html_cod adlı kullanıcının mesajları

Bence pcplerde full otomatik tüfek çok gereksiz ve saçma bir tüple ortalama tam güçte 30 atış yapıldığını düşünsek bir şarjörüde 10 adetlik düşünsek ortalama bir şarjör 2-3 snyede atar buda demek oluyorki bir dk içinde full havayı ve 30 adet pelleti nasıl attığımızı anlamadan atmış olacağız tabi bu benim görüşüm saygılar ve paylaşım için teşekkürler...

Torpedo peletler iyidir bence hem ağır hem kaliteli belki yayı zorlar zarar verir ama yinede güçlü tüfekte ağır pellet iyidir ayrıca tahribatınında diğerlerine göre daha tatmin edici olduğunu düşünüyorum...

Bana kalırsa bu modeli daha iyi yapmışlar öncekinin namlu kilidi bundan daha itici geliyordu bana kullanan abi tetik hakkında görüşünü belirtirse bu konudaki merakında ortadan kalkacağını düşünüyorum dürbün konusunda bende aynı dürbünü kullanıyorum ancak ne bir netlik nede sıfırlama problemi yaşamadım şu ana kadar dürbünü 8 metreye sıfırladım gayette iyi tek problem parlax olmadığı için yakın mesafede artıkıl kayboluyor yinede mftnin dediği gibi 20-30 metrede daha iyi sonuçlar vereceğine inanıyorum...

Açıkcası benim baya hoşuma gitti eğer böyle olduğunu görseydim hiç kaçırmaz alırdım fakat mod95i daha yeni aldım hayırlı olsun iyi günlerde kullanmanızı dilerim...

İçinize sinmediyse ve geri verme şansınız var ise verin derim çünki içinize düşen kurt bu silahı rahatça kullanmanıza pek olanak sağlamaz bende mod99 alacaktım son anda bir fikir değişikliği ile mod 95 aldım üzerinde sas filan damgası yok fakat hem sas hemde quatro özelliği mevcut unf dişleri olması moderatör ile evde çok rahat kullanmanıza olanak sağlayacak iyi bir özellik aslında tabi yinede kullanacak sizsiniz sevmediğiniz bir şeyle zevk almak zor olur gibime geliyor...

teşekkür ederim böyle bir konu hazırladığınız için birde kısaca bilgi verirseniz çok faydalı olacağına inanıyorum mesela şu pelet şu için kullannılır şu mesafede olumludur isabeti şöyledir tarzında saygılarımla...

Hocama katılıyorum bence mümkün mertebe gamo gibi orta sınıf peletler kullan ben silahı aldığım bayi ile pek iyi anlaştım 5,5 gamoları 5tlden veriyor 5 kutu aldım 250*5=1250 pelt eder kaliteli pelet almaya kalksam fx 500lük alamazsın crosman h&n den en fazla bi paket yani demek istediğim çok profesyonel atış yapmayacağım derseniz orta sınıf peletlere yoğunlaşın çünki bu hobiyi uzun süre devam eddirenler kullandıkları peletlere baktığına bu işin sadece silah almakla bitmeyip 1000-1500 tl civarı pelete para gittiğini fark ediyor büçye önemli bence hesap kitap yap ekonomi eğlenceden önce gelir 8|

bence 50 metrede gamolar keser uzak mesafeler için kaliteli pelet iyi olur (AA,Fx,JSB,H&N,crosman) diyeceğim en önemli şey şu olur ucuz peltten mümkün oldukça uzak dur hem kalitesiz hem düzgün değil hemde zararlı zararı şu peletin etekleri basınçtan doları şişiyor namluya zarar verebilir tabi isabet yönündende tatmin etmiyor 10 metreye kadar atacağım ucuz olsun dersen jet markalar var pelki hoşuna gider

Silahın ağırlığı sentetik değil ahşap olmasından sanırım ama tahmin ettiğimden çok daha ağır geldi bu akdarını beklemiyordum yinede şunu diyebildim bukadar ağır silahı yinede estetik kibar yapmışlar helal olsun diye(AirArms kalitesi beklenemez bu silahdan) kundak ise dürbün ile kullandığım için garip geldi dürbün konusunda dediğinizde güzel fikirmiş ben plastik kelepçe düşünüyordum sizin dediğiniz daha iyi olur gibi sanki saygılar...

[Resim Engellendi: http://a1112.hizliresim.com/s/y/1gdpg.jpg]

Herkeze iyi günler dilerim hatsan mod95 elime geçer geçmez yaptığım ilk atışları ve görüşlerimi belirtmek için açtım konuyu

mod95 gerçekten ilk gördüğümden beri baya hoşuma gitti amacım mod99 almaktı fakat namlu kilidi ile uğraşmak istemediğim için mod95 aldım tüfek gerçekten hoş dizayn edilmiş bir tüfek artılarını araştırıp merak eden herkez biliyordur zaten ben eksilerinden bahsedeyim ;

-Tüfek gerçekten ağır özellikle önceden hiç ahşap kundak kullanmayan(benim gibi) biri için baya ağır arazide nasıl taşıyacağım onu düşünüyorum

-Kundak belki alışamadığımdan öyle gelmiştir ancak elim tam oturmuyor biraz rahatlık yönünden garibime gitti yinede güzel

-Artı özellik olarak sesi beklediğimden çok daha az geldi bu iyi bir özellik evin içinde rahatsız olmadan ve etmeden 15-20 kadar atış yaptım iyi yani

-İsabet olarak Daha yeni alınmış bir yaylının (özellikle hatsan) nasıl çılgın olduğunu herkez bilir yukardaki resimde gördüğünüz grupman elime geçer geçmez 8metrelik mesafeden jet gibi iyi olmayan bir marka ile yapılmıştırki buda sialhın isabet ve dizginlik yönünden sorun çıkarmadığını gösterir yanında verilen 9x32 dürbün direk tüfeği aldığım gibi yanında gelen ayaklarla taktım çok bariz ayar kaçırma asla olmadı uzak mesafede belli edermi orasını şuan bilemeyeceğim

Bulunduğum şehirde kaliteli saçma satan yer yok bundan dolayı ilerki zamanlarda kaliteli saçmalar elime geçtikçe değişik mesafelerde grupman denemelerimi bu konuda paylaşmaya çalışacağım şimdilik herkeze selam ve saygılarımı diliyorum...