2-3 tane kisa sorum olucak . Yeniyim yardimci olursaniz sevinirim.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • zoraki hp-01 almayi dusunuyorum.Fakat kullanim alani hakkinda sorularim olucak .

1- ben bu silahi gerekli durumda kendimi savunma amacli kullanabilir miyim ?
    2-sehir icinde bu silahi tasimak yasak mi yakalanma durumunda ne gibi islemlere tabi olacagim ?

3-Bir guvenlik gorevlisi silahima el koymaya calisirsa;bakin bu silahi kullanama yetkim var diyebilecegim bir belge sozkonusu mudur ?

simdiden tesekkur ederim . 18 yas uzeriyim .

• zoraki hp-01 almayi dusunuyorum.Fakat kullanim alani hakkinda sorularim olucak .

1- ben bu silahi gerekli durumda kendimi savunma amacli kullanabilir miyim ?
    2-sehir icinde bu silahi tasimak yasak mi yakalanma durumunda ne gibi islemlere tabi olacagim ?
    3-Bir guvenlik gorevlisi silahima el koymaya calisirsa;bakin bu silahi kullanama yetkim var diyebilecegim bir belge sozkonusu mudur ?

simdiden tesekkur ederim . 18 yas uzeriyim .

Şafak selam,

1- kullanamazsın, en azından tavsiye etmem zira hem tek tek atıyor, hemde karşındakinin belinde ateşlisi varsa sonuç senin için bir hayli üzücü olabilir...
    2- yasak değil, tüm tabancalara uygulanan zorunluluklara uyduğun sürece taşıyabilirsin ama ben bunuda tavsiye etmem, hem belin kopar hemde gizleyemezsin, çok kocaman...
    3- adına düzenlenmiş faturayı her zaman silahla birlikte bulundurursan sorun olmaz...

fakat 6136 sayılı kanunu dikkatlice okumanı öneririm... sonra bir tabanca taşımayı ya da taşımamayı düşün bence...

sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• Türk ceza kanunu madde 466

Madde 466 - (Değişik : 9/7/1953 - 6123/1 md.)
    Kavgada korkutmak için silah çeken bir aydan altı aya ve silah boşaltan
    iki aydan bir seneye kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Havalı silahlar bu maddeye girer.

Taşıma işi ise sadece çantasında olabilmektedir. Üzerinizde taşımak suçtur.

Kendini savunma amacıyla taşımak ise tamamen yanlış bir hareket olur. Üzerinde silah olan bir kişi çekinmeden sizi öldürür. Ayrıca ceza indirimi de alır. Güç itibariyle bu silahlar durdurucu ve caydırıcı bir güce sahip değildir. Olsa olsa kavgada karşınızdakini daha da sinirlendirecek ve belki de canınızdan olmanıza sebep olacaktır.

Güvenlik görevlileri çantasında taşınan silahlara karışmaz, karışsa bile gerçek silah olup olmadığına bakar. Yanınızda fatura bulundurmak çoğu durumda güvenlik kolluk kuvvetleri ile daha az sorun yaşamanıza yardımcı olur.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Verginiz bilgiler icin cok tesekkur ederim .Cevaplarimi yeterince aldim :)

• g;$i himm anladim yani bu silahi kendi amaci disinda kullanmak tehlikeli ve sakincali. Tesekkur ederim bilgilendirmeniz icin

• Rica ederiz, görevimiz... :)

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."