AirArms_Kibris adlı kullanıcının mesajları

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

buda 302mt 25 FPE lik Logun Solo ile buyrun izleyin...

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

buda benim 200mt ilk atışım kaçmasaydı süper group olacaktı ama yine iyi...

army taurusS.png kardeş ben bu video dan hiçbirşey anlamadan kusura bakma ama net bir video değil gerçekten ...airgunsnipers sitesine girip 300-400mt konusuna bak orda 302mt 25 fpe ile atışım var.ve 350mt AirArms 60 fpe ile atışım var izlemeni tavsiye ederim izleyince gerçek bişekilde burda yorumunu yap.biz burda kimseye yada sana bu böyledir ben daha iyi atarım yada seni küçümseyim öyle bir kesinlik le niyetim yoktur bunu öncelikle bilesin..ordaki 350mt antreman atışı izleyip nasıl 2 kamera ile güzel bir şekilde keyifli video izlenir görebilirsiniz...İzledikten sonra yine konusalım.Daha öncede belirttiğim gibi böyle videolar çekerek burda doha doğru paylaşımlar yapabiliriz...

airarmkıbrıs arkadaşımız uzun mesafe çalışan iddialı bir arkadaş . Tecrübelerine saygı duyuyorum ama birz da farklı açıdan bakalım. 3 kutu ve bir de yarım kutu ince mehmet satınalalım. içinden aynı ebat ve ağırlıkta olanları teker teker seçip ölçüp tartalım bir tür hornet-1 kutusu yapalım. bunun yaptığı gruplara bakalım. Sonuçta aynı miktar aynı kalite için kaç para vediğimizize de bakalım.

Hornete verilen para seçme parasıdır.

Ali Bey ile Atışlarımızı yaparken tek tek tartılmış kutulara ayrılmış şekilde atışlarımızı yaparık ister hornet olsun ister ince ,yine group lar da fark net bir şekilde görülür...

acemi nicli abi 30 ve 23 grain atıyor uzun mesafelere at 44 le videoda var

acemi nicli abi 30 ve 23 grain atıyor uzun mesafelere at 44 le videoda var

Puan olarak İnce mehmet deylim 18 puan aldı.Hornet-1 de deylim 16 puan aldı.Ama Hornet-1 in yaptıgını ince mehmet hiçbir mesafede yapamıyor.özellikle mesafe uzadıkça istikrarı Hornet-1 in yanına gelemiyor kesinlikle ve fiyat olarak tabi farkı olacak hem ince mehmetin fiyatı gibi olacak hemde istikrarlı olacak olmaz....dünyada hangi kaliteli ürün araba ayakkabı silah vs...gibi şeyler fiyatı pahalı olacak tabi çinlilerin yaptığı gibi nike ın takliti dünyada bir çok şeyin takliti yapılıyor ve taklitler ucuz oluyor tabiki ama Ben Hornet-1 ile İnce mehmeti yan yana koymam takliti gibi duruyor ben taklitler ile uğraşmam sizi cezbeden fiyatı.ben uzun mesafede bir çok kez inceyi denedim ve Hornet -1 gibi değil kötüdür demiyorum.fiyatına göre istikrarı iyi katılıyorum.ama benim amacıma hizmet etmiyor benim amacın her yaptığım group ta en iyisini yapmak istemem...ince ile ancak alem atışı şişe kırma av yapılabilir ama süper grouplar yapmak için olumlu değil....ve kısa zamanda güzel deneyler yaparak farkları paylaşalım burdan yazışarak değil atışlar yaparak daha güzel paylaşımlar çıkarabilirik...

onlineS.png ömeryasanul libraS.png Bence az fark diyorsanız güzel bir video çekip paylaşın gerçekten görelim 250mt de az fark oldugunu.Ha dersen 50mt de fark azdır olabilir ama 250mt mesafede o fark katlanarak açılır,,Hornet-1 in dünyanın en iyi bulleti olduğunu yakında ıspatlaylım zamanı geldi artık..İddaalı konusun deyceksiniz doğrudur ovada hergün atış yapan benim ve aradaki farkı net görüyorum,yakında videolarımızı paylaşır hep beraber izlersiniz yapılan atışları,ama bana sorarsanız ince mehmeti av amaçlı kullanılacaksa yada alem rekor uzun mesafe atışı yapılmayacaksa normal şartlarda kullanılır.Ama kendinizi uzun mesafe atıcılığına ciddi bir şekilde çalışıyorsanız hiç şüphesiz Hornet-1 kesinlikle,İnceyi bende denedim 270mt de daha önce denediğim gibi 2-3 atış iyi vururken groupta 2-3 atıs bayagı kacıyor bunun geneli çok yüksek 250mt deylim 10 group atıs denediyseniz 2-3 group iyi çıkacaktır enfazla. gerisi bence iyi bir group çıkmaz...ama bunu derken çok aşırı kötü değil ama Hornet ile aynı kıyaslama yapılamaz bile bence mesafe uzadıkca bu grouplarda bozulmalar çoğalıyor...bence bunun en güzel yolu ovaya gidiğ güzel net bir çekim yapıp paylaşmak en güzel diyorum...

bu kadar net ise eğer tartışmaya gerek yok ozaman siz eniyisini kullanın bizde bizim istediğimizi

ben bu yoruma yürekten katılıyorum çünki arkadaş tüfeklerle epey haşır neşir oluyor ben kendimce yanılıyorsam bile bu arkadaştamı yanılıyor hiç sanmıyorum

Ben 25 fpe silah ile atoyorum Logun Solo 22. ve 300mt de çok güzel atışlar yaptım 100mt de 2cm-4cm arası group lar yapıyorum ama bunları ince mehmet ile 100mt 5cm-10cm oluyor...bence güzel demiyorum süper group yapmak isteyen Hornet-1 i alır atar.Ama yok benim amacım süper grouplar değil atayım alamine dersen ince işini süper görür.Hornet-1 ile İnce yan yana kıyaslanamaz bence...

Hornet-1 ile İnce mehmet in arasında dağlar kadar fark vardır...denemeleriim sonucu odur 250mt ye 5te 5 Hornet-1 ile isabetim var iken ince mehmet ile bu rakam en fazla 5-te 3 oldu yani aradaki var çok acık.fiyat konusuna gelince dün yanın en iyi pelletini alıyoruz tabi diğerlerinden biraz daha pahalı olabilir oda olacak mercedes parasına Ferrari alınmaz değilmi.Ova da sizde deneyim farkı net görün...

vermiş olduğunuz bilgiler çok doğru katılıyorum,Group manlar 5 atış üzerinden sayılıyor genelde 3 atış çok iyi iken 4 ile 5 kaçabiliyor ...

Bilgilerin doğru olmadıgı kanaatine nereden vardınız acaba ? Mesajların tamamını okudunuz mu ? Sürekli atış yaptığımız alanda tüm araziyi Çelik şerit metre yardımı ile 10 ar metrelik bölümlere böldük maalesef mesafe ölçeğimiz ya da rüzgar şiddetini olcebilecegimiz cihazlarımız yok bu atışları gerçekleştirirken tek basıma da değildim yanımda hobidas arkadaşlarda vardı. Ayrıca yanlış ya da yanıltıcı bilgi vermiş olsam elime ne geçecek ? Bu kadar paranoyak olmanıza gerek yok. Umarım benim samimiyetime sizde inanırsınız, eğer ben gözümde görmeden inanmam dıyorsanız onada benim yapacak birşeyim yok maalesef. Ayrıca foruma eklenen cogu grupmanda bu sekilde yani video değil fotograf üzerine.

Beni yanlış anlamayın lütfen ben siz yalan yanlış bilgi verirsiniz demedim. olanaklarınız varsa video çekerek mesafe ölçer ile göstererek daha keyifli videolar ortaya çıkar dedim o anlamda,yanlış anlaşılmışım,ben size inanıyorum zaten kesinlikle ama ben düşünün bırakın resim olarak video çektiğimde bile sağolsun arkadaşlar eleştirmesini yapıyor ama ben eleştirileri her zaman art niyettir diye almıyor onları düşünüp eleştirme olmaması için elimden geleni yapıyorum...ve sizin 3 atş gerçekten çok güzel ama doğrusu 5 atış.dediği gibi arkadaşların 3 atış iç içe 100mt de Rekor demişler..Burdaki 3 atışa bakın 4 atış CTC Sİ 3.17 CM http://www.youtube.com/watch?v=RZDKkHHcr8U

50mt de 3-4 cm 100mt 1 cm bile değil tam tersi olmuş,tebrik ederim yinede,ve group man ları 5 atış üstünden baz alırsanız daha doğru bilgiler vermiş olursunuz.Her zaman 3 tış güzel çıkabilir ama 4 yada 5 inci atışta group bozulma oranı çoğalır...

http://www.youtube.com/watch?v=SQFIZpoDMss

Teknik Özellikler

Kalibre : 20 × 82mm (NTW 20), 20 × 110mm Hispano (NTW 20x110), 14.5 × 114mm (NTW 14.5)
    Etkili Menzili : 1,300m (20 x 82mm), 1,500m (20 x 110mm), 1,750m (14.5 x 114mm)
    Mermi Çıkış Hızı :
    Çalışma Sistemi : Bolt action
    Şarjör Kapasitesi : 3-mermilik kutu şarjör (20 x 82mm and 14.5 x 114mm), Tek Atışlık (20 x 110mm)
    Nişangah Düzeni : 8x56 Lynx Dürbün
    Ağırlığı (Boş Şarjörlü, dürbünsüz) : 31 kg (NTW 20), 34 kg (NTW 14.5)
    Uzunluk : 1,795 mm (NTW 20), 2,015 mm (NTW 14.5)
    Namlu Boyu : 1,000 mm (NTW 20), 1,220 mm (NTW 14.5)
    Üretildiği Ülke: Güney Afrika Cumhuriyeti

güney afrika yapısı anti materyal sniper tüfek. 20 x 83.5 mm mg151 ya da 14.5 x 114 mm rus mermi kullanır. 20 mm'lik mermisi park halindeki uçak ve helikopterler, zırhsız araçlar gibi görece yumuşak hedefler için, 14,5 mm mermisi ise zırhlı personel taşıyıcılar gibi daha sert hedefler için kullanılır. menzili 20 mm ile 1500, 14,5 mm ile 2300 metredir