Cfx sorunu ,yardım lütfen

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bu gün atışa gidp 350 civarı atış yaptıktan sonra herşeyi normal olan tüfeğimden atışlarda ı bol duman ve ses çıkmaya başladı sonçta grupmanlara etki etti bu durum ayrıca palet yükleme yuvasının az miktarda ileri geri hareket ettiğini gördüm

sizce ne yapmalıyım? tüfeği yağlamak için içini açmıştım garantden yararlanabilrmiyim? yardım lütfen ;#^+.

Hatsan AT44-10 LW .22 cal

Zoraki ultra .177 cal

• tüfeği yağlamak için söktüğünüzde muhtemelen yağladınız nasıl ve ne tür yağ kullandınız,saçma yükleme yuvasına ve kenarlarına ince yağmı döktünüz ?sebebini bulalım ki sonuca gidelim

• tüfeği nucleex beyin geçende anlattığı şekilde adını tam bilmediğim gres yagı ile(ustalara yeşil gres yağı dedik bu ondan daha iyi deyip beyaz bir gres yağı verdi) yağladım yükleme yuvasına ve piston deliğinin önüne yağ sürmedim tetiğidi ince yağla yağladım.

Zoraki ultra .177 cal

• bakınız ben bizzat tüfeğimde önceleri beyaz cidden kalite tenekesini yagcılar 250 ytl civarı idi yanlış hatırlamıyorsam diyerek satıyorlardı 1oo gr bana döke saca yetiyordu ama tüfek aşırı görültülü idiydı ki normalde yakması gereken yagdan fazlaca yakıyor ,güçlü dizellemeye yakın patlamalar yapıyordu ;sıfırlama sıkıntısı oluşuyor mekanizma gürültüsü rahatsız edici ve tüfeği stres altında brakan bir hal alıyordu ayrıca yaklaşık olarak bin atışta yağ tüfekte kuruyor yani minimuma geliyodu,yeşilgres kaucuk bazlıdır metale yapıştıgı zaman ayrılmaz tüfeği parca ömrünü korur doğru ve her atışta uygun değerde yanma sağlar atışlarda kompresör sağlayan piston bu kaucuk bazlı yeşil gresle hemen hemen aynı komresör basıncı sağlayarak atış istikrarı getirir,öyle çata pata küteyi unutursunuz ama dikkat piyasada farklı kaucuk bazlı gresler tesbit ettim fiyat olarak değil konsivizite degerleri farklı bizim aradığımız gayet koyu ve yeşil rengide ha keza aynı koyulukta ince olanı parmagınızı banıp cektiginizde az uzar digeri iplik gibi süner işte ardıgımız bu iplik gibi süneni olmalı,fiatı deil işlev önem taşır.burada şunu ekleyim bu yeşil grese az bir başka gres koyayım incelteyim tam dizellemeye yakınolsun ki tüfeğim güclesin diyebilirsiniz ama demeyin ve denemeyin ben denedim kacuk gres özelliğini hemen kaybediyor ve ilk öncede metale yapışma huyu kayboluyor.
    kolay gelsin.
    ben bu kpss yi heralde kazanamicem arkadaşlar işsizlikte unv den sonra 9 yıla girecem gibi yav, töbe yarabi töbe töbe

• dediğiniz yağ kullandıgım yağ sanırım opel yetkili servisten alınmiştı tüfeği yeniden yağlayayım öyleyse . yükleme yuvası için yapabileceğim birşey var mı?

bu arada eski yağı çıkarmak için öneriniz olursa sevinirim

kpss için de allah kolaylık versin sınav bitmiyorki..

Zoraki ultra .177 cal

• yükleme yuvasında biraz bastırınca boşluk görülsede o boşluk olmadan yuva dönmez, ama yıne tüfeği sökünce yukleme yuvası orınglerını kontrol edın ,temizlemeyi ise ben benzınle yada mazotla yapıyorum ama boyalı gövdeye sakın kullanmayın aynı sekılde tinerde oyle beze emdirıp gövdeye bezle harbi cekın yada birkactane bezı feda adıp sade bezle sılın gövde ıcı yaglarını

• :huh: ilgilendiğiniz için teşekkürler

Zoraki ultra .177 cal

• kural olarak silah her söküldüğünde oringleri değiştirmeyi adet edinin cok ucuz parçalar .saygılarımla