OttomanEmpire adlı kullanıcının mesajları

Bir İstanbul'lu hobi sever olarak böyle emek, zaman ve para harcanarak oluşturulmuş güzel bir atış poligonununda bulunmak isterim.Tabiiki buraya girmenin bir bedeli olacak diye düşünüyorum.Tanışıp kaynaşmak isterim.Eminim harika muhabbetler dönüyordur.Siteden resimlerin hepsine baktım.Çok samimi bir ortam.İnşallah gelip tanışacağız filintalar grubuyla...Sanırım hava muhalefeti yüzünden 20 mayısdaki yarışma ertelenmiş.Yarışmadan önce gelip hem ortama ısınmak.Hem de tüfeğimi denemek istiyordum.Görüşmek üzere...

eğer tüfeğiniz suppressor ise dampa aayak takamazsınız.
    3x9-40 lık dürbün ise yatagun alabilirsiniz ben kullandım hiçbir şikayetim yok. 1 inç lik yani ve11 mm ayağa sahip olandan alıcaksınız.

Neden dampa takamıyoruz suppressor tüfeğe bir anlam veremedim???Ben taktım arkadaşımınkini gayet de güzel oldu...Hatta tek parça rambo marka 11 mm kızak genişliği 30 mm. boğaz çapı olan stoper vidası da bulunan dürbün ayağı da var suppressor'umun üstünde...

[Resim Engellendi: http://h13.abload.de/img/20120508_2327454cffm.jpg]

[Resim Engellendi: http://h13.abload.de/img/20120508_23261255cks.jpg]

[Resim Engellendi: http://h13.abload.de/img/20120508_232549c6cwh.jpg]

Arkadaşlar.Ben de bu hafta sonu yağış olmazsa gitmek istiyorum atış alanına.Ama o kadar yolu gidip te atış yapamazsak moralimiz bozulur.Filintalar grubunu yakından takip ediyorum.Yok mu bir yetkisi olan arkadaşımız???Bizlere cevap verecek...

Evet bu Bad Company 2 deki ''ABAKAN'' tüfeği.Bu oyundaki en favori tüfeğimdi.Oyunda 400 metreden adam vuruyordu.Üzerine de 4x dürbün takıyordum. :)

Teşekkürler.''alkiiii'' hocam yanlış anladınız tüfek satılık değil.Sanki satılık ilanı gibi konu açmışım. :) Sadece bu dürbün bu tüfeğe yakışmış mı?Bir de stoeger x20 suppressor'da bu dürbünü kullanırsam ilerde dürbün arıza yapar diye yorumlar okudum.Deneyimi olan forumdaşlarımdan bilgi almak istedim.Benim bildiğim dampa ayak kullanıldığında yaylı tüfeğin geri tepmesini emiyormuş.O yüzden üzerinde kullandığınız dürbünün ömrünü uzatıyormuşsunuz.Tek parça dürbün ayağı var resimde de görüldüğü gibi.Ayağın geri kayma yapmayacağından eminim bir de stoper vidası var altında.Ama tepme dürbünün kendisine zamanla zarar verecek mi?

[Resim Engellendi: http://www.abload.de/img/20120508_232549c6cwh.jpg
     [Resim Engellendi: http://www.abload.de/img/20120508_23261255cks.jpg]

[Resim Engellendi: http://www.abload.de/img/20120508_2327454cffm.jpg]

Forumdan mrt083 nickli arkadaşımızdan aldığım bsa dürbünü tüfeğime monte ettim.Öncelikle arkadaşıma dürüst satıcılığı için bir kez daha teşekkür ederim.Bazı arkadaşlarım diyor ki bu dürbünü bu yaylı tüfeğin üzerinde heba edeceksin.Yalnız stoegerin geri tepmesi çok fazla değil ve üzerindeki tek parça dürbün ayağında stoper de var.11 mm. dampa ayak bulamadım.Yatagunda var da o da 11mm. değil.Diğer dampa ayaklar da çok pahalı.Alt tarafı dürbün bozulur bir tane daha alırız diye düşünüyorum.İllaki bu hobinin ilerleyen günlerinde bir PCP tüfeğe geçiş yapacağıma inanıyorum ama şu dolum olayı var ya, yok scuba tüp al onu sanayi de doldur vs. vs. vs. zor geliyor.Yorumlarınızı bekliyorum.

Alper bey tüfek güzel dürbün yaylı için iyi seçim. Kaymayı engelleseniz de dampa olmadığı için zamanla
    dürbünün içi hasar görebilir. Fakat sipariş ettiğiniz büyük olasılıkla dampa değil tek parça ayak. Firmaya sorun dampa değil ise değiştirin. Bende PCP olduğu halde yaylı ile atış yapmaktan çok daha fazla zevk aldığım için paylaşımlarımız olsun isterim. Ted beyefendi teknik öğretmek adına kuşları avlayıp güya tembel kedileri besliyor, bence vurduklarının çoğu ziyan oluyor. Öldürme güdüsünü bastırmak için klasik hedefler yerine yaratıcı olup zor ve eğlenceli hedefler bulmak daha doğru diye düşünüyorum. Saygılar

Uyarınız için gerçekten çok teşekkür ederim.Kargom henüz yola çıkmadı.Hemen firmayı arayıp dampa değilse dampa olan bir modelle değişiklik yapayım.Ted için fikirlerinize aynen katılıyorum.Ben İstanbul Bakırköy'de oturuyorum.İstanbul'da kendime atış alanı arıyorum.Bugün forumu dolaşırken Çekmeköy-Reşadiye Mesire Yerinde Belediye Başkanının Airgun Poligonu açtığını öğrendim.''Filintalar'' grubu üyelerinin desteğiyle olmuş sanırım.Yarın kısmetse oraya gidip yeri keşfedecem.Resimlerde çekecem bir tanıtımını yaparız İstanbullular için.

1 - ( jimih ) Rehşan Başaran; STEYR LG 110 5.5mm, Crosman 22XX 5.5mm, Gamo CFX 4.5mm
    2 - ( trb_61_dmr ) Osman Demir; HW 100 5.5mm(tüfegimi sattıgım için sadece gözlemci olarak katılıyorum )
    3 - ( berkman ) İzzet Kırbaş; GunPower SSS - 5.5mm, Crosman 22XX - 5.5mm
    4 - ( kalyoncu ) Kerem Kalyoncu; AT44WX10LW 5.5mm
    5 - ( anymess ) Mehmet Sezerel; AA s410 5.5mm, Airforce Talon 5.5mm
    6 - ( freedom ) Alper Aladağ; Daystate Huntsman 5.5mm, Air Arms Tx200 5.5mm
    7 - ( mbe ) Mehmet Bülent Eğinlioğlu; Daystate MK4 Panther 5.5mm
    8 - ( bullarika ) Onur RULİ; BT65 Lw 5.5mm, Webley Rider Lw 5.5mm
    9 - ( AcemiÇaylak ) Atilla Coşkun Toksoy; Weihrauch HW 100 5.5mm, Weihrauch HW 97K 4.5mm
    10 - ( Serdar Havsut ) Serdar Havsut; AA s410 5.5mm, Daystate Mk4 panther Gülümseme
    11 - ( meenet ) Mehmet Allahverdi; Daystate MK4 Panther 5.5mm,
    12 - ( ogen ) Tunç Civan ; Airarms s410 22 cal
    13 - (tamerotti) Kıvır Güneytepe ; Airarms s410 22. cal
    14- (kostok) Emre Başkaşkır ; Airwolf 22. cal
    15- (raptorx) Erdem Kaya ; Steyr LG110 5.5mm
    16- (Robar) Hakan Güneytepe ; Airarms s410 22.cal
    17- (impo) Taylan Alyürük; Airarms EV2 .177 cal
    18- (Pretoran) Gökhan Mutcalı ; Fx Gladiator .22 cal, Airarms S410 TDR .177 cal
    19- (mem) Erhan Merdanoğulları ; Airarms s410 22.cal, Hatsan alfamax .22 cal
    20- (siyahtemas) Bahadır Aktuğ ; AA s410 .22 cal
    21- Erdal Tiftikçioğlu ; Diana Mod 52 .22 cal
    22- (ironarm) Rustu Demirkol ; Benjamin Discovry .22 / Weihrauch HW100 .22
    23- (action) Bulent Topcuoglu ; Gamo Dynamax .22
    24- (Sentinel) Behiç Erdağı ; AT44WX10LW 5.5mm
    25- (p226) sezgin şahin;airwolf 22.cal
    26- (XauPau) Hayri Canyakmaz; Weihrauch HW100 .22(;Rüştü Abim sağolsun)
    27- ERDİNÇ ( Erdinç BİLGİLİ, HW100 , S410 5,5 cal )
    28- Seçkin TANRIVERDİ (seckin) - Gamo Dynamax 5.5mm
    29 - (Kartals74) / Ender SARI / Daystate AirWolf Tactical / .22 Calibre
    30 - Onur Yenici [ONuR94] Hatsan Mod125 5.5 mm 22cal
    31 - (Weihraucher) Berkehan Göğem - Evanix s10 /22.cal
    32 - (alperertop) Alper ERTOP - Stoeger x20 Supressor 5.5 mm.

32 - (alperertop) Alper ERTOP - Stoeger x20 Supressor 5.5 mm.

Keşke müstakil bir evde yaşayabilsek de böyle resimdeki gibi kuçular beslesek.Ben de apartmanda golden retriever beslemiştim.1 aylıktı.1 ay da ben büyüttüm.Çalışan insanlar olduğumuz için köpeğim evde yalnız kalıyordu.İzmir'de bir arkadaşımın çiftliğine göndermek zorunda kaldım.Çoook üzüldük ailece.İçimde ukte kaldı.En kısa sürede bir kuçu yetiştirmek istiyorum yeniden.Harika dostlarınız var,güzel paylaşım.Teşekkürler...

Teşekkürler Erhan Bey.Ben de sizi takip ediyorum.12 mt s510 grupmanlarınıza hayran kaldım.Hele hedef kağıtlarının numaralarını silişiniz... Harika atışlarmış.Forumdan Murat Bey'den BSA 3.5-10X40 dürbün aldım.Şimdilik çift ayakla tüfeğime sabitledim.Forumdaki herkes diyor ki dampa olmadığı sürece dürbün HER ATIŞTA geriye doğru kayacaktır.Bunu bile bile bu şekilde atış yapmak istemiyorum.Muhtemelen tüfeğin dürbün tutan kısmı kazınmak suretiyle zarar görecektir.Tek parça ''Rambo'' marka dampa ayak sipariş verdim 30mm-11mm.Ayağım gelsin malum dürbünü sıfırlayacağım.Stoeger'ın grupman videoları sitede yok galiba.Dampadan sonra uzun video kayıtları ve resimleri yayınlamaya devam edeceğim.Youtube daki ''ted's holdover'' diye amerikalı bir arkadaş var.O'nu da sık sık takipteyim.Gerçi bu arkadaş canlı hedef kullanıyor.Ben karşıyım canlı hedefe atmaya.Siz ne dersiniz?Herkese iyi forumlar.

Teşekkürler arkadaşlar.Videoları beğendiğinize sevindim.Soruyu cevaplayayım,
    -1. ve 2. videoda Gamo Expander Sivri Uç Havalı Tüfek Saçması 5.5mm kullandım
    -3. videoda pellet olarak RWS SUPER POİNT EXTRA 5,5 MM 0,94 G-14,5 GR. kullandım.
    -4.videoda pellet olarak HATSAN JSB STRATON JUMBO 5.5 MM kullandım.

Kamera çekimini yapan kişi (eşim) hedeften 10 metre uzaklıkta duruyordu.30 metre atışlarında pek sorun olmadı.Uyarınız için teşekkürler.Hedefi nasıl vurduğunu daha yakından göstermek istedim.Size katılılıyorum güvenlik herşeyden önemli.

Arkadaşlar merhaba ben de değişiklik olsun diye stoeger marka tüfeğimle yaptığım nacizane bir kaç atışımı sizlerle paylaşmak istedim...Buyrun videolar.İyi seyirler...

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

http://www.youtube.com/watch?v…KOos5k&feature=relmfu