keskintrabznlu adlı kullanıcının mesajları

merhaba arkadaşlar size gogle storeden indirilebilen ve çok yönlü bir dürbün atış programı ile tanıştırmak istiyorum bu program sayesinde artık sadece hwvke optıkleri alıp chargun ile atış yapmaya son veriyoruz herhangi bir dürbünün değerlerini girip atış mesafesindeki nesneyi nasıl vuracağımızı mildot üzeriyle gösteriyor programın ismı strelok bende yeni yeni inceliyorum fakat çok güzel bir program daha önce deneyen varsa tam olarak nasıl çalıştığını anlatışa deneyecek arkadaşlara ve bana faydalı olur ..iy akşamlar

Silahın eksik tarafı bizdeki mevcut ithal tüfek satışlarının ardındaki teknik servis yönü olur.Aynı pcp pompalarda olduğu gibi belli dönemlerde bakıma ihtiyaç duyacağından.Bayide hadi 2 yıl geçti ben artık bakmıyor dediğinde olay bitmiştir.2-3 sene sonra kenarda yatar. O nedenle ithal tüfek olayı 2 kere düşünmeyi gerektiriyor.Ya bozulmıcak yıllardır teknik servisi olan bir tüfek alıcan(hw100 gibi).

aslında teknik servis konusunda muzdarıp olan bir ülkeyiz ya kardeşim ithal tüfekleri karın için alıp satışı yapıyorsun, ama bu alet sonuçta insan yapımı bozulacak binlerce lira verip bir bozuldumu çöpe atmak hiç kimsenin işine gelmez bu konularda satıcıların çare bulmaları şart diye düşünüyorum.Hill pompalarda aynı bu şekilde ben bu yüzden riske girip pompayı kendim bakım yapayım dedim internette araştırıp söktüm ve 3 seferdir kendim bakımını yapıp kaldırıyorum pcp tüfeklerde bu daha zor yalnız

:thumbup:

bence Türkiye'de kullanıcıların önce havalı tüfeği neden aldıkları ve ondan ne bekledikleri ile ilgili sorulara yanıt bulmaları gerekiyor. tahribat-güç gibi etkenler mi önemli? yoksa isabet mi? zirvedeki 4-5 silah dışında bu özelliklerin çoğunu barındıran silah benim bildiğim kadarı ile yok. güç ve tahribat isteyen arkadaşlar bunu neden istemektedirler? ülkemizde havalı tüfek ile av yasak olduğuna göre geriye tek bir cevap kalıyor : uzun mesafe atışı. bunun dışında her attığını 50 metre içinde vurmak isteyen arkadaşlarımız ise gücü nispeten düşük ama isabetli birçok tüfek (yaylı veya pcp) arasından seçimlerini yapabilirler.
    fx'in yeni tüfeğine gelirsek bana göre değil. çünkü anladığım kadarı ile 4-5 atışta bir tüfeği pompalamak gerekiyor. yani gerçekten av için yapılmış.
    gördüğüm kadarı ile forumda havalı silahını avda kullanan veya kullanmayı düşünen arkadaşlarımız var. havalı ile av bir kere hayvana kaçış şansı tanımıyor. yani avcılığın etiğine aykırı. illa bir şeylere zarar vermek istiyorsanız şişe kırın. zavallı kuşu, ördeği, tavşanı avlayıp yeseniz ne olacak? dahası günümüz havalı tüfekleri ile 50 metreden sizin yaptığınızı 5 yaşında çocuk bile yapabilir bunu unutmayın.
    yaptığımız hobiye değer katan herkese sonsuz saygılar.

you tube da gezinirken az önce fx in bir modeliyle karşılaştım, bu modelde pcp olmasına rağmen pompayla dolum yapılmıyor .işin asıl ilginç olanıysa tüfeğe iliştirimiş pompa görevi gören bir kol vasıtasıyla kendi tüpünü kol gücüyle doldurması benim hoşuma gitti hani düşünsenize ayrı bir pompa veya scuba peşte gezmeyecek ve bunlara para verilmeyecek

Harici İçerik youtu.be
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.
    bu da linki :thumbup:

cok güzel bi konuya temes edilmiş benimde 2 senedir severek kullandığım at44 w 10 num var aynı şeylerı bnde hissediyorum diyebilirim ve çok hoşum gitti saygılar

nalburdan kafana göre malzeme alıp aynı rengi tutturman zor ve verniği eli yatkın bırının kullanmasıda şart zaten aslında servisine gönderseniz yardımcı olabilirler belki forumda bu konuda bir yardım metni okumaım kolaay gelsin

hayırlı günler forumdaşlar bir sorum olacaktı armr moderatörün içini merak edip söküp temizleyip tekrar yerine yerleştirmek istedim fakat sıralamasını takıp etmediğimden tekrar takmakta biraz sıkıntı yaşıyorum eğer yardımcı olursanız memnun kalırım

Degerli forumdaşlar ve arkadaşlar günlerdir foruma giremiyoruz bende can sıkıntısından habire you tube deki atış videolarını izleyip durdum yeni çikan bu tüfek çok hoşuma gitti edgunun tahtını sallayacak ve hatta yıkabilecek gibi göründü şahsıma, şarjörlü olması da bir ayrı avantajı adana av bayısıne gelmesi de satışta olması mükemmel iy seyirler http://youtu.be/wvwWI7wHriE