Atas adlı kullanıcının mesajları

Diyarbakır da bu hobiye gönül vermiş arkadaşlarım abimlerim varsa Eğil tarafına (başka yerlerde olabilir) gidilip mangal eşliğinde tüfeklerimizi kullanabiliriz böyle bi etkinliğe varım diyen bir adım öne çıksın :)
    Bende araç var 2-3 kişi alabilirim.
    (Bu hafta içi mod 99 um gelecek inşallah)

Saygılar.

Bence hatsan bu fotoğrafları kullanmalı, satış sitelerindeki fotoğraflar birşeye benzemiyor bu kadar yakışıklı bir tüfek olduğunu bilmiyordum hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız atışlar.

"crossman" ' ın söylediği gibi ben söylemeyi unuttum onu tüfeğin mermi yuvasına takoz takmak zorundasınız en fazla 2 mermi alması lazım yani tüfek max 2+1 oluyor gerçi siz köyde av yapacaksınız sanırım pek sıkıntı olmaz jandarma gelip gitmiyorsa e tabi av pulu da var yoksa bi güvercine 80-100 lira ceza ödersiniz o civarda birşey di sanırım, bizde bi huğlu var daha hiç bi sıkıntısını görmedim peş peşe 6-7 fişek attığım da oldu tek kurşunda attım bi bakın derim

keklik bıldırcın tavşan gibi avlarda (özellikle de keklik) isterse tüfek 99999+1 olsun zaten 2 bilemedin 3 fişekten sonra menzilden çıkıyor hayvan yani fazla mermi haybiye agırlık otomatiklerin avantajı ördek avında ortaya çıkar sürü ile üstünüze geldikleri için ve karda elleriniz donmuşken mermi basması zordur bi kere 8 tane basarsın süperpoze gibi tak çıkar yapmazsın domuz avında avantajı ve dezavantajı çok yüksektir domuz dayanıklıdır 2 den fazla fişege ihtiyaç duyduğunda çok yararlı olur ama tutukluk yapma ihtimali var ki o da çok tehlikeli (bizde huglu var daha hiç tutukluk yapmadı orası ayrı bir konu)

Yani demem o ki önce amacı belirleyin kırıterleriniz nelerdir onları belirleyin

Ayna kesinlikle tavsiye etmem zaten araştırırsanız aynanın kafeslere konulmasının sakıncalı olduğunu bulursunuz kendi görüntüsünü kendine eş seçer ilerde aynaya yem vermeye çalıştığını kur yaptıgını görürsünüz zaten ve kuş arkadaşı olduğu için sizi görmez aynanın yanından ayrılmaz

Çok meraklıyımdır bende bunlara küçük papaganlar cennet papaganı pek konuşamazlar yavrusunu anlamak ve bulmak zordur ,ama çok akıllı olup çok güzel egitilir. Sultan papaganı sakın almayın kuşlardan sogursunuz bende vardı kesinlikle tavsiye etmiyorum melek yüzlü sahtekar diyorum ben ona :)

Marul gibi şeyleri çok vermeyin özellikle de maydanozu çok severler vermeyin fazla ishal olur ishal bunlar için ölümcül bir hastalıktır , yem.ne %50-%30 oranında kanarya yemi katın ballı kraker kuş suyu vs vs gibi şeylere sakın yaklaşmayın tamamen para tuzagı kimyasallar, ama kum ve kalamar(mürekkep balığı kemiği) koyun kesinlikle dikkat edin buna kum mineral destekli olursa iyi olur bu konuda az buçuk bilgim vardır elimden geliğince klavyemin döndüğünce yardımcı olurum saygılarımla iyi dostluklar dilerim size :)

Valla şu aralar çok meşgulum ayıptır söylemesi Allah nasip ederse polis olacamda :rolleyes: Onun telaşesi var, zaten şu an tüfekden 350-400 km uzaktayım dayımı arar söylerim böyle böyle yap diye :) Erhan abi ve Tufan abi ayrıca teşekkürler yardımlarınız için :)

Bu tüfek moneküllerine kadar parçalanana kadar Erhan abi her türlü desteği sağlıyacak sanırım bana 2 yıllık fabrika garantisinden iyi ;kihhik,

Saygılar

Cevaplarınız için teşekkürler, servise gönderme imkanım yok tüfeği ama yay değişimi aklıma yattı gibi daha önce hiç yapmadım ama bi yerden başlamak lazım elime geçerse dağıtacam o tüfeğin yayını tetiğini :P :D sayglar

Öncelikle selamlar;

1-2 ay önce alıp ertesi gün dayıma sattığım kral canas marka tüfeğimle dün atış yaparken alet arıza çıkardı, hiç bir darbe yada ters hareket olmaksızın sıktım tekrar kurmak için namluyu kırdım en aşağı kadar çekiyorum ama tetik tık diye ses çıkarmıyor yani kurulmuyor şu anda tüfek köyde kuzenimde, ben bu gün sabah ufak bi operasyon için Ankara ya geldim tekrar köye gidersem yapmayı düşünüyorum ama yardımınıza ihtiyacım var, tahmin ettiğim kadarıyla tüfeğin çok basit bir arızası var ama pek anlamadığım için danışmadan girişmek istemedim sizce arıza nerededir ne yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla...

Kusuruma bakmayın üzerinize alınmayın ama Hatsan acaba bu kadar çirkin görünümlü bir silahı imal etmek için çok çaba sarf etmiş mi. İnsan biraz göze hitap eder bir şey yapar :) Alsam elime tahtayı keserle yontsam ortaya daha güzel bir dizayn çıkar herhalde.

Size katılmıyorum, keserle yontmanıza gerek yok tahtayı direk ham kullansanız bu silahtan çok daha yakışıklı bişey olur, silahın gücünü özelliklerini bilmem bilsemde anlamam ama estetik 10 üzerinden -8 , 0 bile değil yani daha yakışıklı bir model yapmaları dileğiyle saygılar :)

Bunlar mı çok küçüük bizim burdakiler mi çok iri anlamadım 10 lu bi sürüye denk geldim (sıkamadıydık uzak geçtiler) içinde 3 tane azılı vardır bildiğin ensesi vardı hayvanın epey epey dana kadar vardı bu ne böyle köpek yavrusu gibi burda gördüklerimin en ufakları bile bunlardan iri, ama genede korkunç bi güç bu havalılarda ki :S paylaşım için teşekkürler saygılar

Torpedo lu videoyu ben izliyemiyorum :S

;dance; Valla süper haber sabah sabah iyi geldi , çok zoruna gidiyor ham kurşuna o kadar para verip ayrıca yüksek bir oranınıda yol parasına vermek.Diğer firmalardan daha ucuz olacağına eminim hiç değilse araya o kadar taşeron firma girmeyecek ve nakliye parası fazla tutmıyacak. Burdan bu işe yatırım yapıp kafa yoran abilerime ;d; ;d; ;d; saygılar...

Tamamen kullanım amacına bağlı alacağınız tüfek mesela domuz avına gidecekseniz asla poze önerilmez kekliğe bıldırcına gidecem dersenizde otomatik (ben sevmiyorum) önerilmez, yok arkadaş ben düğünde sıkacam derseniz otomatik alın denir. Enjektörlü çok havalı bişey ama tamamen fantezi amaçlı pek bir artısı yok, tavsiyem tek tetik alın. Daha genel konuşacak olursak benim tavsiyem pozeden yana olur ne kadar az parça o kadar az sorun ve pozeler daha şık bence :) Bizde bi otomatik bi poze var geçen avda otomatiğin tutup çekilen kurma kolu(o ufak zibbik) düşmüş av yeleğinde birde çivi gezdiriyorum :S Poze traktörten uçtu dipçiği kırıldı hâlâ köpek gibi çalışıyor :D (ikisinin markasıda huğlu) saygılar

Geçen hafta sivasa gezmeye gittiğimde orda 70 yaşında bi bıçak ustasının yanına gittim (şirin baba) harbiden pek şirin bi abi para için değil tanıtım ve sanatı için çabalıyor orda bi kukri gördüm bittim süper bişeydi öyle bişey al bence :D

Not: Yaptığı katanadan keski kılıcı ve 11.5 mm lik açılır kapanır çakısıyla ünlü guinnes rekorlar kitabına girmek için başvuru yapmış yanına gittiğimizde anlatmıştı

Biraz iri bişey ama güzelliğe bakın bi

http://www.fotosearch.com.tr/IST539/1197062/