html_cod adlı kullanıcının mesajları

80 90 metre vurabilir katılıyorum ama 200 metreden bahsediyoruz bu havalı tüfek için fazla bir mesafe özellikle pistonlu tüfeklerde iyice zorlaşan bir durum 200 metreden şişeyi kırmaz demiyorum kırabilir mod99 kırmışsa torpedo hayli hayli kırar ancak benim anlatmak istediğim konu isabet 200 metreden isabet ihtimali düşük bir konu. iş 200 metre olunca pellet kalitesi, rüzgar gücü, optik kalitesi herşey giriyor devreye..

Evet size katılıyorum ancak bunun için inş. olmayacağını temenni ediyorum bosna gibi bir ders olacakda öyle yapılacak bu düzenlemeler sonuç peki iyimi olurdu orası önemli değil sanırım hala ortada dolansınlar bakalım bireysel silahlanmaya hayır diye yarın biri kapısına elinde otomatik tüfeklerle dayanırsa o zaman aynı şeyi söyleyebilecekler mi? neyse bize kurallara uymak ve uyulması için teşvik etmek düşer doğru yada yanlış ama mecburuz buna ne yapalım artık bizde 0.22lik pelletlerimizle devam ederiz 8)

Pretoran abimize katılıyorum 120 metreyi ne ile ölçtünüz bilmiyorum ama 200 metre ile 120 metre çok farklı üstelik yağ tenekesine atış yapmışsınız arkadaş şişeden bahsediyor gercekçi olmak lagzim 200 metre zor torpedo ile daha zor ben daha isabetli bir tüfek olmasına rağmen mod 95 ile 110 metreyi geçemedim şişelerde

Bence zonguldakta crosmanıda zor bulursun ve torpedo ile 200 metre zor yani eğer her hangi bir 200 metrelik hedef belirleyip bakarsan ne demek istediğimi anlarsın tabi bide hatsanin çılgın tüfeklerinden olan torpedo ile dahada zor bana kalırsa gamo ts 22 ile devam et ağır olduğu için tahribat yüksek olur diye düşünüyorum extra tahribat istersen gamo rocket veya H&N hollowpoint( bayadır yazmıyorum yanlış yazmış olabilirim:) ) kullana bilirsin yinede ilk zamanlarınsa uygun pelletler bol bol atış yap çünkü 50-100 metreden gamo pelette şişe kırar fx pellette önemli tahribatsa

öncelikle geçmiş olsun demek istiyorum ve verdiğiniz cevap içinde teşekkürler dediğiniz gibi tabancxa şeklindeki bowlarla ilgili bende okumuştum ama ne yazıkki benim ilgimi çeken lbsi yüksek crosbowlar ve bu konuda sanırım yapacak birşey yok..

daha evinize giren hırsıza yatak odası dışında zarar vermenin suç sayıldığı bir ülkede olası terör veya benzeri gasp saldırıları için bireysel savunma uygulama ve düzenlemeleri yapılması düşünüleceği beklenemez bir olay bunun için bireysel savuma gereksinimlerinden hiç bahsetmedim bile..

yok zaten savaş için değilde çünki ülkemizde yaklaşık 20 milyon asker bulunmakta eğer yanlış bilgi değilse ben işin o boyutunda değilim sadece gereksiz kurgular yüzünden insanların soswyal hayatına gereksiz engel getirmelerine kızıyorum "hürriyet bir başkasının hür haklarına engel olmadan geçerlidir" ancak ben burda hürriyetimizi kısıtlamak için geçerli bir neden bulamıyorum!!

hepinize çok teşekkür ederim ilk arattığımda çıkmamıştı şimdi çık: Okçuluk Arbalet-crossbow son mesajda abimiz güzelce anlatmış bunlar ülkemizde kullanımı yasak olduğu aşikar sanırım ama bu yasağın saçma olduğu gerçeğini değiştirmez lütfen yok ülkmizde suç oranı fazla yok terör var filan zıvalamalarını bahane etmeyelim bunlar bahane değil ayrıca adam öldürmek isteyen bunu almasına gerek yok bıçaklada işini görebilir ayrıca eğer serbest olarak satılan mod135 havalı tüfek prinç alaşımlı pellet ile 35 metreden arabanın kapısını çift taraflı delebiliyorsa buda insan kafasını delebilecek güçte olduğunu gösterir yani crosbowların 50 metreden tabanca gücünde olması geçerli bir sebeb sayılmaz kısaca benim demek istediği güvenliğe önem veren değil sadece araştırma ve yeterli bilgiye sahip kurumlarımız olmadığı için noksun bir ülkeyiz

Anlıyorum ki bu işte pek uygun değil ben şimdi ülkemin saçma kısıtlamalarınamı, bunlara mecbur bırakan kitleyemi yoksa yoksa böyle bir şey ile uğraştığım için kendimemi kızayım yivli tüfekler ilgimi çekiyor full kısıtlama crosbowlar ilgimi çekiyor full kısıtlama ve şu haber gösterdi ki gerçekten bazı konularda fazlasıyla noksun bir ülkeyiz ne yani şimdi siz crosbow adlı kundaklı oku serbest bıraktığınızda herkez bir birini kovalayıp uygun gördüğü yerinden mıhlayacakmı kusura bakmayın biraz kötü ve yakışıksız konuştum ancak bu tarz bir daha anayasal desteğini tam alamamış bir konuda bile kısıtlama ile karşı karşıya kalmamız sinirime dokunmuş olmalı tekrar herkezden özür dilerim ben son birkez daha araştıracağım eğer birşeyler bulabilirsem kullanımı ile ilgili paylaşırım ama gerçekten merak ettiğim konu onca seri katillerin olduğu amerikada veya terör çete olaylarının göründüğü diğer ülkelerde bu alet serbest iken ruhsatlı veya ruhsatsız bizim ülkemizde hapis ile cezalandırılması ve toplanması geçerli bir sebebmi?

Herkeze merhabalar uzun zamandır işlerimden dolayı yoktum aklıma bir soru takılınca burada bilen birilerinin çıkacağını umarak bi sorayım dedim konu yukarda pelirttiğim gibi crosbow oklar için ruhsat yada bir belge gereklimidir neticede ateşli olmasa bile rahatlıkla bir canlıya büyük çapta zarar verebilecek güçte internette biraz baktım fakat emin olamadım net bilgiler yok sadece biri 6190. madde kapsamında düşünülme olasılığı var diyor evet konu hakkında bilgisi olanlardan cevaplarını bekliyorum iyi günler...

[Resim Engellendi: http://www.itusozluk.com/image/crossbow_42387.jpg]

Bu soruların cevabı çok net fizikteki atışlar konusunu araştırırsanız nedemek istediğimi anlarsınız aynı yükseklikten bırakılan cisimler başka etmenler tarafından etkilenmeden aynı anda yere düşer (bu olaylar sürtünmesiz ortamlar için geçerlidir)

- http://www.lisefizik.com/lise3/freefall.htm

burda konu animasyonlu biçimde verilmiş lisede sayısalda ilk başlar en zor gelen konuydu sonrada kavradık özünü saygılar...

HATSAN servis bakımından iyi bir firima sanıyordum hep ancak
    aynen bu durumu bende yaşıyorum ilgisiz alkasız insanların pek çok olduğunu görmüş oldum fabrikada

Alıntı sahibi "MADMAX" hatsan önce mağdur eder sonra memnun etmeye çalışır. en sonunda pişman eder sonra tövbe edersin bu işlem bu kademelerden oluşur daha güzel özetlenemezdi.

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Sizin hatsanla bir bağınız varmı bilmem varsa kusura bakmayın lütfen ancak senelerdir hatsanın servisi dedik çok iyidir dedik tüfeğimin bir tetik arızası oldu ben bile yapabilirdim ancak garanti kapsamından çıkmasın diye yapmadım servise fabrikaya gönderdim hatsanın ilk ve önemli fabrikalarından olan izmirdeki fabrikası yarım saatlik bir yol kadar uzağım 10dklık bir işlem belki sürmez tam 2 haftadır dalga geçercesine tüfeğininzin çıkışını yaptık 1-2 gün içinde elinizde olur gelmiyor tekrar arıyorum 2 gün sonra bana dedikleri bugün çıkışını yapacağız sabır diyorum bekliyorum 2 gün geçiyor tekrar arıyorum (bu sefer başka biri çıkıyor) bana dedikleri sizin tüfek hangisiydi neyse işte tarif ediyorum tüfeği buluyorlar birde ne öğrenelim daha tüfeğe bakmamışlar bile ve yine bana kusura bakmayın hemen ilgilenip onarımını yapıp bugün kargoya veriyoruz yarın elinizde olur diyorlar yoğunluğumdan dolayı son 3 ayımın tek tatil günü bugündü keyifli bir atış günü geçirmek istiyordum ancak mağlum... kısaca hatsan bu kadar iyi bir fabrikaysa ve en çok tüfeklerini satarken övündükleri servisiyse bu olayın sadece benim başıma geldiğine inanmak istemiyorum madem öyle buna neden bir önlem almıyor tek suç personel değil idaredede suç olduğunu düşünüyorum saygılar iyi günler...