evilcom tarafından yazılan gönderiler

Emniyette bilgi vermen gerekmiyordu neden aldılar acaba. kuru sıkı ruhsata tabi bir silah değil. 2011 de mevzuatta bir iki değişiklik oldu ama onlarda satıcıları ilğilendiren konulardı. istersen sen yinede emniyette silah ruhsat kısmına bir danış istersen.

şimdi indirdim hedefleri çok çok güzeller heleki tavşan ve hindi silüetlerine bayıldım. ilk fırsatta hepsini çıkartıp deniyecem :thumbup:

gerçekten güzel hedefler var hakkını vermek lazım :)

Teşekkür ederim arkadaşlar.

Grupman yapan arkadaşların birçoğu kağıda kırmız nokta koyuyor yada atrı ciziyor o şekilde atış yapıyorlar ne gereği var. bunları kullanabilirler. ;tufey#

Olayı özetlemişsiniz. :thumbup::thumbup::thumbup:

Yarısı laylondan yapılmış çirkin bir silahı nekadar reklam ettiler ve de o paraya,atış yaptım güven vermiyor.

Bahsettiğiniz laylon ve çirkin silah dünyada en favori silah. metalindeki özel alaşım sayesinde hem hafif hemde çelikten daha dayanıklı bir silah. beretta yada yavuz 16 gibi silahlar ile ardarda 20000 mermi atın birde bu silahla 20000 mermi atın beretta yavuz 16 sarsılmaz gibi silahların namluları eğilir sıcaktan çelik olduğu namlu üstü açık olduğu halde ama glok ta plastik olmasına rağmen sadece ısınır.

Fiyatı hafif sağlam seri atışlarda tutukluk yapmadığı ve fazla ısınmadığı için silah çok pahalı. bahsedilen silahında yurdumuza yılda 200 adet girmesi serbest mke fazla ithal edemiyor yasak.

8o yok bunu hakikaten satmıyorum. Silah numunelik, Hatsanın iyisi denk geldimi gerçekten çok iyimiş dedirten cinsten. 200 liralık tüfeğin, 1200 liralık Dianamla aynı ayarda atması ve verdiği keyif aynı olunca insan düşünüyor.

Bora abinin alıpta satmadığı tüfek olmadı şu anakadar en fazla 2 ay veriyorum 2 ay sonra satıp başka bir tüfek alacak.... :)

bu arada abi bu aralar hiç at 44 almayı düşünüyormusun. 8o

Bende Hatsanın hangi modeli kaçıncı olmuş diye bir bakayım dedim. ne göreyim hatsan yok. :!:
    Yerli üretim tüfeğin olmaması gerçekten çok üzücü anket 2009 tarihinde yapılmış olsada 2009 tarihinde hatsanın çok güzel tüfekleri vardı.
    bence anketin en kısa zamanda tekrarlanması yeni modellerin eklenmesi gerekiyor. listeyide biz belirleyebiliriz aslında

blow tabancayı bende kullandım yakın mesafeden ince çeperli şişeleri kırıyordu , 25-30 mesafeye havan topu atışı gibi atışlar yapardım , ucuz gariban işi bir tabanca , şişesyi göbeğinden vurmazsan kıramazsın , kötülemek istemem , bu hobi bütçe işi , blowda bu isten ekmek yemeli onunda işçisi mühendisi çalışanları var , arkadaşlar siz siz olun hep yerli malına yönelin önce yerli malı alın , bütçeniz varsa yabancı ürünler alın , ama inanın tanıdığım bir japon mühendis , giydiği gömleği ( ki aslında o gömlek beş para etmez , kumaşı dikişi , hiç bir yeri para etmez)bana gururla anlattı , bu japon yapımı bir gömlek ve ben bunu onun için giyiyorum dedi , bizde türküz , tekstilimiz , silah sanayimiz dünyaya göre baya iyi , en iyisi değil ama olacak , inşaatta iyiyiz , bakın havalı silahlarımız , av tüfeklerimiz aranır oldu piyasalarda , yerli üretimi destekleyin , artan bütçeniz varsa sonra yabancı malları alın , diyeceksin memleketi senmi..... , hayır öyle değil biz diyorum :)

:love::love::love::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Arkadaşlar stoeger tüüfeklerin fabrika değerleri doğrumudur. Av Foni sitesinde satışa sunulmaya başlanmış. bir yaylının 460 m/sn hızı gerçekten olabilir mi. birde stoeger in neden hiç 6.35 mm. tüfeği yok? var da ben farkedemedim.

STOEGER X50 Synthetic Combo Dürbünlü Havalı Tüfek

Kalibre Atış Hızı Dipçik Namlu Uzunluğu Uzunluk Ağırlık

4,5 mm 460 m/sn Sentetik Siyah 42 cm 127 cm 4,1 kg
    5,5 mm 460 m/sn Sentetik Siyah 42 cm 127 cm 4,1 kg

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

STOEGER X20 Supressor Synthetic Combo Dürbünlü Havalı Tüfek

4,5 mm 365 m/sn Sentetik Siyah 42 cm 110 cm 3,9 kg
    5,5 mm 365 m/sn Sentetik Siyah 42 cm 110 cm 3,9 kg

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

STOEGER X20 Synthetic Havalı Tüfek

4,5 mm 365 m/sn Sentetik Siyah 42 cm 110 cm 3,9 kg
    5,5 mm 365 m/sn Sentetik Siyah 42 cm 110 cm 3,9 kg

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Valla Arkadaşlar sizlere çok özeniyorum. bulunduğum ilçe itibariyle sizler gibi buluşmalar yapamıyoruz yada yapamıyorum çünkü bulunduğum ilçe de hem atıcılığı seven kişiler yok hemde ortam hiç müsait değil... artık burdan taynım çıkınca ve devletim bein büyük bir ile gönderirlerse ancak o zaman bulşmalar yapabilirim. ;#^+.

Kıymetini bilin Kıymetini...... bol bol saçma atın. ;tufey#

Bir de kayıt yapsa... :)

harbiden birde kayıt yapsa yemede yanında yat... :)

Ben de gece atış yapmayı seviyorum. Ingiltere'de bir çiftlik evinde yaşasam alırdım. Ama ülkemizin şartlarında gece görüş sistemine sahip olmak keyif için almaya değmeyecek bir risk. Terör örgütü güvenlik güçlerine karşı benzer sistemler kullanırken bagajda böyle bir çanta ile gezmek istemem doğrusu. Bagajımdaki ekipmanı açıklamak zaten halihazırda yeterince zor.

;tufey# £tabanxalı$

valla ben bu boyutunu hiç düşünmemiştim... birazcık riskli ama böyle bir aleti çok istiyorum....

stsdeki mercek kapakları bana bozulma ihtimali yüksekmiş gibi geliyor hemen olmasada uzun vadede kaçınılmaz gibi aynısı fotograf makinelerinin mercek kapaklarında da oluyor
    swf lerin ayarı 4\1 stslerin 8\1 yani swflerde daha az clikc sayarsın
    ve swfler daha ucuz özellikle pütürlüsü
    ben alacak olsam ki niyetim öyle yakın zamanda alacam swf pütürlü alırm

BSA için söylüyorum

STS ve SWF aynı artıkıla sahip

STSde çevirince açılıp kapanan mercek kapakları var

SWFnin tüp çapı 30mm STSnin 25.4mm

ARKADAŞLAR verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim..... şimdi olayı cözdüm.....

şimdi rahat rahat uyuyabilirim..... ^^^^^^^^