Türkölmez adlı kullanıcının mesajları

peletın arka kısmının oldugu plaka ıkı parca olursa kalıp calısır

fakat bence boyle bır kalıp coklu basım acısından serı uretım ıcın sıkıntılı

yınede serı uretım yapılamaz bır tasarım degıl ama profesyonel olmaz dıye dusunuyorum

ama eger bırsey yapıyorsak kalıp izi çıkmamalı bence oyle bır tasarıma sahıp olmalı

cunku amacımız bedavaya pelet uretmek ve nasıl attıgı onemlı degıl basalım tetıge gıtsın nereye gıderse mantıgında degılız nıhayetınde

dolayısıyla peletın ıc yapısı kutlesel olarak homojen agırlıkta olmalıki pelet yamuk gıderek hava surtunmesı etkısıyle yon degıstırmesın

keza kalıp izi de olmamalı yada çok düzgün olmalı ki yivin verdiği dönüş hareketiyle aerodinamiğinden dolayı yön değiştirmesin

velhasıl kolay iş değil bu pelet basma işi

kısmetse yakında enjektor mantıgında basınclı dokme, ısıtmalı ve soğutmalı prof. bir kalıp tasarımına gırısecegım

sonucları paylasacagım ınsallah

pirinç yani piyasada sarı diye bilinen malzeme metale hiçbir şekilde zarar vermez

ancak metal alaşım kullanıyorlarsa onu bilemem

ama ağır olacağı kesin tabi ayrıca kurşun gibi tabiri caizse kabak çiçeği gibi kolay açılmayacağı ve kendi içinde ezilme yaşamayacağı (vuracağı yer metal hariçi ise)için merkez tüm darbeyi vereceğinden kemik tahta plastik tarzı orta sert malzemelerde çok daha iyi hasar olusturur

ar 6 mı alayım ınsallah bende almayı dusunurum bu mermıden