airman26 adlı kullanıcının mesajları

geçmiş olsun evet bende 3 tane dürbünü pert ettim hatta birinin merceğini büyüteç olarak kullanıyorum :) elektironik devrelerine bakarken iyi işgörüyor
    piyasadaki dürbünlerin %99 unun pahalılar da dahil garantisi yok ben 750 tl ye satılıpta garanti verilmeyen dürbünler gördüm o yüzden hiç canını sıkma değmezde zaten ama av bayisi sana garanti verdiyse o zaman o av bayisinin sorunu sizide ikinci kişilere yönlendirmesi yanlıştır ve böyle esnaflık olmaz diyorum ya hiç garanti vermicen yada sattığın malın arkasında durucan g;$i

Aynen oyle abıcım optıma durbun satıyosan garantisi yok diyeceksin garantili de dersen malının arkasında durucaksın ya 100 lira 200 lira çok bi para değil ama yaptıkları insan hareketlerıne sığmayan davranışlar insanın canını sıkıyor

ilk önce geçmiş olsun fazla canınızı sıkmayın
    ve gerçekten de dürbünler garanti dışıdır bende bikaç tane dürbünü çöpe attım sonuçta tüfeğin garantisi vardır ama dürbünlerin yoktur sizin muhattabınız bence av bayiisidir bence av bayiisiyle irtibata geçin
    saygılar

Teşekkür ederim selçuk abi aldığım av bayiisiyle irtibata geçtim :)

Dürbün konusunda dünyada ki bazı çok kaliteli markalar dışında garanti veren olmaz. Mercek işi çok hassas olduğundan bazen bu markalar bile kargo yüzünden garanti vermezler. Ayrıca burada ki muhattabınız tüfeği aldığınız Av Bayisidir. Maden size "garanti vermişler" onlar bu işi çözmekle yükümlü. Bunun dışında sizin Hatsan la diyaloğa girmeniz gerekmezdi. Tüfeğinizi almadan evvel forumu iyice okuyup araştırsaydanız zaten görecektiniz ki "Hatsanın yanında verilen Optima" Dürbünler son derece kalitesiz ucuz Çin malı dürbünlerdir. Saygılar

Ayrca konu ne olursa olsun, büyük harf kullanarak yazı yazmak forumlarda "bağırmak-hakaret etmek" anlamı taşır. Lütfen daha sakin daha sabırlı olalım. Saygılar

Ben saygısızlık etmek istemezdim büyük harfle yazarken sitemimi dile getirmek içindi bi kusurumuz olduysa özür dilerim :rolleyes:

Arkadaşlar merhabalar geçtiğimiz günlerde 4x20 durbun yetersız kalınca bende gıttım 9x32 dürbün alayım dedim hani tüfeğide aldık hatsan çok güvenli bi markaydı ya...

Benim dürbünümde herhangı bir darbe düşme vs olmaksızın bir gün bipodla atış masasında atarken bir baktım ki dürbünün üst tarafı mercekle beraber masaya düştü.Orada öylece kaldım şaşırdım çünki herhangı bir darbe vs olmadan nasıl oluyorduda düşüyordu(bu arada tüfek hatsan mod 80) bildiğim kadarıyla çok geri tepmeside olmayan bir tüfek.
    Bende hemen aldığım av bayiisine götürdüm oradakı arkadaslar gondersekte kullanıcı hatası derler dedı ve ben ısrarla gonderelım dedim.Gönderdik ve ben 1 hafta sonra aradım HATSAN İZMİR AV SANAYİİ A.ş'yi ilk Eser Bey ile konuştum eser bey bana aynen şöyle dedi hiçbir dürbünün garantisi yoktur hepsi eşantiyon gelir ve kesinlikle bunların garantisi olmaz bozulunca kaldırıp atmaktan veya yenisini almaktan başka çareniz yok dedi.Böyle diyince sinirlerim tepeme çıktı aldığım bayii bana 2 yıl garantili herhangi bir sorunda bize getirin demişti bumuydu firma güvenliği X( . Bende biraz sert ve agresif konuşunca eser bey aynen şöyle dedi gidin dürbününüzü değiştirin istedğinizle dedi.Bende av bayiisine durumu anlattım av bayiside bana dürbünün buraya gelip değişebileceğini söyledi.Tekrar eser beyi aradım ve bana verilen cevap buydu arkadan sesini duymama rağmen ESER BEY ŞU ANDA MEŞGUL KONUŞAMAZ dediler ve iyice sinirlendim herhangi bir müdürünüzü bağlayın dedim.Hamza BEY'i bağladılar bi ton laf etti tekrar o dedim eser bey bana değiştirin dürbünü dedi dedim.Oda imkansız öyle bir şey dedi.

ŞİMDİ SÖYLÜYORUM HATSAN FİRMASINA BUMUDUR SIZIN HOŞGÖRÜ VE MÜŞTERİ ANLAYIŞINIZ PARASI MÜHİM DEĞİL FAKAT BİR DÜRBÜNÜ MADEM Kİ EŞANTİYON YOLLUYORSUNUZ BİR EŞANTİYONDA BANA YOLLASANIZDA MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ OLSAYDI GERÇEKTEN BİR DÜRBÜN İÇİN YAPTIKLARI HATSAN FİRMASININ ADINI YERLE BİR ETTİ BENİM GÖZÜMDE YAZIKLAR OLSUN HATSAN...

Teşekkürler bu yorumunuz için bir de bir şey daha soracagım 9x32 dürbün aldım tasko fakat uymadı kızağa ne tür bir şey yapabilriim ? 8)

Arkadaşlar merhaba yaklaşık 15 gün önce hatsan mod 80 tüfek aldım bunun üzerinde bana 4x20 optima dürbün geldi soracağım bir kaç soru var cevaplarsanız sevinirim :)

-Tüfeğin üzerinde hiçbir hatsan ibaresi gözükmüyor optima yazıyor bu bütün mod 80 ler için geçerlimidir ?

-Tüfeğime ne tür modifiye yapılabilir ?

-70-80 lira civarında bir dürbün önerirmisiniz ?

Yanıtlarsanız çok memnun kalırım abiler kardeşler :)