tkzkn adlı kullanıcının mesajları

Yeni tüfeğiniz hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız atışlar dilerim! :)

Dizelleme çok sürmemesi lazım kaç atıştır devam ediyor?
    Jsb yamuk olmamalı benim aldığım kutudan çok az bozuk çıkmıştı (500de 5-10 ya vardır ya yoktur) Çok kullanmadıysanız değiştirmenizi öneririm.

Teşekkürler :)
    10-15 atış kadar yaptım hala devam ediyor. Valla Jsb'ler çok yamuk :) öyle böyle değil. Sanırım kargo kaynaklı, çok yumuşak olduklarından hep yamulmuşlar. Geri göndermekle uğraşmak istemediğim için gamo pelletin başıyla(daha sert bir pelet) diğerinin eteğini düzeltebildiğim kadar düzeltiyorum.
    Bunu da buraya not düşelim, kargo ile gelen jsb pellet yamulabiliyor, mümkünse bayiden almak lazım. Yurtdışı forumlarında da bundan bahsetmişler.

Arkadaşlar sipariş verdiğim Hatsan Striker 1000x geldi, ben de aranıza katıldım. Birkaç sorum var.

1)Sanırım yeni olduğundan çok büyük bir gürültüyle patlıyor(evet patlıyor :)
    Zararlı olduğu için de dizelleme yapsın istemiyorum, nasıl düzeltebilirim, elimde bakım seti de yok.

2) Yanında JSB Exact Jumbo aldım, fakat etekleri hep bozuk. Yani 3 pelletten 1inin eteği yamulmuş fln. Bu normal mi?

Teşekkürler.

cold steel ile kabar'ı karşılaştırırsak ben kabar tercih ederim. bildiğim kadarıyla cold steel genelde uzak doğu üretimi. Kabar ise amerika. Çok paranız var ise de esee'ye bakın derim.

benim de merak ettiğim bir tüfek. Acaba şuan piyasadakiler vortex'li mi? Bozkurt av'ın sitesinde var mesela. Hatsan mod 125 vortex ile arasında çok fiyat farkı yok. Merak ettiğim 5.5 pellet ile güçsüz bir tüfek olur mu?