Dejavu080 adlı kullanıcının mesajları

Arkadaşlar; sahte pelet olayı gerçekten var emin olun... Fotoğraf makinemin hafıza kartı bozulduğu çöpe attığım için resimleri saklayamadım.. Aslında çekmiştim...

Bakınız Örnek olarak yazıyorum;

Gamo expander 5.5mm pellet Orjinali

peletin altında metalik renkte astar bulunur,, ayrıca peletin dış rengi mattır..
    Kutudaki peletlerin hepsi birbine benzer, hepsi muntazamdır, neredeyse 1 kutuda 1 tane bozuk pelet ya çıkar ya çıkmaz... [bozuk derken eğik - büyük ]
    ayrıca Tüm pellet kutusunu tamemen masaya boşaltın 1-2 tane toz çapak ya çıkar ya çıkmaz.
    elimde şuanda 3 adet gamo expander var Orjinal ordan biliyorum...
    Ayrıca GAMO EXPANDERİN ucunda olması gereken sivri çıkıntılarda eğik büğüktü.
    Kutudaki peletlerin yanlarında çapaklar vs vs...

Nemi yaptım ? gidip hemen adama Ya benim pelete ihtiyacım yokmuş diyip 10 tl de üstüne verip bir tüfek kılıfı aldım. . bir dahada oraya uğramadım :D

NOT: konuda söz ettiğim pelet Gamo expanderdir,, Yalnız karşınıza Gamo rocketin, gamo magnumun, promagnunum, Gamo Match'ın da sahteleri Çıkabilir.. YAda diğer markalarında sahteleri olabilir... Dikkat edin... Dikkat edin...

Burası Türkiye; Her alanda sahtecilik olduğu gibi, Bu basit hobi Av malzemelerindede sahtecilik var...

10 tl Pelet... Parasında değilim fakat; Kaliteli marka bir peletin kutusunu açıp İçine yerli marka peletde koyabilirler Başka markada koyabilirler... sonuçda Pelet kutuları hologramlı kapağa sahip değil...

isabet olarak öneriniz varmı acaba tahribat güzel bir şey fakat heralde expander biraz isabetsiz ve fazla düşüş gösteriyor 30 m sıfırlı iken pro magnum la 75 m ye sıktığımda 2 üç karış düşüş gösteriyor fakat expanderle en az 5 6 karış :him:s

Crosmanın peletleri güzel deniyor, kullanmadım daha önce... [co2 4.5 mm lik bilyelerini aldıktan ÇÖPE attıktan sonra vazgeçtim crosmann dan]
    Yalnız nerdeyse gamonun tüm serileri, noricanın tüm serileri, birde hatsan ve yerli markalarda var, 12-13 değişik peletle attığımdaki en iyi sonuç rocket + expander... uzun mesafede etkili ve tahribatlı rocket...

hocam benim kullandığım en isabetli rocket + expander... 10 cm bile isabetsizlik yoktu uzun mesafede.
    hatsan torpedo 5.5mm pelet aldım, isabetsizliğinden pişman oldum dediğiniz gibi 100 metrede 9 litrelik yağ tenekesine 1-2 karış isabetsizlik... 100m de, tenekeyi vurmaması için yeterliydi...

Edit: gamo TS de iyi olabilir İyi deniyor, Uzak mesafede denemedim daha, yakından iyiydi...

EDİTTT ÇOK ÖNEMLİ UYARI,,,ORJİNAL GAMO EXPANDER almaya dikkat edin. bulunduğum şehirde aldığım gamo expander marka pelet sahte çıktı, internetten sipariş ettiğimle aynı değildir, götürdüm hemen geri verdim adama...

iyi akşamlar yarın mod 125 5,5 cal tüfeğimle 50 - 100 metre aralığında atış yapıcam sizce gamo pro magnum=15 gr pelletmi norica ban=21,45 gr mı kullanmalıyım yada sizin önerdiğiniz bir pellet varmı

norica ban güzel bir pellettir. ama ben bir espirisini görmedim 2 paket aldım hatıra gibi saklıyorum... ama görünüşü gerçekten çok güzel... Çok ağır...
    Hatsan mod 125 5.5mm bendede olmakla birlikte;
    En iyi Pelet En isabetli En çok delici tahribatı olan;
    Gamo Rocket, Gamo Expander Pelletlerini tavsiye ederim.

[Resim Engellendi: http://www.ankaramadeniyag.net/resimler/spesiyal.jpg]
    şöyle birşeydi

(Dürbünsüz, Ayakta, Çıplak gözle 100 metreden 9 litrelik yağ tenekesi, Rocketle çift taraflı deliyor...)

İyi Geceler Arkadaşlar,
    Air Arms Jackal Hi-Power .22 Havalı Tüfek

[Resim Engellendi: http://www.jackals-lair.com/images/shrunk_three_air_arms_hi-powers_1.jpg]

[Resim Engellendi: http://images.gunstar.co.uk/Gun-Images/Air-Arms-Hi-Power-A91700.jpg]

[Resim Engellendi: http://images.gunstar.co.uk/Gun-Images/Air-Arms-Hi-Power-E84037.jpg]

bir youtube videosu :

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Air Arms Jackal Hi-Power .22 / 5.5mm

Bu resimlerdeki havalı tüfek Sizce Nasıl görünüyor ? Daha Önceden Görüdünüz mü hiç ?
    Nasıl bir tüfektir Bu, Mesela Namlu çıkış hızı falan nasıldır ? Bilgisi olan arkadaşlar Paylaşırsa sevinirim.

saolun hocam Tüfek almak için Değil.

Bu konuyu açma sebebim; Bu Sözedilen tüfeklerin, Arasında tahribat farkı, namlu çıkış hızı farkı olmaması herneyse
    iyi forumlar.

Hocam Mod 125 - 135 - 150 - 155 tüm serilerini kastetmiştim.
    Görsel özellikleri haricinde,,, görsellik olarak çok farklıdır hepsi birbirinden Mod 125 sniperde çok farklıdır. yanda kayış, namluda truglo optik fiber arpaçık...

Yalnız;

Mod125 Sniper
    4.5 mm / .177 cal 380 m/s (1250 fps)
    5.5 mm / . 22 cal 305 m/s (1000 fps)
    6.35 mm/ .25 cal 230 m/s (750 fps)

Tahribat, menzil, namlu çıkış hızı, hızı bu özelliklerinin iç aksamının aynı olduğunu düşünüyorum Mod125 Sniperinde...

[Ben alacağım zaman Düz mod 125 istemedim, 2 ay fabrikayı bekledim. Sniper seçeneği her av bayisinde mevcuttu..]
    ( Gittim Hatsan Mod 125 Sas Od. yaptırıp aldım. Yeşil modeli = renginden dolayı )

________

yani bu konuyu açma sebebim, Bazı İnternet sitelerinde Gezen Havalı tüfek Hobisi Olan arkadaşlar, Güçlü bir tüfeği Torpedo olarak gösteriyorlar. Yalnız konuda yazdıklarımın hepsinin tüm aksamı aynı tahminimce,

( Bende Tereddüte girmeye başladım bir an Acaba Hatsan Mod 125 le mod 135 - 1250 Fps atarken, Torpedo 155 acaba 1500 fps mi atıyor diye :D )

hepsi aynı güç kategorisinde değerlendirilmesi gerekir diye düşünüyorum.

İyi geceler Arkadaşlar;
    bazı sorularım Var Benim bildiğim kadarı ile

Torpedo 155

MOD 125

MOD 135

Hatsan mod 125 Serileri; Plastik Dipçik
    Hatsan mod 135 Serileri; Ahşap Dipçik
    Hatsan Torpedo 150 Plastik dipçik; alttan Kurmalı
    Hatsan Torpedo 155 Ahşap dipçik; alttan kurmalı

Ve 4.5 mm / .177 cal 380 m/s (1250 fps) Piston yaylı Hatsan havalı tüfeklerinin çıkış hızları aynıdır,
    içindeki yayın aksamlarınında aynı olması lazım, Tahribatlarıda Aynıdır.
    Sadece Kullanım Kurulum açısından farklıdır, ve Namlu üstündeki gez arpacık takımları farklıdır.

Yukardaki Hatsan Serilerinin Güçleri aynı değilmidir ?
    Benim bildiklerim Bunlar Yanlışım Varsa Düzeltirseniz Sevinirim.

Kardeş öncelikle bu tüfeklerde avlanmak yasak ve cezasıda baya ağırdır bilgin olsun...Ama amaç tahtibata yönelirse hatsan torpedo al kullan.Saygılar.

hocam, yanlış bilmiyorsam hatsan mod 125 - mod 135 - mod 155 gibi serilerin atış gücü aynıdır namlu çıkış hızlarıda aynıdır Tahribatlarıda...

Hatsan mod 125 plastik dipçip,
    hatsan mod 135 onun ahşap olanı bir kaç parça değişik.
    hatsan mod 155 de namludan kurma değil alttan kurma olayıdır...

Yanılıyorsam bana örnekleri Ve Sağlamasıyla anlatınız.
    Yoksa Saygılar sevgiler.

Gamo expander + Gamo rocket diyorum.