getboga adlı kullanıcının mesajları

Görüntüsü güzel pcp ye yeni başlayacaklar için cazip belki ama bir süre sonra yetmez bence.Alınması için fiyatıda compact olmalı :)

Arkadaşlar babam azönce telefon açtı tüfeği bi gazla namlusunu söküp sarjörü rahatça cıkarmış ve yerine takmış.sonrada tüfeği denemiş.yani herşey yolunda gibi.ama merak ediyorum babam namluyu takarken sadece ussteki ellenlere denk gelecek sekilde taktım dedi.yani başka türlü takılamazmış.bişeylerin bişeylere merkezlenmesi gerektiğini yazmıştı bi abimiz.ama ben n demek istedigini anlayamadım.fazla havanın tahliye edildigi bir deligin bişeylerle merkezlenmesi gerektiği gibi bişi.(bir onceki sayfada mevcut)acaba babam bunu yaptımı bilemiyorum.eger o denilen sey yapılmadıysa nasıl bir sorun olusur veya bunu nasıl almarım (iyi takamadıgımızı yani)ayrıca tüfeğimi scuba tüpüyle doldururken valf bölgesinden fıyyy diye bir düdük sesi geldiğini yazmıştım.bu herkezde oluyormu??cok yavaş dolum yapıyorum biraz hızlanınca ötüyor?açaba bi derdimi var?scuba tüpüm 12lite ve 200barda dolu.bu hafta 300 bar bastırmak istiyorum ki daha fazla 200bar dolumu yapabileyim.ama bu dolumdaki fıyy sesi beni korkutuyor.Bu sıkıntıyı yasayan arkadşlardan yardım bekliyorum.

Arkadaşlar cok özür dilerim geri bildirim yapamadım.Eşimden gizlice bu hobiyi sürdürüyorum(yada sürdüremiyorum) tüfeeğim annemde bozuldu orada bırakıp evden size yazdım sorunumu.Aklım hep orada fakat bir fırsatını bulup yarın gidecegim dediklerinizi yapmaya :) umarım dediğiniz gibi olur ustadım.Fakat sanki namlu çıkınca sacmayı cıkaramayacagım gibi geliyor bana cünkü namluya girmediki sacma!!Namlu agsıyla şarjör arasında kaldı.yani saçmanın yarısı şarjörde yarısıda namlu girişinde (namlu girisi derken n demek istediğimi anladınız umarım yani bolt saçmayı tamamen itince namluya giriyor diye düşünmekteyim.bence namluyu sökerek saçmaya ulaşamayacagım.Sizce;???

peki sökümü anlatımınıza göre oldukca kolay görünüyor.fakat bi ayrıntı veya dikkat etmem gereken bişi varmı acaba?
    1namlu tutucuyu sökücem
    2 adet alleni söküp namlu öyle kolayca cıkacak
    3 saçmaları oradan kolayca alıcam öylemi?

Yani nasıl anlatsam bilemiyorum.söyle soyleyim boltu çektim yeni mermi sürmek için fakat ilerletirken bi sıkısıklık sezdim ve boltu tekrar geri çektim mermiyi az biraz sürmüşüm meğer .indeks dönünce merminin kafasıyla gövdesi arasında sarjör sıkıstı.sarjörün plastik yani seffaf tafafının allenini söktüm ve indeksi bir iğneyle cevirerek boltu itmeya calıstım fakat sanırım ikinci saçmayıda az biraz itmim.şimdi şarjörün indeksi dönmüyor :(

Arkadaşlar ayrıca tüfeğime scuba tüpüyle dolum yapıyorum ve cok yavaşca vanayı acarak dolumu 1dk gibi bir sürede yapıyorum.Fakat dolumu cak az hızlı yapak istedğimde tüfeğin valf sistemiin oldugu yerden böyle düdük gibi bir fıyyyyy sesi geliyor.Vanayı kıstığımda kesiliyor.Bu neden olur;?

Arkadaşlar t12 fx tüfeğin sarjör ile namlu girişinde saçma sıkıştı.n taptıysan cıkaramadım.sarjörün önündeki allenide söktüm ama sonuç hüsran.neyapmam gerek bilemiyorum.
    fx sahiplerinden yardım bekliyorum.

arkadaşlar ugun sabah babamla mod99 la norica 6.35 saçma kullanarak mod99 th tüfeğimle 120m atışları yaptık.şişeler "pat pat" patladılar :) Yani 150m de şişeler patlar gibi geliyor.Yeterli mesafe olmadığı için başka bir gün başka bir yere denemeler yapacağım.

Arkadaşlar bu arada youtube da bir video izledim cok faydası olabilir.Saçmaları deterjanla yıkayıp güzelce durulayım kurumaya bırakıyoruz sorasında genelamaçlı yag ile saçmaları tekrar yağlıyoruz böylece fabrikasyon capak ve kirlerden arınmış saçmalarımız daha isabetli oluyor ;)

http://www.youtube.com/watch?v=Y7WV7di85ow

E

Evet dostum bendeki tüfek tam olarak bu! optima dürbünlü.mod99 th 635 caliber ve muazzam güçlü bir tüfek. 100metreden şişeyi patlatıyor.bugün nasip olursa 150m destekli denicem.Fakat bu tüfek nedense hatsanın sitesinde yok??n ata üretilen bir model bu acaba?

Arkadaşlar elimde bir hatsan mod88 th var http://www.hatsan.com.tr/tr/havali_mod_88_th.asp hatsanda bu tüfek mod88 th olarak geciyor fakat benim tüfeğin üzerinde kocaman mod99 yazıyor!Acaba bu tüfekler mod99 un mekanik aksamının aynısımı?Yani sadece kundakmı değişik?Ayrıca tüfek 6.35 kalibre bugün 70 metreden şişe patlattım yani baya patladı şişeler :) sanırım 140 metrelerden şişe kırar diye düşünüyorum yarın deneyip görüçem.Buradan sizlerlede paylaşağım.