volkan.armagan adlı kullanıcının mesajları

ne yaptın sen kardeş,9mm ile 250 300 mt den bahsediyorsun,hemide denize doğru atış yapmışsınız.. :) mesafe ölçümünde bir yanlışlık olmasın..aynı tüfek bende var..10mt de minik saçmalı fişeği soda şişesini kıramamıştıda..ben taş ile atıp vurup kırmıştım bizim ağa atış yaparken #hims normal ateşli yivsiz tüfek o mesafeye zor ulaşır,, 12 calibre yivsiz tüfek tek kurşun..zorlasan 150mt de etkili olabilir.oda bazıları..hepsi deyil..fişekde önem taşır...ha birde 150mt de kurşun ne kadar düşme yapıyor..onun hesabını önceden bilmen gerek..hedefi vurabilmen için..

uzun sure pcp kullandım mesafe tahmını yapabılırım burada bı yanlıslık yok bence ve bahsettıgım mesafe bana gore dogru tahmındır tabıkı metre ıle olcmedım sızınde o mınık sacmalarla sıseyı kıramamanız normal ben 7.5 grm tek kursundan bahsedıyorum yanı benım kullandıgım muhımmat bu.. o mesafedekı etkı konusundada bı ıddıam yok ama 100 mtreye kadar bı ınsana cıddı zarar verebılır ınanmıyan gereklı proseduru ımzaladıktan sonra gonullu olabılır.. sadece etkılı bı bıcımde suya dustugunden bahsettım tam denıze 0 noktadan ayakta ve 10derece gıbı bı acıyla.. hedef vurma konusundada 20-30 metrelerden sonra tesebbus bıle etmemelısın cunku yok boyle bı ıstıkrarsızlık
    sımdı bıde herhangı bır ateslı yıvsızın 33derece acıyla ateslendıgınde 600mt kadar ılerıye dusecegını soylesem heralde sıze gore atıyo olurum oyuzden bence arastırın kendınız gorun

bugun bende eglence amaclı bı 9mm tufek aldım sesı etkısı konusunda hıcbı fıkrım yoktu atıs ıcın yerımız olmadıgından bızım atolyenın arkasındakı musaıt alanda denemeye karar verdık ama onceden anlastık ustayla atıp ıcerı kacıcaz ve rahatsız komsulardan oturu ıcerden cıkıp ya yapmayın cocuklar deyıp habersız davranıcaz :thumbup::thumbup:
    tahrıbatınıda olcmek amaclı 18mm mdf parcasını yaklasık 10mt ye hedef yaptık bılmeyenler ıcın gurgen agacına cıvı cakmak mdf ye gore cok daha kolaydır..
    ve atıs mdf 9mm capında bır delık sahıbı oldu ve tabıkı bız hemen dukkana kactık ama kacıp kacmamak arasındayız cunku cıkardıgı ses bıldıgınız kırmızı kapsullu oyuncak revolver tabancalardan az fazla 8o
    komsulardada ses yok ve atısa devam aksama kadar 50 mermı attık ve ınanın ne bınadan ne etraftan kımsenın sesı cıkmadı
    tahrıbat denemesınde 36mm mdf parcayı arkasını patlatacak kadar gırebıldı ama cıkmadı
    36mm sunta parcayı ıse deldı gectı
    aksam ustude denız kenarına gıttık ve denıze dogru atıslarda gordumkı 250 300metrelere kadar mermı etkılı bı bıcımde ılerlıyo
    tek sorun muhımmatın kalıtesız olusu her kursun bırbırını tutmayabılıyo
    sonuc olarak eglence amaclı kullanılabılınecek zevklı pıyasadakı her pcpden cok daha etkılı ucuz dusuk gıderlı ve sıfır tepmesız sessız bı tufek cokta hafıf
    arkadasların yazılarınıda okudum ama benım gıbı hedef atısı yapacaksan ve sessız kımseyı rahatsız etmeyecek bısey arıyosan kullanım amacına gore uygun olabılır.. saygılar
    not: durbun takabılmek ıcın bı arkadas cozum bulursa benıde haberdar edın