skywagon adlı kullanıcının mesajları

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın İnşallah.

Çok teşekkürler, sağolun.

diana güzel tüfek =) zaten ts-22 pek isabetli değil o grupman normal olmuş bence :)

ellerinize sağlık abi =)

Çok teşekkürler kardeşim, sağolasın.

Cem güle güle kullan,alttaki grupman da o koşullar için çok başarılı,tekrar aramıza hoş geldin,en kısa zamanda görüşmek dileğiyle.

Saygılar

Halil ağabey sağolasın, senin 32 metre grupları gördükten sonra almaya karar verdim Diana'yı.

Güzel paylaşım için teşekkürler Cem kardeşim.Kazasız belasız atışlar dilerim.
    Sayg.

Abi teşekkürler, senin ellerinden teslim aldım tüfengimi. Çok sağolasın.

Hayirlisi olsun, iscilik parca kalitesi ve saglamlik yonunden diana weihrauch un bir tik arkasinda kaliyor, bunda hemfikirim, dianalarda mukemmeller. piyasadaki diger markalara gore ustunler cok kaliteliler ancak, weihrauch mukemmelin en iyisi diyebiliriz. Guc bakiminda karsilastirmak yersiz olur diana ezer gecer, halil abinin 460i chrony denemelerimizde 14.66 grain h&n trophy peletlerle ortalama 845-850 fps gibi bir deger cikarmisti.
    Bilinenin aksine yayli tufeklerle agir pelet kullanmayin, kullanilacak en agir pelet 16 grain olmali, 13.43 jsb, 14.3 crosman, 14.66hn, yada 15.90 rws peletlerle iyi sonuc alirsiniz,

Teşekkür ederim. Ben en çok 13,43 ve 15,89 gr ile sonuçlarını merak ediyorum. En kısa zamanda denemek nasip olur inşallah.

Hayırlı olsun dampa sportmatch ise ve yeni aldınız ise nerden aldınız bulamıyorum bir türlü :D,

Merhaba, teşekkür ederim. Dampayı tüfekle beraber ikinci el aldım. H.ilal Av'a baktınız mı ?

Bakalim yarin sabah bu yavruyla atis yapabilicekmiyiz :)

Sabahı bekle bakalım atabilecek misin? :thumbup:

güle güle kullan cem kardeşim.

ama lütfen dikkat et o silah ucuz dürbünlerden hoşlanmaz, çabuk harcar.

Sağol Abi, bakalım en kısa zamanda ucuz olmayan bir dürbün alırız İnşallah.

Cem hayırlı olsun, güle güle kullan.

Sağol Erdem ağabey...

Uzunca bir aradan sonra uçuşlardan biraz zaman bulup yeni aldığım Diana MOD460 Magnum T06 ile biraz atış yapma fırsatı buldum. Burada tüfekle ilgili ilk izleminlerimi sizlerle paylaşmak istedim. Tabii ki aramızdaki yaylı üstatları bu konuda benden çok daha tecrübelilerdir ve yorumda bulunurlarsa sevinirim.

Bundan önceki yaylım T kundak bir HW97K idi ve şunu söylemek isterim ki, malzeme kalitesi olarak HW97KT birkaç gömlek üstün. Kundak ve dipçik olarak Diana MOD460 yine HW97K ve KT nin yanında daha kalitesiz duruyor. Ancak ağırlık olarak iki tüfeği kıyasladığımızda HW97K MOD460'tan bariz bir şekilde ağır ve bugünkü desteksiz atışlarda bunun farkına varılabiliyor. İki tüfeğin kurulması konusunda bariz bir fark göremedim.

Elimdeki malzeme yetersizliğinden dolayı krono testi yapamadım. İzmir'deki hobidaşlardan yardım alarak bunu da en kısa zamanda yapmayı planlıyorum. Elimde sadece Bursa'da atış yapabilmek adına iki tip pellet vardı. Diana High Power ve Gamo TS 22. Bu iki pelletle yaptığımız grupmanlar aşağıda. Gamo TS22 kutudaki en iyi pelletleri seçmeme rağmen bugün hafif rüzgar koşullarında bana saç baş yoldurdu. Diana High Power pelletler yine yüzümüzü güldürdü.

Gamo TS22, 25 metre oturarak destekli, hafif rüzgar , 5 atış , Bursa Ovaakça Köyü.
    [Resim Engellendi: http://u1311.hizliresim.com/1h/2/u5hb2.jpg
    Diana High Power , 25 metre oturarak destekli, hafif rüzgar , 5 atış

[Resim Engellendi: http://j1311.hizliresim.com/1h/2/u5h94.jpg
    Daha uzak mesafe grupmanları İnşallah İzmir'e gidince paylaşacağım.

Tüfeğin beni en çok etkileyen yönü tetiği oldu. Çok fazla yaylı tecrübem olmadı : MOD125, Webley Patriot, HW97KT ve MOD 99. Şu ana kadar yaylılar içinde en beğendiğim tetik bu tüfekte, yumuşak ve hissettirmeden tetik düşüveriyor. ( NightHawk Murat abimizin gözünün bebeği HW97K hariç).

Şimdilik bu kadar, bugün hobimize bir arkadaşımızı katmak için beyin yıkama faaliyetlerine de devam ettim.

[Resim Engellendi: http://j1311.hizliresim.com/1h/2/u5h6n.jpg
    [Resim Engellendi: http://u1311.hizliresim.com/1h/2/u5h7t.jpg]

Bu arada tüfeğin üstünde Optima 3-12*44 Mildot dürbün var.

1- Tüfeğiniz yeni mi? İlk sahibi siz misiniz?
    2. Pelletler hangi marka? Etekleini kontrol ettiniz mi?
    3. Tüfeğinizin namlusu temiz mi?
    4. Pelletin namluya girdiği noktadaki O-ring sağlam mı?
    5. Dürbün sağlam takıldı mı?
    6. PCP için mengeneye gerek yok, destekli atış yetecektir.

5 li grupmanlarinizi bekliyoruz.

"Ya Metehan ne yaptın sen? İmpo'a Amca dersen, bana Berkman Dede diye hitap etmen gerekecek lol.gif rofzl.gif smilielol.png lolflag.gif"

Berkman Dede, kulağa pek bir hoş geliyor İzzet ağabey. ( Senin ruhun pek çoğumuzdan gençtir bu arada ) :thumbup: :thumbup:

Taylan Ağabey;

Hayırlı uğurlu olsun ve çalışma için çok teşekkürler. Gerçekten bir üstadsın bizim için, güzel tüfeng, atışlar çok stabil, çalışma ayrıntılı. Grupmanlardaki hava durumu nasıldı? Sence uygun pellet hangisi bu tüfeng için?

Ellerine sağlık bir kez daha.

Orada olamasak da, buradan olanları izlemek keyif verici. Efeler'in hazırlığı harika olmuş, ellerine sağlık. . Yarışmaya katılan herkesi tebrik ederim, hobimiz adına ÇOK GÜZEL HAREKETLER bunlar. Ayrıca başta GÖNÜLLERİN ŞAMPİYONU'NU , REHŞAN BEY'i ve MEHMET KARDEŞİMİ de kutlarım. Evlilik yaramış. :thumbup: