CemalBozan adlı kullanıcının mesajları

  Merhabalar, foruma ve airsoft camiasina yeni girdim denebilir. İlk alışverişimi de yapacağım. Alışverişi internet üzerinden yapacağımdan güvenilir satış sitelerinden önerebilir misiniz rica etsem? Saygılar.

  Aksu avda Airsoft varsa güvenerek alabilirsiniz

  Selamünaleyküm Arkadaşlar, aynı durum bizde de hasıl oldu dolum yerinden hava kaçırıyor en son sonuna kadar boşaltmıştım tüpü şimdi pompa yapıyorum kaçırıyor. çözüm ne olabilir dolum yerinde oring var mı ? yoksa başka bir durum mudur ?

  Aleyküm selam dolum ucu oringleri var. Değişmesi ve silikon gresle yağlanması lazim

  Tüpü de sonuna kadar bitirmeyin. Eğer bitirdiginiz de tekrar hava basacaksınız kurma kolunu geriye çekip öyle hava basın

  ? Olur hocam öyle

  Türkiye de yaşıyoruz ve bizim için en uygunu metrik sistem fakat özellikle dürbün ithalatçıları bu konuda pek bilinçli değil kanımca. Çünkü dünya piyasalarında aynı modelde hem Mrad hem moa olmasına rağmen bizim ülkemizde ne yazık ki dürbünlerin birçoğu Moa olarak ithal ediliyor.

  Maalesef ki dediğiniz de çok haklısınız.

  Bende geçen hafta dürbün siparişi verdim mrad olmasına da dikkat ettim

  Hocam şimdi anlamadığım bir durum var. 9 MT sifirlamainin karşılığı (18.13 ile 900 FPS de) 180 MT dir.

  Yani ikinci kesişim hemen hemen 180 de olur. Yukarı yönde cevirmeseniz de 180 MT leri + dan vuruyor olanınız lazım.

  Siz tufegin hızını ve mühimmati söyler misiniz

  900fps yi 900 mts olarak girmişim ?

  Hocam şimdi anlamadığım bir durum var. 9 MT sifirlamainin karşılığı (18.13 ile 900 FPS de) 180 MT dir.

  Yani ikinci kesişim hemen hemen 180 de olur. Yukarı yönde cevirmeseniz de 180 MT leri + dan vuruyor olanınız lazım.

  Siz tufegin hızını ve mühimmati söyler misiniz

  arkadaşlar mrb. ben de yaklaşık 2 ay önce throne aldım. ve bir kaç test yaptım . regülatörün çok iyi çalışmadığını gördüm. şöyle ki; 200 bar dolum yaptıktan sonra ilk iki şarjör stabil 15-16 fps farkla atış yapıyor. daha sonraki atışlarda, atışlar arasındaki fark birden 50-55 fps düşüyor ve tekrar 15-16 fps farkla atış yapıyor. bu da reg. ün düzgün çalışmadığını gösteriyor. bu sebeple daha önceden elimde olan bir reg.ü ekstra olarak tüfeğe monte ettim. yani tüfek üzerinde 2 adet reg. oldu. fx impact ve mawerick modellerindeki power plenum tarzı düşünün. ilk reg. basıncını 137 bara, ikincisi, yani tüfeğin orjinalinde bulunan reg. ise 125 bara ayarladım. sonrasında yaptığım testte 12 fps farkla 60-65 stabil atış sayısına ulaştım.

  bu denemelerden yaptığım çıkarım şu oldu, tüfeğin orjinal reg.ü yüksek basınca karşı kararlı çalışamıyor. tüpe 200 bar basıldığında ilk 2 şarjör sıkıntı yok ancak tüpteki basınç, 2 şarjör atış sonrasında 190 bara düştüğünde reg. deki basınç hemen eski seviyesine dengelenmediği için atış hızı düşüyor.

  başka ölçüm yapan arkadaşlarda böyle bi sorun oldu mu bilmiyorum ama ben böyle bi problemle karşılaştım ve kendimce çözümünü buldum.

  yapmak istediğim bi değişiklikte, tüpü 500 cc ye çıkarıp atış sayısını artırmak. tahminim yaklaşık 100 atış yapabilirim. herkese iyi forumlar.

  Evet aynı durum bende de oldu. Regülatör odacığı değişken basinclarda farklı tepkiler veriyordu. Bunu çözemedik. 250-200 var arası kullandım sürekli

  selam herkese bir haberi olan var mıdır? sanırım çıkmadı henüz değil mi?


  tşk.

  Fabrika ile iletişime geçin tabancanizi da yollayın hem revizyon olsun hemde yardımcı olsunlar. Murat abi mesajları okuyor yardımcı olacaktır