Posts by mno

  super olmus

  güzel olmuş fakat 50 degilde 25 olsaydı keşke buz yine yazardık guruba soracak şeymi bitiyor

  Yöneticileri olmayan bir forum olarak gayet iyiyiz. Arada kaçaklar var, mesaj sayısını doldurmaya çalışan anlamsız yığınlar. Onları kenara bırakırsak hır gür yok.

  Salçadan mesaj yazanlardan mesaj hakkı yerine silahalimsatim sitesi gibi 20tl süresiz ilan hakkı daha faydalı olurdu sitenin giderlerinide öderdi... alınamayan lisansta alınırdı.

  Bende benzer bir sorun yaşadım internetten avfoninin sahibi ibrahim beyin telefon numarasını buldum ve kendisini ısrarla aramalarımla ürünün arızalı olduğunu ve para iadesine ikna edebildim. Parayıda atm den elle personeli yatırdı havale masrafınıda paradan keserek.. bu kadar işte bunlar.

  İbrahim beyin şahsi cep numarası, 05326854068

  benim mesajım kaç âdet oldu

  Mesaj sayınız 27 olarak kullanıcı sayfanızda görünmektedir. Bu sınırlamalar hoşgeldin ben bir ilan açayımın önüne geçmek için, üyelerin ciddiyetle bu hobiye ve forumda paylaşımda bulunmaları ve forumun kalitesi için alınmış önlemlerdir.

  Öncelikle tüfeği düz bir yüzeye yerleştirip dürbün ayaklarını tüfeğin üzerine montajlıyoruz; tekli ayak ise dürbünde geldikleri pozisyona dikkat ediyoruz dürbünün ağırlık merkezini ortalamaya özen gösteriyoruz. Eğerki tek parça bir ayak kullanıyorsak vidaları çaprazlamalı olarak her tarafı eşit sıkmaya çalışıyoruz alyan turlarına dikkat ederek. Sonrasında dürbününüzü dürbün ayaklarına oturtuyoruz ve dipçik kısmına yanağımızı atış pozisyonuna getiriyoruz ve gerekiyorsa dürbünü ileri yada geri en konforlu pozisyona getiriyoruz, sonrada dürbün ayağı ayaklarının vidalarını yine her taraftan eşit olmasına özen gösterecek şekilde sıkıyoruz. Varsa dürbünde zoom en büyük zoomda örneğin 30-35m deki hedefe atış yapıyoruz 3-5 atış, mümkünse hedefi pellet delikleri rahat izlenebilecek malzemelesen düz renk seçebilirsiniz. Atışlarınızı yaptınız ve gördünüz ki 5 atıştan 3ü sağ alta gitti gerikalanlar dağınık, pelletlerim gruplaştıkları bölgeye dürbünümüzün merkezini kaydırmak için öncelikle turetleri kullanıyoruz sağ elinizin baş parçağının gitmek istedğiniz yöne doğru tutarsanız size kolayca hangisini hangi yöne çevireceğinizi söyler 👍👎 gibi.. turetleri grupmanın üzerine getirdiniz yeniden 5 atış yapıyorsunuz ve kontrol ediyorsunuz merkezlemenizde toplanıp toplanmadığını, burada rüzgar, yamul yada hasarlı pelletlerden oluşabilecek hatalı atışlardan kaçınmak, tüfeği titretmemek, çoğumuz tüfeği stabil tutamaz özellikle tetiği ezme anında mutlaka namluyu kaydırırız ve bunu fark edemeyebiliriz bunlara dikkat ederek atışları yenileyip emin oluyoruz. Oldu ki siz turetlerle merkeze getirmeye çalışırken turetinizin maksimum dönüşüne ulaştınız ancak halen merkez istediğiniz yere gelmedi ise burada tureti yeniden orta merkez click ine geri getiriyoruz. Bu işleni yapmak için forumda click sayma uygulaması yazmıştı arkdaşımızın biri onu kullanabilir yada baştan sona bir turetin kaç click iği var sayar ve orta merkez rakama getirirsiniz örneğin 362click saydınız 181 inci clicke getireceksiniz ve şimleme yaparak merkezi grupmana yönlendir meye çalışacaksınız ve ardından turetlerle hassas merkezlemeyi yapacaksınız. Yani öncelikle iyi montaj, turetler en sonra şimleme. 🙏👍

  Hatsan supertact beğendiğimiz sevdiğimiz bir kısa mesafe tüfanca diye tabanca tüfeğe benzettiğimiz atışları isabetli, uzun namlulu kırmalılara göre kurulması kısa namludan dolayı bir tık daha sıkı tutarak kurulması gerekiyor ancak çok sert değil size bir oturuşta 200-250 atış yaptırır. Üst kısmında optik rayı eski modellerde stopersiz sonraki modellerde stoperlidir. Biraz optik kırıcı bir üründür ancak bu zaten hatsanın bir çok modelinde söz konusu olan bir durum çünkü raylarda tutunacak bir çentik yok düz ve keskin tüfekte güçlü ve şiddetli olduğu için vortexli alsanız took ediyorsa normalide taaak ediyor arada arla deve fark yok ama tabiki vortexde optik biraz daha az hissediyor tepme gücünü. 4.5 uguda 5.5 uguda makul benim favorim 4.5 bu üründe tercihi siz kendinize göre yapabilirsiniz. 5.5 da çıkış hızları daha da düşük ürün kısa namlulu bir tabanca 5.5da olunca tabiki iyice yavaşlıyor. Güzel keyifli alınır pişman ettirmez bir üründür. Alışverişleriniz içinde AksuAv ı tavsiye edebilirim ilgili ve güvenilir bir satıcıdır, müşterisinin arkasını kollar 👍

  Evet arkadaşlar forumumuzun güncellenmesi zamanında oluşan bir aksaklık nedeni ile forumumuzun sahipleri aldıkları yeni arayüzün devamında sahip çıkamamasından kaynaklı bir problemdir, umarız ki çözülür.

  V 3cmlik lama demir bükülerek V formu verdim ever uzun somunuda kaynakladım lamaya ancak V yaparken tüfek eni kadar bir alanıda düz bırakarakU gibi bir form yapmaya çalışın ayrıca silahın oturacağı yerler çizmesin diye lamanın üzerine kauçuk levha yapıştırıp fazlasını falçata ile aldım. Vidalı tij demir ile 40x40mm demir profilde çift taraftan delik açtım tij demire bir kelebek demirin üstüne bir kelebek deliğin diğer tarafından çıkan tije bir kelebek somun ile yükseklik ayarı mümkün oldu. Haberim olsaydı size hediye ederdim yurtdışına taşındım hurdaya verdim öylece. Zemine basan tijli vidalı kauçuk ayakları daha yüksek yaparak yükseklik ayarına daha çok imkan verebilirsiniz bunlar dışında sapasağlam çalışıyor sistem 👍

  Kwc makarov favori silahlarımdandır ve envanterimde mevcuttur. Bahsettiğiniz sorunda normal olan tek şey co2 takılı yada takılı değil iken şarjörde bb varken tetiğe atış şeklinde basarsanız şarjördeki bb yi namlu ucunu aşağı yöne tutarsanız bb boşanır ve namludan serbest düşüş ile düşer. Bunun haricinde bahsettiğiniz durumlar tetik tertibatındaki bir sorunu gösteriyor, bu sorunlar baştan beri varsa tabiki satıcının ayıbı olmuş, kullanım sırasında oluştu ise garanti yada garanti dışı olarak distrübitör firmanın servisine gönderilmelidir.

  Avfoniden alış veriş yapan 10kişiden8 i sikayetçi iken AksuAvdan alışveriş yapan 10kişiden10u memnun olması herşeyi açıklıyor. Avfoniden jg work m16 havalı tüfek aldım geldiği gün geri gönderdim gaz kaçırıyor terik basamıyorsun diye 3kere gitti gitti geldi aynı ürünü sarıp paketleyip geri yolladılar, telefona çıkan bayanlar oyalamacı kimse yardımcı olmuyor, şirketin sahibinin numarasını buldum çevremden aradım sözde yardımcı olmaya çalıştı ürün bir daha gitti kendisi incelemiş çalışıyormuş!! Yeniden gönderdiler yine çalışmadı kendisini Whatsapp tan görüntülü aradım konuştum durumu ibraz ettim zoraki bin yüz kere arayarak 600tl mi iade aldım onuda personel atm den yaptı havalr masrafını eklemediği için parada eksik yattı. Stresse, fantaziye, yorgunluğa, hiç gerek yok bugüne kadar AksuAv da 1tane sorun yaşamadım çünkü “ADAM, ADAM”.