Prometheus (Dynamic) Pelletler

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Fatih abi bu dynamicler hangi maddeden yapılmış olabilir?Namluda diğer pelletlere nazaran daha fazla (çok az da olsa) aşınma yaratması diye birşey mümkünmü?

• Official Post

Zamak , çinko eser miktarda yani zamak da yüksek çinkodan başlayıp düşük çinko alaşıma kadar giden bir alaşım var,düşük çinko alaşımda alüminyum yükseliyor,namlu için öyle bakır kadar sertlik olmadığı için bir bir zararı yok,Dynamic pelletlerin bu kadar az deforme olması birazda dizaynından kaynaklanıyor,sıradan pelletlerdeki ortakısım oyuğu yok,ana gövde daha düz ve aerodinamic yapısı ses üstü hızlara bile uygun.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• Fatih HW 100 ün şarjöre sığıyor mu?

Weihrauch HW 100 S .22 - Nikko Stirling 8 - 32 x 60 IR
    Webley Scott Raider .22 - Bushnell 6 - 18 x 50
    Gamo Stutzen .177 - Airrifle 6 - 12 x 50
    Daisy 717 .177
    Baikal Drozd .177 - Walther Red Dot
    Walther CP 99 Compact .177 BB
    Double Eagle M83 - Airsoft
    Tokyo Marui Steyr AUG - Airsoft
    marmarateam.png

• ben s410 şarjöründe ilk etapta problem yaşadım şarjörün üzerindeki vidayı biraz gevşettim ozaman rahat dönmeye başladı zamanında ufak bir test yapmıştım

16 m den 90 bar hava kalmış s410 xtra ile tam güç atışlar sonucu 6mm kalınlığındaki kurşundan imal ettiğim hedefi hedefi delip geçmişti
    airgunturk.com/attachment/1436/airgunturk.com/attachment/1437/

bu sonuçu alınca kalan mermileri arazide 40 m den grupman yapmak için kullandım sonuç süperdi ... dynamic, logun penatrator ve bu formdaki diğer mermiler cidden pcpde dehşet sonuçlar veriyor

• Benim görebildiğim kadarı ile Prometheus-Dynamic AA410'un şarjörüne elle oturmuyor. Kalem, tonavida ve benzeri bir nesnenin ucu ile biraz iterek oturtmak istiyor. Bu arada şarjörün ön tarafından çıkıntı yapmamasına dikkat edilmeli. Şarjörün sarı renkli üst kapağını alt kısmına bir pul koyarak yükseltmeyi denedim: ancak pul kalın geldi ve bu defa yuvasına oturmadı.Daha ince pul araştırma zahmetine katlanmadım. "Biraz itme" yöntemi ile devam ediyorum.Bir de özel tek atım adaptörüm var, gerekirse onu kullanıyorum.
    Bir diğer husus da mekanizmanın pelleti yuvasına iterken normal pellete kıyasla biraz daha zorlanması. El alışınca o da problem değil.

Bir genel husus: konunun başlığı Sabot Pellet ama konuşa konuşa bu defa Dynamic konusuna gelindi. Yazarken arkadaşlarımızın buna dikkat etmesinin ve konu başka bir kanala geliştiğinde o "başka konu" yu ayrı bir başlık haline getirme zahmetine katlanmasının daha uygun olacağı kanaatindeyim.

S&W 686-6