miller01 adlı kullanıcının mesajları

Bahsedilen kundak buysa ben kavak diye biliyorum sitede de öyle belirtiliyor,ama kayın olmuş kavak olmuş ceviz olmuş ne önemi var zaten dışı çilalı,önemli olan ergonomisi ve hafifliği :)

Hocam inanmıyor değilim kendi payıma ama şunu belirtiyorum yaptığınız çok çok iyi ve kolay kolay göremeyeceğimiz bir grupman keşke bunu daha objektij olarak belgeleseydiniz. 3-4 yıl önce yapılmış olan grupmanda ablam mesafe ölçerle ölçtüğü,benzer atışları 1 den fazla tekrarlasa da insanlara 12 ft/lbs bir silahla 200 metreye yapılan bu atışlara inanmak zor geldi;

http://www.youtube.com/watch?v=Zf-_zpcdT9s

Bilgilerin doğru olmadıgı kanaatine nereden vardınız acaba ? Mesajların tamamını okudunuz mu ? Sürekli atış yaptığımız alanda tüm araziyi Çelik şerit metre yardımı ile 10 ar metrelik bölümlere böldük maalesef mesafe ölçeğimiz ya da rüzgar şiddetini olcebilecegimiz cihazlarımız yok bu atışları gerçekleştirirken tek basıma da değildim yanımda hobidas arkadaşlarda vardı. Ayrıca yanlış ya da yanıltıcı bilgi vermiş olsam elime ne geçecek ? Bu kadar paranoyak olmanıza gerek yok. Umarım benim samimiyetime sizde inanırsınız, eğer ben gözümde görmeden inanmam dıyorsanız onada benim yapacak birşeyim yok maalesef. Ayrıca foruma eklenen cogu grupmanda bu sekilde yani video değil fotograf üzerine.

Bence yanlış düşünüyorsunuz,lütfen arkadaşın yazdığı mesajı tekrar okuyun,yalan söylediğinizi belirttiği en ufak bir ifade var mı? Bence alınganlık yapıyorsunuz.Yapmış olduğunuzu belirttiğiniz grupman daha önce de defalarca belirttiğim gibi çok çok güzel bir grupman ve her zaman yapılamayacak bir grupman,düşüncem odur ki siz de bir daha kolay kolay yapamayacaksınız ve bence arkadaşın belirttiği gibi belgeleseydiniz de yıllarca efsane grupman olarak anılırdınız...

birde Air Arms S510 Superlite Xtra SL FAC Ambi Traditional 5.5 mm var bu üçü arasında kundak harici ne far vardır sizce

S510 Superlite Xtra SL-FAC Ambi Deluxe ile arasında kundak farkı var...Aslında ikisi de kavak ama desen ve cila farkı var diye biliyorum...

Birisi carbine diğeri rifle,aralarında 10cm namlu boyu ve 100 gr kadar ağırlık farkı ve tüp hacmi farkı var bildiğim kadarıyla...

sizi tebrik ediyorum 100 metrede daha önce hiç böyle grupman görmemiştim (at-44 lerle) bu gurupman için tüfeğin bu paleti çok sevmesi lazım paletlerin kusursuz olması lazım rüzgazın değişkenlik göstermemesi lazım sizede bravo demek lazım

Ben at 44 değil hiçbir silahla 100 metrede böyle bir grupman görmedim 8o :P 8o

Segment belirtmemişsiniz ama belirttiğiniz fiyat limitinde C-D segmenti yerine B segmenti araçlardan ,satışınızın da kolay olacağını düşündüğüm, corsa,polo,clio yada fiestadan hangisi temiz olarak bulunabilirse onu almak mantıklı olacaktır... ;grin;

Ben bir kutu almıştım 23 grain mi 25 grain mi bilemiyorum ama at44 long sarjorunde durmuyordu,dökülüyordu,namluyu aşağıya tutunca bile daha namluya sürmeden yarısı namluya giriyordu...vb. İsabetide doğal olarak çok kötüydü,kullanamadım zaten bir tam kutu öyle duruyor hala...

abi ellerine sağlık.

50m için 16gr ler fazlasıyla yeterli aslında abi.18 i daha uzak mesafelerde kullanabilirsin.

hatta 50kadar ben çoğu zaman 13,43 kullanıyorum.özellikle yazın.rüzgar yoksa tadından yenmiyor. :) tüfeği 25 27 fpe falan kullanıyorum.o güçlerde 13,43le savurma olmuyor.benim çok hoşuma gidiyor :)

+1 longla 50 metre altında bende crossman pointed'dan çok verim almıştım,ama 50den sonra sapıtıyordu... g;$i