s3k0 adlı kullanıcının mesajları

30 atış olur 300 atış olur yaylı üzerinden özellikle yeni alınmış yaylılarda bu durum daha hızlı gerçekleşebilir yaylı tüfek sertifikalı dürbün ve dampa ayak olmadıkça bu ve buna benzer durumlar olması çok normal... satıcıdan ziyade üreticininde piyasada bu şekilde satması esasında çok yanlış...

Hn pelletleri daha çok av amaçlı kullanıma göre tasarlanıyor aralarında isabet içinde pelletlerde mevcut ama içinde 200 adet olup fiyatları jsb nin 500lüğüne yakın olunca ister istemez insanın eli gitmiyor yeri geliyor bir atış gününde 300den fazla pellet yakıyorum kısaca pellet çok çok iyi olabilir ama fiyat/performansında çok çok iyi olması lazım şu anki şartlarda jsbnin pelletleri bu konumda hemen hemen her tüfekde kullanılabilcek pelletlerden biri.Crosmanın pelletleri de çok güzel fakat ülkemizde fiyat etiketi direk jsbye yönlendiriyor...

ray değilde uncle mike vidası takmanız lazım hem daha kolay olur hemde kundağa sadece öne 1 arkaya 1 ufak delik açmanız yeterli olucak bu vidalara ister bipod isterseniz askı kayışı takabilirsiniz...bulletlara gelince tekli yükleme aparatı varmı bilmiyorum ama cnc ya da tornacıda yaptırabilirsiniz çoğu tüfek şarjörüne malesef bullet tipinde pelletler girmiyor girse bile şarjörün dönmesinde sıkıntılar çıkartıyor...
    vidalara gelince uygulama videosu

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

ebay aliexpressde bunlardan oldukça çok var uzun gelirler istenilen uzunlağa göre güzelce kesilip kundağa uygun şekilde takılır...dürbün ayaklarına gelince (sanırım 11mm tüfeğin rayı) onları yükseltici 11mm to-11mm 2 parça ayağa takılan aparatlar mevcut tabi ki ülkemizde yok :) bknz:ebay,aliexp

Son olarak şöyle söyliyeyim airwolf alırsanız fx i aramazsınız ama fx' i alırsanız daystate'i ararsınız...
    Airwolfun en can alıcı 2 özelliği elektronik valfli olması şu ana kadar gördüğüm tüfeklerden tüpündeki havayı en verimli kullanan tüfekler(-elektronik harper valfe sahib olanlar)sürekli kullanma şansım olduğu mk4, 230bar 144cc tüpe sahip yüksek güçte(875fps-16grain) 50 atış yapıyor,tetiğinin mouse tuşu ile aynı sertlikte olması yani klasik tetiklerdeki gibi yayın germesi ile mekanizmanın tırnağını oynatmıyor; elektronik olduğundan bir butona basıyorsunuz gerçekten çok hassas bir tetik.İsabetine gelince zaten çok fena, üzerinde konuşulcak tartışılcak bir durum söz konusu değil :)
    Aynı konuyu gidin yabancı bir forumda açın yabancılarda size airwolfu önerir

giden oring olsun be isa poşeti kaç para ki :) en fazla 3-4 lira zaten bakımını yapmıyacaksan tüfeği hiç kullanma :)

gamo pelet alacaksanız tek modeli diğelerinden oldukça iyidir tabi ki bir jsb değil ama kendi ürün namında en isabetli olanı yapısı gereği zaten kabul görmüş dome,kubbe başlı olan "pro hunter" modelidir.peletin tipi çapaksız olması çok güzel yalnız tek kötü yanı çok sert bir pellet olması belki de bu yüzden isabeti bir jsb kadar olamıyor :)

şişe kırmak için yanlış hatırlamıyorsam 4fpe güç gerekli vurabilirseniz 100mt de bile çok rahat kırabilirsiniz özellikle göbekli şişeleri(içki şişeleri)

günlerce kurulu kalırsa çekiç yayı esneyebilir bunun dışında başka bir parçasında sıkıntı olacağını zannetmiyorum pompaya gelince slikon gres yağı uzun ömürlü olur hemde oringleri korur madeni yağlar oringlerin yapısını bozar...

at44 ü alıpda içini açmadan ayar yapmadan orasını burasını ellemeden randıman alınmıyor :) şahin gibi ne taksan kabul ediyor :) regülatörüm yok ama dalış tüpü 140barda iken bağlı şekilde 35mt 25 kuruşluk grupman yapabiliyor gamolar ile :) regülatör şart

Ft için daystate de bakmanız gereken model mk4 türevleridir(denge,güç,tüp büyüklüğü) airwolf asıl amacı "av" dır ve o şekilde yurtdışında lansman edilmektedir...Airwolf,mk4 ile ranger arası güce sahip melez bir tüfek..biliyorsunuzdurki isabet genellikle tüfeklerde 800-900+-fps arası 0-100m en idealdir.
    Fx e gelince t12 modeline kundak yapıp katılan birkaç kişinin fotorağını gördüm yurtdışındaki ft yarışmalarında ama sayı olarak fazla göremedim en çok ft de yaygın olarak kullanılan tüfekler daha doğrusu benim en çok gördüğüm tüfekler başta steyr lg 1110, air arms ev-mk2,s500,s400,daystate mk4- grandprix gibi modeller buna benzer çok modeller var ismini bile bilmediğim...

genellikle airwolf mct diye görüyorum heryerde airwolf yazmaktan üşendiğimden dolayı o şekilde yazdım tamamen benim işgüzarlığım kusura bakmayın bahsigeçen tüfektir yani airwolf mct demek istemiştim...

mct 16grain 1060fps@40ft mk4 16grain 875fps@30ft mct ülkemizde olmasada asıl amacı av için üretilmiş ama düşük güç ayarı yapılırsa mk4 e yakın değerler yakalanabilir seçim size kalmış 1tık değeri 10ft :) yüksek güçte aralarında 20 atış sayısı farkı var 16grainden yüksek pellet kullanmak istiyorsanız 100mt+ atışlar yapcam diyorsanız mct ama ft amaçlı kullanım ve max 120-130m atış yaparım diyorsanız mk4 seçebilirsiniz mct; ranger ile mk4ün melez bir hali orta şekerli diyelim

hemen hemen her hafta sonu arkadasım vasıtasıyla mk4 kullanıyorum tüfek yüksek güçte 16grain/875fps 50 atış, düşük güçte 16grain/750fps olarak 90-100 atış yapıyor 230bar 144cc tüpü ile mk4 daha çok ft tüfeği sayılcak bir güç aralığında firmware olayına gelinece ufak bir ek devre ile her 2 tüfekde bu güç istenildiği gibi max 1050-1100fpsye kadar sanırım ayarlanbiliyor değer olarak tam emin değilim ama tüfek tüp hacmi nedeniyle yüksek güç için uygun değil hava sarfiyatı dolaysıyla
    2 tüfekte performans olarak birini kullanmasamda çok iyi tüfekler burdaki en önemli faktör sizsiniz mct tüp hacmi ve biraz da güçlü olduğundan mk4den güç olarak 1 tık üstte buna nazaran dolum olarak 50 atış veren mk4 de tip olarak daha yakışıklı duruyor tabi s sport kundak bulursanız :) biraz fazla güç ve atış sayısı fazla olsun derseniz mct diğer türlüsü ise mk4 diyeyim iyi günler...

Hatsana o kundak xxxl gelmiş

o lamine kundağın blank hali yani ham hali 40 dolar gider kendim yaparım hani güzel bile olmasa 650 dolarda verip almam :) kaldı ki kundağın yarısının ornijal kundaktan farkı yok sadece dipçik kısmı yanar dönerli :)

Zaten hatsanın satışının dünyada bu kadar yaygın olmasının sebebi fiyatlarının uygun olması.

bu yoruma türkiye içinde katılırım ama yurtdışında hatsanın tüfekleri çok ucuz değil en kötü örnek at44 tactial ve bt65 benjamin maruaderdan amerikada daha pahalı.B.maruderin ülkemizde 1900tl den satılması sizce de komik olduğu kadar da düşündürücü değil mi ?