AirArms_Kibris adlı kullanıcının mesajları

Logun solo FX T12 'nin ingiliz versiyonu mu acaba çok benziyorlar da. Eğer öyleyse güç ayarı yapıp hornetleri 800 fps lerde gönderebilirsiniz , 3 şarjör değil 1 şarjör atarsınız ama 40 fpe. ile hem daha az düşme hem de daha uzun menzil alırsınız. Çekiç vidasını birkaç tur çevirip denemeniz yeterli.
    :thumbup:

Logun solo FX T12 'nin ingiliz versiyonu mu acaba çok benziyorlar da. Eğer öyleyse güç ayarı yapıp hornetleri 800 fps lerde gönderebilirsiniz , 3 şarjör değil 1 şarjör atarsınız ama 40 fpe. ile hem daha az düşme hem de daha uzun menzil alırsınız. Çekiç vidasını birkaç tur çevirip denemeniz yeterli.
    :thumbup:

şu an çekiç vidası sonuna kadar sıkılı,ve 16 gr i 920-930fps , standart hali da 870 fps idi...HORNET-1 ise 600-610fps arası 10 Atış yapıyorum...

o mesafede kaç cm dağılıyor ince mehmet tahmininzce?

270mt de 3 atış 30cm in içene tutarken diğer atış 1.5 metre altına vurabiliyor..tabi her group farklı oluyor,2 atış isabetli vururken 3 üncü kaçıyor bu sefer 2 mt üst vuruyor...yani 2-3 atışta bir bayagı farklı yönlere sapma var diye düşünüyorum.ama yanlış bilgilendirme yapmayaım sadece 270mt de test ettim belki 200 de çok daha iyi sonuçlar alınabilir ama HORNET ile kıyaslanamaz diye düşünürüm...

25 fpe silahla 270 metrede isabetli atışlara kolay demek hiç mantıklı değil. Emek verip hazırlayıp paylaşmışsınız, ben izlemekten zevk aldım, elinize sağlık.

İnce Mehmet 30.25 gn. ile Hornetleri kıyaslama imkanınız oldumu?

Teşekkür ederim öncelikle keyifli bir video izletebildiysek.evet 270 mt de HORNET-1 ile İnce mehmet 30.25gr i test etme imkanım oldu aynı gün...Diyeceğim atış amaçlı HORNET-1 in yanına gelemez bence ve tartılmış ince mehmet ile yaptım..Ve 2-3 atışta bir çok istikrarsız sapmalar oldu,atış amaçlı HORNET-1 derim...Herkesin tabi fikirleride farklı olabilir saygı duyarım denediğim mesefede idare eder ama HORNET in yanına gelemez....Saygılar!!!

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Deneyince arada ki farkı çok acık fark ediyorsunuz,ince mehmet o kadar hassas değil 2 si ilede group çalışmalarım oldu ama HORNET-1 başka kesinlikle,JSB VE Hatsan jsb arasında da fark var ama bunun arasında deneyince fark edeceksiniz çok bariz farklar var...

Saygılar...!

Silahınız hayırlı olsun...

İlk denemelere göre bence çok güzel grouplar ve hem yağmurlu hem rüzgarlı havada çok güzel grouplar bence,Tebrik ederim...
    Ama atış alanı resimleri, rüzgarın hızı,mesafe ölçer ile ölçülmesi bunlar ilerde fotograflarla yada videolar ile daha detaylı yapılırsa çok daha güzel paylaşımlar ortaya çıkar sanırım...

Teknik veriler bu şekilde çıkıyor.
    mesafe .250 mt.
    m/v : 602 fps = 183 m/s
    Mühimmat: 32 gr.HORNET-1
    BC = 0.090
    V/T : Velocity at target . 412 fpe = 125 m/sn
    T/T : time to target: merminin hedefe uçuş süresi : 1.60sn
    Drop: 10.5 mt.
    zeroing: 10mt

HORNET-1 in Sayesinde bu mesafelerde çok güzel grouplar yapabiliyorum...

Sıfır değil kardeş 5-8km civarlarındaydı ağaçların dallarındanda anlaşılır. aslında bu benim ilk denememdi belki çoık daha fazla atış yapsam çok güzel grouplar elde edebilirdim...Çünkü ayakta destekli atışlarımı gerçekleştirdim yatarak çok daha fazla fark edecek daha şiddetli rüzgarda yine bir video yom var 304 mt atışı ondanda 5te 3 tutturdum hedefi..25fpe lik silahtan ancak bunlar olur ilerde daha güzel grouplar yaparız inş....

Tabi bunun ardından 314mt atışlarım var 25 fpe lik bir silahla huzurlarınızda ne kadar hedefi tutturabili,yoruz ve hangi mesafelere kadar güzel grouplar yapabiliriz hepberaber göreceyiz....bunları tabi daha da profesyonelce şeffaf bir şekilde yapmaya çalışacayız..

selamlar arkadaşlar 250mt atışlarımı sizinle paylaşmak istedim...Silahım 32 gr ile 602fps-25fpe dir...

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Tebrik Ederim...silahın kaç fpe ?bu mesafelere atmak kolay değil çalışan atabilir bence,benda çok çalışıyorum yakında çekimlere başlıyorum inşallah videolarla hep beraber izleriz bu gibi atışları daha şeffaf olabilmesi için kamerayla güzel bir çekim yapılması lazım rangefinder ile kameradan çekilmesi lazım ve daha da güzel paylaşımlar olabilir bence...