ayer adlı kullanıcının mesajları

tüm dianalar gibi dürbünü arka ayaktan şimledim.Ama bu diana nın özelliği .

yat verniği kullandım

Ben de zamanında 350 magnumuma ahşap yenilem e yapmıştım en güzel sprey cila ile düzgün olmuştu. burda resimleride paylaşmıştım.
    Kullandığım vernik metaylan şeffaf mat sprey vernik idi.

yat verniği kullandım

Ben de zamanında 350 magnumuma ahşap yenilem e yapmıştım en güzel sprey cila ile düzgün olmuştu. burda resimleride paylaşmıştım.
    Kullandığım vernik metaylan şeffaf mat sprey vernik idi.airgunturk.com/attachment/23663/

yat verniği kullandım

Kullandığım vernik metaylan şeffaf mat sprey vernik idi.airgunturk.com/attachment/23663/

yat verniği kullandım

yat verniği kullandım

Kullandığım vernik metaylan şeffaf mat sprey vernik idi.

Araştırmalarıma göre kullananlar genelde 5.51 tercih ediyorlar. ben de 5.51 i denediğimde gayet iyi oturdu 5.52 biraz daha zorlar gibi gerçi 350 magnumda yiv ve setlerin pelleti törpüleme özelliği var onuda atar ama erken aşınmasına da neden olabilir. Bence 5.51 ideal 16 gr denedim namlu alıştıktan sonra 18 gr a çıkarım herhalde ama isabet mükemmeldi buda uygun olduğunun göstergelerinden biri. Hatta her vurduğumda hayret ettim. 45 metreden ayakta vurmak hele ki ilk seferlerde vurmak beni çok mutlu etti çünkü başta yay sert olduğu için kolum yorulmuştu ve titriyodu. :)

teşekkürler ben 350 magnumu yaklaşık 10 yıldır kullanıyorum ve bu silah için en iyi peleti uyum sağlaması ve performans isabetlilik açısından crosman/benjamin ultra magnum 14,3 grain ve gamo prohunter 15.43 graini en ieal olarak gösterildi sert peleti sevdiği için herhalde namlu pelet uyumu ve diğer performans içinde mükemmel olan diananaın ağır peleti high power 21,4 grainde süperdir.
    buna paralel olarak bende böyle düşündüm dünyanın en iyi peleti olan JSB fiyatından da belli diğer saydıklarıma göre 2 katı fiyatdır
    5.51 aynı diananın high power gibi en iyi uyum sağlayan peletidir.
    sadece namlu pelet uyumunu test ettim mükemmel diyebilirim.aslında bu test bile bazen yeterli oluyor.özellikle JSB lerde..
    Bende artık bu jsb lere başlayacağim aldım fakat atış testi yapamadım.

Ben 350 magnum kullanırım genelde namlular aynı güçte yakındır.
    crosman, benjamin domed 14,3 grain ve Gamo pro hunter 15.43 grain tek geçerim.
    Bu silahlarda daha önce ispatlanmış yazılmış çizilmiş iş de bitmiş. bu iki pelet için.
    Bu diana namluları sert peletleri sever JSB ler yumuşak ve ben 13,43 ü hatırladığım kadar denemiştim 14,3 benjamin 830 fps verirken tam hatırlamıyorum ama kesin daha düşük vermişti.
    Şimdi gördüm sizin atış hız tablosundada benim dediğimi destekliyor.
    Gamo pro hunte r(15,43 gran ) bana göre ağırlık ve balistik üzerine crosmanlardan ( 14,3 ) daha başarılıda diye düşünüyorum
    crosman 830 fps iken pro hunterde 820 civarında ama ağırkı dan dolayı enerjisi daha fazla aynı zamanda test ettim tahrip gücüde yüksek.

Alpaslan abi .mod 460 tan dahada guclu ve isabetlisi ulkemizde yok malesef.... Hw 97 pcp tadinda istikrar verir.gucude gayet yeterli.senin zaten sumatra gibi guc tufegin var :) yaylidada bukadar gucu bosver bence. Mod 54 kullanmadim ama kral olmasini bi sebebi vardir.mod 54 te alabilirsin.

350magnum azda olsa 460 mag.dan güçlüdür, bakarsanız değerlerine yazar.

Bence bir sürü tüfek kullanan birisi olarak yaylıda Pahalı ama isabet için Dianaları tek geçerim, eh gücüde fena değil özellikle magnum sınıfı için, bende 350 magnum var kendi ölçümlerimle 14,3 grain crosman HP i 255 - 260 m/s arasında atıyor.
    Ayrıca silahın teknik verilerine kağıt üzerinde pek itibar etmemek gerekir, uygulamada o değerleri vermeyebiliyor.
    Ha şunu derse 14,3 grain peletle 250 m/s tamam dogru olma olasılığı yüksek. ama 250m/s demesi yanıltır 9 grain kurşun olmayan hafifi peletle 250 çıktıysa ne olacak onun enerjisi ft/ıbs cinsinden düşük çıkacaktır, yada bir başka deyişle 250 m/s namlu çıkış hızına sahip o tüfek 14,3 grain yada 16 grain saçmayla 200 m/s yi bile zor görürki bu sıradan bir baloncu tüfeğidir diyebiliriz.

100-10000 tllik tufekte dünyanın en iyi tufegi diye bi ünvan alamaz hepsinib - ve + lari vardir ve amaclari vardir örnekler hw100 ve aa lar cok isabetli tufekler ama gücü düşük digerlerine gire veya air ranger ve sumatra cok güçlüler cok hava tüketip uygun mermi bulmak sıkıntılı bunlari düşünüp secmek lazim yani hiçbir tufek dünyanın en iyisi unvanını alamaz

:thumbup:

Doğru ve güzel bir tesbit..

Kurma kolu iyileştirilmiş gibi duruyor sanki. Birde adam tutuyor 16 graini 1055 fpsyle atıyor. Neden daha ağır pelletle test etmemişki tüfek güçlü tüfek. 1055 fpsyle atılan 16 grain pelletin bu kadar dağılma yapması normal.

16 graini 1055 fps ile atan tüfek çok güçlü tüfek değil, bundan 3-5 yıl önceki teknolojide bile AAS410 lar mini modifiye ile (çok ağır mod değil ha yanlış anlamayın
    ) 16 grain JSB leri 1100 fps lerde atıyordiki isabette o biçim.

H.av eskiden 6 ay öncesine kadar elinde kargoya hazır olan malı hemen al diye gösterirdi aldığınızda kargoya ya o gün yada ertesi gün verilirdi bir sonraki günde elimize geçerdi.

Fakat şimdi elinde hazır olmasada temin edeceği ürünüde hazır mış gibi hemen al gösteriyor temin ettikden sonra kargoluyor ve gecikme gerçekleşiyor sorun bu sanırım.

Telefondaki iletişim bozukluğuda bunu bildiklerinden mahçubiyetten yapıyorlar dahada sıkıştırısanız onlarda bir yere kadar sabrı taşıp, kabalaşıyorlar..

Çözüm şu olabilir: sipariş vermeden önce ürünün hemen kargolamaya hazır olup olmadığını teyit edeceksiniz. ondan sonra gerekirse sipariş vereceksiniz.

Yani H.av Hepsiburda.com gibi çalışmaya başlamış sanırım.

Yada bu dizaynda 14,3 - 18 grain arası pistonlular içinde üretseler çok şık olurdu namluya çok güzel kavrama yapıyor ve yivleri ince hassas işliyor dolayısıyla başarılıda oluyor biraz güç olsa .

Yeni aldığım 25,4 mm boğaz çaplı gamo RGB 3-9*40 dürbünüm, zamanında yatagundan aldığım dampaya uymadı, dürbün, dampanın dürbün boğaz kanallarına tam oturmuyor dolayısıyla kapağı ve vidalarını sıkamadım, sanırım hangisinde bilmiyorum ama boğaz ölçülerinde mikron darlık / genişlik hatalar var.

Bu tür uyumsuzluk yatagun dampa kullanan arkadaşlarda oldumu.