RETAY havalılar.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Retay Troy 100X Wood Havalı Tüfek 5,5mm nasıldır forumda bilgi bulamadım ama bununla ilgili, yorumlarınızı bekliyorum.Kullananlar varmı? [Resim Engellendi: http://img121.imageshack.us/img121/9163/retaysiyahhavaliwood.jpg] [Resim Engellendi: http://img232.imageshack.us/img232/5825/img1164w.jpg]

• bu tüfeği 1 ay içerisinde 3 adet değiştirdiğim için söylüyorum bu tüfeği benden daha iyi tanıyan olamaz.havalı tüfek almak için av bayisine gittiğimde tipi hoşuma gittiği için bu tüfeği almaya karar verdim.keşke almaz olaydım.tüfeği aldım test için atışlara başladım 3. gün sonunda tüfeğin yayı kırıldı.hemen aldığım av bayisine giderek tüfeği birebir yenisi ile değiştirdim.ikinci retayı aldım kullanmaya başladım.15. gün oldu tamam dedim sorun çıkarmayacak bir baktım emniyet mandalını açarken tüfek kendiliğinden ateş almaya başladı.ALLAH'TAN av bayisi çok yakın tanıdık olduğu için hiç tereddüt etmeden bir yenisi ile de değiştirdi.ama içimde yine bir kuşku vardı.3. tüfeği de 8 gün kullanabildim.bu sefer ki sorun dürbün kızağının parçalanması ve kurma kolunu sabitleyen plastik pimin kırılması oldu.dürbün kızağını size yemin ederim 3 adet 1,5 mm lik ince elektronik vidalarıyla tutturmuşlar.vidaların boyu iki mm kesinlikle yok.bunu yerine dürbün kızağını kaynakla tüfeğe birleştirselerdi bu sorun olmayacaktı.bu tüfeği inceleyenler görmüşlerdir.dürbün yatağının parçalanması ile dürbün yere düşerek parçalanmış oldu.benim bildiğim bir tüfeğin bir arızası olur bilemedin iki arızası olur bu ne böyle bir tüfekte 4 tane arıza.maaşallah en kaz yığını mübarek.araştırmadan almıştım bu tüfeği.sonradan bir araştırdım bir dokun bin ah işit misali bir sürü şikayet var tüfek hakkında.hatta retay troy dan nefret edenler kulübü bile kurmuşlar.kısaca özetleyecek olursak yay kırması, dürdün kanalının üflesen parçalanması, emniyet kilidinin hemen arızalanması ve kurma kolunu sabitleyen plastik pimin çabucak parçalanması gibi 4 adet sorun yüzünden ve benim daha bilmediğim sorunlar yüzünden önerebileceğim bir tüfek değil.bu tüfeği tekrar aldığım av bayisine götürerek üzerine para ekleyerek mod.125 th modeli ile değiştirdim de öyle kurtuldum.diyeceğim retayın bu havalı tüfek işinde daha alacağı çok yol var.retay yetkililerine şikayet maili attım ve bana telefonla geri döndüler.arızalardan dolayı özür dilediler ve arge çalışmalarına yeniden başladıklarını söylediler.duyduğuma göre şimdi retay troy x135 modelini çıkarıyorlarmış.dürbün kanalı tüfeğe kaynaklı bir şekilde piyasaya süreceklermiş ve diğer arızaları da hallettiklerini söylüyorlar.bakalım göreceğiz.ha şunu da söylemek gerekir retay troy x100 gayet güçlü ve istikrarlı atışlar yapabiliyordu.unutmadan onuda söylemek istedim.hani derler ya yiğidi öldür ama hakkını yeme o misal işte.herkese selamlar.

• bu tüfek başlı başına bir sorun arkadaşlar.

• Görünüşü ve tasarımı benimde hoşuma gitti , özellikle kamuflajlı olan, :thumbup: Allah izin verirse bende almayı düşünüyorum;ama sizin düşünceleriniz de önemli beni için...