fatih1907 adlı kullanıcının mesajları

Edgun modellerine karşı hep bi sempati duymuşumdur. Ama videodaki hayran bıraktı görünüş olarak atmada yanında yat cinsinden bi rus fıstık :D

http://youtu.be/ofHP-9U4E0w

Kundağının cıvık cilası ve tek atış olmasını saymazsak (R3M modelininde böyle çeşidi varsa bilmiyorum ama olmalı diyorum ) çok çok iyi üstelik regülatörlüymüş. Edgun hediyeyi yağdırmış Ted e. Kıskanıyorum bu adamı :D

Şuan bi sınırlama yok ama olmaması daha iyi av yasak olsun sınırlama olmasın. Çünkü ingiltereden örnek vereyim avlanabilmek için 12fpe üzeri silahlazım ve o silahlar ruhsata tabi. Av serbest olursa havalı tüfek hobisi zora düşer fiyatlar çeşit sıkıntısı yetmiyor gibi birde ruhsatla falan uğraşırız.. Aslında forumdakiler bu sebepten bukadar karşılar havalıyla av konusuna. Etik ve vicdani boyutunu geçtik diyelim ucu hafta sonu mangalda bikaç atış yapıp kafa dağıtmak isteyen vatandaşın bu zevkinide elinden alıcak belkide..

Avcılıktan hoslanmıyorsanız burada işiniz ne demişsiniz falcone beye öncelikle burası havalısilah forumu avcılık forumu değil. Sonra evet çok güçlü tüfekler var ulkemizde çoğuda av amaçlı üretilmiştir ama talep edilmesi avda kullanıldığı anlamına gelmez. Güçsüz tüfekle uzak mesafeye atamazsınız istikrarlı olmaz. Güçlü tüfek tercih edilmesinin sebebi budur uzun mesafeye atmak yada bişeyleri parçalayıp tahribat testi yapmaktır. Havalı silahların asıl amacı daha masrafsız şekilde atış talimi yapmak atıcılık yeteneklerini korumak ve geliştirmektir. Hobidir. Forumda havalı silahla yapılmış bir av ile ilgili paylaşım gördünüz mü. (youtube videoları hariç onlar yurtdışında çekilmiş şeyler) Göremezsiniz. Çünkü Türkiye'de Havalı silahla avlanmak Kesinlikle yasaktır. Bunu forumdakiler değil kanunlar öyle söylemiş. Kaldı ki yasak olması gayette yerindedir. Dediğiniz gibi gerçekten ülkemizde biçok kişi havalı tüfekle bohçacılık yapmaktadır buna avcılık denemez. Ve bunun yapılıyor olması doğru olduğu manasına gelmez. Bu konu bence gereksiz uzadı av ile ilgili konular için forumun ilgili bölümünde konuşmak daha yerli olur kanısındayım.

Forumda yenisiniz zamanla alıştıktan sonra bağımlı olucaksınız foruma öyle güzeldir. Yalnız insanları yanlış anlıyorsunuz kimsenin size gıcık olduğu için yada zevk için tartışmaya girdiği yok haksızsanız haksızlığıızı kabul edip saygıyı bozmamak herkesin yararınadır. Benimde çok tartışmaya girmişliğim olmuştur herkes gibi durmak gereken yerde durmasını bilmek lazım.. Foruma tekrardan hoş geldiniz..

Yalan yanlış bilgi vermez kimse zaten de. Diana tüfeğim yok ama niyetliydim bi zamanlar herşeyini araştırdım ilk tüfeğimde dianaydı zaten bildiklerimi yazayım.. Dianaların ortak dezavantajı ağırlıklarıdı kimine göre avantaj alışkanlık meselesi. Diananın üst modellerinde tepme hissini engeleyen bir sistem koymuşlar o modeller hem daha pahalı hem daha ağır (mod 56 mod54 baska varsa bilmiyorum). Bütçenize ve beklentilerinize bakarak bence mod460magnum yada mod52 alın derim. İsabetleri sağlamlıkları herkes tarafından kabul görmüş gayet baba tüfekler bana göre. Dez avantaja gelince mod460larda kurma kolundaki bir parça dökümmüş kırılabiliyormuş diyorlar ama bu eski modellerde geçerli sıfır bi t06 tetikli mod460 sizi çok memnun bırakır bence. Lakinkin benim yorumlamam bukadar hadi hayırlı işler :D