262626 adlı kullanıcının mesajları

Havalı silah kullanıcıları ne ister isabet,güç yada fazla atış.Zaten 3 ü birarada olmaz.Kimse şu silah var demesin.Mutlaka 1 faktör eksik kalır.Hatsan zaten çok atış için novayı,güçlü atış için ise herculesi üretmiş.Seçim sizin !
    Ayrıca tüfeği alıpda memnun olmayan arkadaş hiç canını sıkma yorumlarını okudukça üzülmeni anladım tüfeğin güzel.Şöyle düşün bu silah 200 bardada valfini açıyor.200 e doldur 30 atış yap.Daha ne olsun...Saygılar

Sinan Bey konu açılmışken neden 4.5 pellet 5.5 a kıyasla bundan 2 ıl önce telde dinlemiştim sizden ama tekrar anlatma şansınız olursa sevinirim hem yeni hobidaşlarında bilgisi olur.saygılar

Elinize sağlık güzel sonuç çıkmış.Sinan Beyin önerilerileri ilede zamanında hw97 kullanırken çok keyif almıştım,yalnız şöyle bir durum var hw97 olsun tx200 olsun bana çok ağır geliyor sorun bendemi bilemedim...

mekanizmayı kundaktan ayırdığında tetik vidasına bak bazen fabrika çıkışı yamuk kalabiliyor
    düzeltme işleminden sonra ilk önce vidayı sık ama fazla değil dişleri yedirmeden
    ardından yavaş yavaş aç açarkende tetiğe dokun
    nerdeki istediğin ayar oldu orda bırak tüfeği boş kur ve atış yap
    eğer sert yada çok yumusak geldi ise aynı işlemi tekrar uygula

kolay gelsin sinan bey

K.bakma hatsansniper kardesim ama sen 1 haftalık tüfeği değişim yerine yaptırıyor isen üzülürüm senin adına 0 araba alınca 1 hafta sonra arıza yapınca motor değişecek dedikleri zaman ne yapardınız acaba
    Evet bugün örnek m125 500 lira mod 460 1500 lira bu fiyat farkı var ise mutlaka sebebi vardır ki 40 günlük hw tabancamı zamanında 0 ile değiştirdiklerini bilirim 1 mail attım 10 özür 1 sıfır tabanca geldi

Güzel abicim hatsandan uzak durulmasını hep ve tam desteklesemde made in Turkey oluşu bizi o yöne çekiyor
    Bakın webley patrıot dışında hatasız silahı yoktur ki onun tasarımıda hatsana ait değildir ki oda ufak sorunlar teşkil eder hobiye ilk başladıgımda 1000 liraya full set pcp alınırken bu millet delimide bu parayı yaylıya veriyor dedim bu zaman anladım ki yaylı diyince hw97 77 diana 460 magnum 52 54 ve serisi son olarakda tx200 müş ha o paraya alınacak tüfek strogerdır pistonlu isterseniZ atac alın
    Hatsan üretir ve satar.servisi iyi olan bir işletme demek =çok servise giden mal demek anlayana

bunları yapıpda olmadımı pes diyorum.
    hocam sen sanırım bir paket peçeteyi sokmuşsun içine :D
    son çareyi söylüyorum

eline 2 tane tığ al bunları karşılıklı olarak sok namluya
    birini namludan diğerini pelet girişinden sonra başla birini sağ birini sola çevirmeye buda çare olmazsa eskiciye sat tabancanı.

Bu soruya cevap vermek için çok aşama var

Tüfeğin modeli
    joule değeri
    iki pellet arasındaki hata payı
    Atıcı faktörü
    Rüzgar

ha konu kısa mesafe ise 15 metre gibi çok birşey fark etmez. biri 10kuruş yapıyorsa diğer ya 9 kuruş yada 11 kuruş yapar.

atış yapın en güzel çözümdür. ;)

Yok olmaz ise yani pellet takılır kalır ise kesin çözümü söyleyeyim size.

bir tane tığ alacaksınız
    namlu içine bir fıs yağ 5dakika bekle
    sonra tığ ile içerisini karıştır yivlere dokunmadan
    ardından plastik bir malzemeyle mesela flüt temizleme çubuğu gibi ittirin
    sonra pellet koyun atış yapın
    ardından ip ile namlu temizliği
    sonra biraz güneşe koyun
    en son olarakda pelletsiz co2 tüple 10 atış yapın
    hayırlı olsun

forum aynı devam malzeme deyince mustafa bey bu işi bıraktığı için yusuf beyle iletişime geçicez.saygılar