s3k0 adlı kullanıcının mesajları

güçlü tüfekler ile yani dolum başına az atış yapan bu tüfekleri pompa ile doldurmak kısaca atıştan çok dolum için zaman harcamanızdan başka birşeye yaramaz :) kısaca bu tüfekler için 300bar tüpünüz olması şart.. bu tüfeklerin hem tüp hacmi büyük hemde çalışma basınçları yüksek 200cc ye kadar tüp hacmi olup bir dolumda 50 atış yapan bir tüfeğiniz olsa pompa ile kullanım olabilir ama scuba tüp alırsanız pompanın yüzüne bakmazsınız :) scuba tüp hem zaman hemde şu sıcak hava şartlarında yorulmamanızı sağlar...

hafta sonları atışa giden bir kişi olduğunu ve elinde at44 ve 300bar dolu 6lt tüpü olduğunu varsayalım bu kişi bu tüpü 200bardan sonra bağlı şekilde 160-170 bara kadar rahat 2-3 ay dolum yapmadan belki daha fazla süre ile kullanabilir

Evde temizlik yapılırken bir süpürge gördüm plastik borudan yapılmış bir sapı vardı çok basit birşeydi fakat ufak göz attıktan sonra tam namluya cuk oturduğunu gördüm rengi beyazdı elimde de karbon kaplama vardı biraz da can sıkıntısı olunca başladım ufak çaplı bir operasyona,yaklaşık 30dklık operasyondan sonra oluşan durum;
    ürünün susturma fonksiyonu yok tabi ki sadece görsellik amacıyla yaptım. :thumbup:

8o8o8o8o8o
    bu arada bildiğimiz kondor yenilendi yeni sürümleri çıkmış amerikada fazla değişen birşey yok ama biraz daha iyileştirilmiş...

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

1250-1300fps üstü için tüfeğe modifiye şart ama 800-950 fps tüfekde 200-250mt gidiyor 1400fps olsa tüfek bu sefer hava yetmiyecek :) 10 atış belki 20 atış alabilirsiniz maksimum 300mt-400mt için havalı tüfek sizi kesmez 22.lr filan olması lazım en kötü :)
    1400 derken 16grain için diyorum tabiki 30 graini 1000 küsür fps atan tüfek gibi birşey demek istediğim

bence yaylı için bir kriterdir :) diana için demiyorum zaten kaliteli bir tüfek fiyatı da nazaran zaten öyle olması lazım :) misal bir mod125 bir mod95 kurma eforu arasındaki fark diyeyim :) ayrıca güç için yaylı tüfek kullanmaya her zamanda karşıyım :) bunun için pcp şart, şu hatsanın nitro pistonları bir çıksa özellikle hatsanın mod95 ve mod125'in nasıl bir kimliğe bürüneceğini çok merak ediyorum.. striker modelini kullanmıştım çok isabetli bir tüfekdi 110mt de pet şişesi vurduyordu fakat tepmesi çok rahatsız ediciydi bu tüfekler nitro piston ile dampasız(mod125 gene dampa ister bundan eminin) kullanabilirsek çok süper olucak ve tekrardan bir striker alıcam

çoğu yaylının kiti var magnum sınıfı bile olmasa hw97 aa prosportun çok kiti var mesela yaylı tüfeklerin en çok kiti ingilizlerden çıkıyor magnumları bilemicem ama ft yaylılarını bir pcp kadar stabil yapıyorlar..

ya oranın memurları çok garip ben o gümrükten takılmadan otomobil jantı geçiren bide gördüm :) hemde 4 adet yanlış hatırlamıyorsam donanımhaber forumundaydı ordaki gümrük ile ilgili konu içinde çok uzun sayfalar olduğu için biraz üşendim aramak için
    60 günde gelen paketimde oldu 4 günde gelen paketimde bunların ikiside chinaposttu birde şimdi yeni gelenek mi kanunmu nedir bilmem çinden gelenler artık ayrıca pekin havalanında da 1-2 gün bekletiliyor intmail sitesinde PEK gibi ibareler önceden yoktu sanırım birkaç yasaları değişti bilemiyorum

kesin konuşmamakla beraber bu ürün ptt ile gelirse yani nerden alıyorsanız alın gönderen kişi devlet kargosu ile gönderirse gümrüğe takılma riski çok düşük ki bunu görenin zaten bir tüfek parçası olduğunu anlaması imkansız gibi birşey :) ürün üzerine ürünün fiyatını 65euro gibi bir rakam yazılır kargo ücreti ise daha fazla yazılırsa sıkıntı olmaz gümrüğe takıldığında işinizi garanti altına almak istiyorsanız paypal ödemenizi 2 ye bölüp sadece birini gösterirseniz gene alabilirsiniz @thenigthawk'ın dedikleride çok doğru sakın tüfek lafı geçmesin :)

300bar dolum yapılması ve her dolumda tüpün tüfekten çıkarılarak doldurulması gerekmesi benim için en büyük eksi yanı çok çok isabetli bile olsa bu 2 neden beni tüfekden direk soğuttu piyasada bu fiyat seviyelerinde aa,hw100 hatta daystate varken bunun yüzüne bile bakmam 600liralık at44te bile hızlı dolum için tüp üzerinde yer varken bu tüfekte olmaması çok komik..

bu hafta içinde bende sıfırdan bir kundak yapıcam aletlerin çoğunu aldım fakat istediğim ağacı yerel marketlerde bulamadım bende daha önce yapmadım ilk olacak ama sanırım başarabilirim :) bilmiyorum başaramasamda sadece vaktim ve aldığım ağaç gidecek ama buna karşılık birşeyler öğrencem o yüzden korkunun ecele faydası yok :)

bb atan ya da benzeri bir h.tabanca kullanmadım ama zoraki ultra kullandım bahçeli eviniz var şöyle 25mt alanda çok zevkli işler çıkartıyor tam arka bahçe aleti birde moderatör takıldımı tamam :)

gider 14000tlik modeli alır regülatörü kendim takarım :) havale ile 1300e gelse 200de regülatöre versek 1500tl ye geliyor bu şekilde :)
    ama genede bir aa etmez 2.el aas510 almak daha mantıklı geliyor bana...

quattro tetik sas sistemi öle ahış şahım şeyler değil açıkcası ilk yaylım olan strikerda hiçbiri yoktu ama tetik çok güzel ayarlarnıyordu tepme ise sas sistemi olan yaylılar ile aynıdı yani çok kafanıza takmayın şu an tüfeğinizde olan arpacık tipi bence hatsandaki en başarılı olan tipi tutmayı çok kolaylaştırıyor...