honuuu adlı kullanıcının mesajları

Daha önce bende başka bir zihni sinir fikir için başka bir programdan aldığım sonuçları başka yerde kullanabilmek amacıyla bir denklem elde etmeye çalışmıştım ama maalesef bende senin gibi tam olarak istediğim değerleri elde edebileceğim bir fonksiyon elde edememiştim... Öncelikle fonksiyonu nereden elde ediyorsun bilmiyorum ama derecesini yükseltmeyi dene bir bakalım... Derece yükseldikçe daha hassas sonuçlar vermeye başlayacaktır. Ben kendi çalışmamda en hassas değerleri elde edebildiğim dereceye kadar fonksiyonu yükseltmiştim bir yerden sonra bozmaya başlamıştı ama... Şuan elde ettiğim fonksiyon belli aralıklarda oldukça kullanışlı ve benim için kabul edilebilir değerlerde hata payıyla çalışıyor...

Böyle kafayı çalıştıran işleri severim umarım daha net bilgi verebilecek birileri vardır... Kolay gelsin kardeşim :thumbup:

Gayet mantıklı aynı dertten bende muzdaripim ama hem ekstra masrafa girmemi gerektirecek kadar şikayetçi değili hem de tipi böyle daha güzel geliyor :D

Tamam bazı şeyler yeni denemelerle ve yeni fikirlerle ortaya çıkıyor ama öncesinde kuvvetli bir bilgi birikimi ve sağlam bi araştırma yapmak lazım. Bu işin sonunda bi sakatlık çıkmaz umarım... ?( ?( ?(

Zaten o içteki parçayı dolum yaparken takıyorlar, bazen çıkartmayı unuttukları bile oluyor, söyleyince söküyorlar. Ama sırf onu söktürmek içinde oraya kadar gitmeye gerek bir alyenle sökülecek o kadar.

Hocam o tüpün önündeki deliğe alyeni sok ve sola doğru çevir. içteki parça çıkıyor, vananın deliği de genişlemiş ev tam olarak dolum aparatına göre olmuş oluyor. Tek yapman gereken girişin içindeki parçayı alyenle sökmek. Kolay gelsin.

Abi yakala bırak anlayışına yeni bir anlamak kazandırmak için aklıma bir fikir geldi ama bırak mantığına biraz ters düşebilir;
    Şöyle ki; yakaladıktan sonra bırakmaya karar verdiğin balıkları silinmeyecek bir şekilde işaretlesen, tekrar yakalarsan yakaladığında hoş bir an yaşamış olursun. İşaretleme olayı da küçük bir zımbayla kuruk yüzgecinde küçük bir delik veya, köşesinden ufak bir kesik...

Kendimi böyle bir fikirden dolayı biraz suçlu hissettim ama fikir işte geldi bi kere paylaşmadan edemedim :D

hollow point'lerin dış kısmı köşeli olduğundan şarjördeki o-ring'e takılıyor olabilir. çok kullandığım bir pellet olmasa da 1 kutu alıp denemiştim. ve hemen hemen bütün silahların şarjörüne zor girmişti. nedeni ise köşelerinin o-ringe takılmasıydı. şarjörün o-ringini çıkarıp deneyin , bakalım kolay girecekmi?

Bu dediğiniz nedenden dolayı girmiyor olabilir. zorlarken bariz bi şekilde oringi dışa doğru itiyor zaten pelet. Eve gidince bi de oringsiz deneyim bakalım rahat girerse öyle atarım.

Elle yapmak mantıklı, isabetide etkiliyorsa en azından bi şarjörde denemeye değer aslında.
    Saygılar.

Arkadaşlar at44s-10la birlikte gelen iki kutu jsp exact jumboyu bitirince hemen internetten siparişi geçeyim dedim ve başladım siparişleri geçmeye; hem çeşit olsun deneyim, hem tüfeğime en uygun peleti hemde diğer pelletlerde kalite nasıl oluyor göreyim dedim. Hazır pelletlere kargo vereceğim daha sonra bidaha uğraşmayayım diye bir de bipod ekledim şöyle güzel bi liste oldu :D

- 1 Adet GAMO PRO MAGNUM 5,5 MM PELLET

- 1 Adet HATSAN JSB STRATON JUMBO 5.5 MM 250 ADET SAÇMA (PELLET)

- 1 Adet HATSAN JSB EXACT JUMBO 5.5 MM 250 ADET SAÇMA (PELLET)

- 1 Adet HATSAN TORPEDO 5,5 MM HAVALI TÜFEK SAÇMASI

- 1 Adet H&N DİABOLO HOLLOW POİNT 5,5 MM 200 LÜK PAKET PELLET

- 1 Adet 21 CM UNİVERSAL BİPOD

Pelltleri heyecanla beklerken kargo paketini açtığımda yollayan arkadaşların notunu gördüm hatsan torpedo kalmadığı için gönderilemedi ücreti kartınıza iade edilecektir. Neyse dedim kutu ambalaj güzel hemen bipodu takayım, açıkçası beklediğim kadar kaliteli bir ürüne benzetemedim, biraz uğraştırsa da taktım hemen pelletleri aldım çıktım araziye peletleri denemek için, neyse sırasıyla atışları yaparken en sona bıraktığım H&N hallow poinletlerin şarjöre sığmadığını görünce şaşırdım, acaba elimdeki pellet mi büyük diye diğer pelletleri de denedim ama nafile, güç bela giriyor pelet şarjöre, belki 10-15 pellet denedikten sonra bitanesinin rahat girdiğini gördüm. onun haricindeki denediğim bütün peletler ya şarjöre hiç girmiyor yada zorla sokmaya çalışırken etekleri yamuluyor. Cehalet ve düşüncesizlikle acaba manuel koysam atarmı diye denemek için bi 5-6 tanesini tektek namluya sürüp attım. Gayet güzel atıyor, tahribat ve isabet güzel ama, şarjöre zor giren peleti namluya manuel sürerek atış yaptığımdan dolayı bu büyük pellet namluya zarar vermişmidir acaba diye üzülüyorum şimdi. Bir de hepsi 5,5 mm olan peletlerin 3 ü gayet güzel şarjöre oluyorda bu H&N neden olmuyor acaba :him:s