modelci adlı kullanıcının mesajları

İthal 5.5 cal 25.4 grain jsb'lerin baş çapları, mikrometre ile yaptığım ölçümde 5.50'den küçük ve etek çaplarıda 5.52'den büyük geldi (hassas ölçüleri şimdi hatırlayamıyorum)ve namluyada çok rahat giriyorlar krono sonucundada 950 fps civarı ile 50 fpe' yi aşan güç verdiler .Yerli 30 grain solidlerde namluya ,lever kolunu zorlayacak derecede zor giriyorlar ,ölçtüğümde çaplar tam,5.52 mm geldi ve sürtünme yüzeyleride fazla olunca 50 fpe'nin altında güç verdiler ,halbuki iki mühimmat arasında fpe gücü ters orantı çıkmalıydı.Bu yüzden solidler tek tek birkaç farklı ölçüde çapları kalibre edip denedin 5.45 olanlar bol geldi ve anormal sapmalar yaptı,5.50 istikrarlı olmasına rağmen ,5.48'lerin 15-20 cm altında vurdu (160 metrede). şu durumda 5.48 iyi gibi ama ilk fırsatta solidleri ön 5.47 arka çap 5.50 konik olarak yapıp deneyeceğim .namlu 61 cm bsa

Güçlü olmasının yanında isabet oranı oldukça yüksek görünüyor . Regülatör performansı açısından, eğer ölçüm yaptıysanız krono sonuçlarınıda açıklarmısınız TEŞEKKÜRLER.

Merhaba tüfeğiniz ve regülatörünüz hayırlı olsun.bende yaklaşık üç hafta önce S510 uma Akif bey'e ricamla regülatör taktırdım.Regülatör basıncı yanılmıyorsam 120-130 bar arası ve 18 graın 860- 871 fps olduğunu söyledi .Orjınal yayı ile 30-35 stabl atış yaparken, 1.4 mm tel kalınlığı ve boyu 63mm yay ile 50 atış yaptı. kronom olmadığı için 160 metreye yaptığım sürekli hedef atışlarıyla stabiliteyi takip ediyorum.61x1.5x15 mm lik orjınal yay ile gücü gayet iyi, range finder ile 200 metre ölçtüğüm mesafeden kara şişeleri ve cam şişeleri devirdiğini (16 grain mermi delip geçmiş) görünce beni baya şaşırttı .Şimdi tekrar yay boyunu 3 mm kısasıyla değiştitip,gücü biraz daha azaltıp net 40 atış yapabileceğini tahmin ediyorum. Sonuç :gücü yeterli,stabilite ve atış istikrarı mükemmel.SAYGILAR.

hayırlı uğurlu olsun. tüfeğin kendisi gibi isabetli bir karar vermişsiniz.Üç hafta kadar öncede ben aldım bir tane ve çok memnunum.Yanlız dikkatim çeken bir şeyi sormak istiyorum,fotoğrafta gördüğüm kadarıyla (ve benim tüfeğimdede aynı) manometrenin duruş pozisyono tersmi. ? Satışı yapılan firmaların sitelerindekilerdede farklı pozisyonda olanlar var.