntı olmuyor.

Tüfeğin kampayalı fiyatı kargo dahil,dürbünlü tüfek kılıfı,2 kutu yerli saçma ve 25 adet hedef kağıdı hediyesi ile birlikte havale indiriminide hesaba katınca 167 tl bu fiyat bu tüfek oldukça makul bence şuan yaylı tüfek sınıfındaki fiyat/penformans canavarı Striker Edge.
    Tüfekle 10-15 metre arası mesafede bi kaç atış yaptım nişangahını sıfırladım tahmini 50 atış yapmışımdır sorum yaşadım ağırlı iyi,namlu kilidi açılırken zorlamıyor,kullanılan yay çok sert değil kururken insanı yormuyor tepmesi fazla değil kısacası kullanmak keyifli yay rodajını tamamladıktan sonra dürbün monte edeceğim ilk izlenimlerim olumlu yönde kampanyalı fiyatı oldukça makul özellikle yeni başlayanlara ve benim gibi bu modeli merak edenlere tavsiye ederim.

2059-b21a4a2e-medium.png2060-7d9ce5fe-medium.png2067-dcd64074-medium.png2066-0bb951b3-medium.png2065-adcb7509-medium.png2061-a40e9990-medium.png2063-d46d90f1-medium.png2064-4a63228a-medium.png2062-3b4e1fbc-medium.png

vortex pistonların tamamı aynı değil

Hatsan Vortex Gaz Pistonu Tipleri

Tip 1 : Mod 55-60-70-75-80-85-90

Type 1-B: Mod 88-95-99

Tip 2 : Mod125/ 125TH /125 Sniper, Mod 135,

Torpedo 150/150TH/155

Tip 3 : Striker 1000S/1000X/ Edge

Tip 4 : Dominator alttan kurmalı serisi

Tip 5 : Torpedo 100X/105X alttan kurmalı serisi

hatsan dan senelerdir istediklerimize kral arms direk el attı güç ayarlı pcp tüfek,bullpup kundak umarım dahada gelişirler yerli müşteri olarak bu gelişmelere seviniyorum ithal modellere göre oldukça uygun fiyatlara istediğimiz modellere ulaşabiliyoruz kral cı yada hatsan cı değilim hangi firma müşteri taleplerine el atarsa ona yönelirim inşallah başka firmlarda pcp tüfek pazarına girer piyasa canlanır modeller artar

Kral Arms a dün mail atmıştım plastik kundaklı puncher çıkacakmı diye sormuştum cevap gelmiş (Kral ın sitesinde yok ancak bi av bayii nin sayfasında resmini görmüştüm)
    şahşen daha hafif oldukları ve darbelere daha dayanıklı oldukları için plastik kundakları beğeniyorum (ahşap ın yer ayrı tabiki)

> Merhaba Raif Bey
    > Puncher PCP plastik olan ürünümüz çıkmış olup 2-3 hafta içerisinde bayilerdeki yerini alacaktır.
    > İlginize teşekkür eder iyi günler dileriz.
    [Resim Engellendi: https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/12112320_1144977292209760_7074602748878832098_n.jpg?oh=4c99abdc64c2a2e606d7903bf8b7135b&oe=56C19EA0]

bendede mod 25 supertact var hatsan a mail attım namluyu QE namlu ile değiştirmlerini istemiştim aynı gün cevap geldi yapmacaklarını söylemişler bu hatsan bi bana olumsuz cevap veriyor heralde alacakları olsun

hatsan a burada görev düşüyor özellikle pcp modellerin kullanım kılavuzuna pcp ler ile alakalı genel kullanım kurallarını ve dikkat edilmesi gereken husuları koymaları lazım