Gamo pt 85 için pellet seçimi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba,1 hafta önce almış olduğum Gamo pt 85 markalı tabancam için pellet önerisi rica ediyorum.Gamo Expander .177 7,87 gr pelletlerin 3 de 1 i şarjörde kalıyor,zaten takarkende zor giriyorlar,gamo magnum 7,56 gr şarjöre tam oturmuyor hatta bazen düşüyor.Bu ikisi de baya çapaklılar ve bazılarının o arka kısmındaki kanalları tam yuvarlak değil.Özetle kalitesizler gibi geldi.Gamo Rocket denedim aralarında en iyisi o çapak yok,baya düzgün ama bildiğiniz üzere bu pelletlerin üzeinde çelik bilye var tahribatı arttırmak için ve diğerlerine göre daha ağır(9,56 gr).Magnum ve expander gibi kalitesiz olmayan,daha düzgün ve tabancanın gücüne göre uygun olabilecek pellet önerilerinizi rica ediyorum.(silahın namlu çıkış hızı 138m/s 450 fps)
    Saygılar,

• prohunter dan memnun kalmıştım tabanca da ama tabiki de daha iyi pelletler var

bsa side wheel focus 8x32-44
    özel yapım 36 ga tek kırma
    whalter falcon hunter edition(tasko3x9)
    crosman 2240
    daisy powerline 5170(red laser)
    ekol s 66 saten
    delta bolt action 36 ga
    safir t 14 yeni versiyon

• prohunter dan memnun kalmıştım tabanca da ama tabiki de daha iyi pelletler var

Forumda okuduğum kadarıyla JSP pelletler hakkında yorumlar iyi. JSB Exact RS 4.5 mm 7,33 gruygun olabilirmi yadaJSB Exact Heavy 4.5 mm 10,34 gr (bu biraz ağır kaçar gibi geldi ama rocket te 9,56 gr).
    Amaç tahribat değil kağıdı delsin yeter,ki tabancayla hedef mesafem max 15 m.Bu mesafede en uygun olabilecek pelleti arıyorum

• kimsenin bir tavsiyesi yokmu elimde hiç pellet kalmadı neredeyse,yarın sipariş vericem

• iş başa düştü demektir bir hafifinden birde ağırından iki kutu jsb sipariş edeceksin o zaman
    yorumlarını da yazacaksın ki sonraki arkadaşlara bi fikir versin

bsa side wheel focus 8x32-44
    özel yapım 36 ga tek kırma
    whalter falcon hunter edition(tasko3x9)
    crosman 2240
    daisy powerline 5170(red laser)
    ekol s 66 saten
    delta bolt action 36 ga
    safir t 14 yeni versiyon

• Bir öneri gelmediğinden denediğim ve beğendiğim Gamo Rocket den sipariş verdim,birde Gamo Platinum sipariş ettim deneme açamçlı %30 daha hızlı etkili gibi reklamları vardı:) 4.7 gr miş hafif doğrusu.Deneyip görelim

• jsb kaliteli ama tavsiye etmem. jsb nin her modelini denedim küçük kalıyorlar şarjöre oturmuyor düşüyorlar. en iyisi yine gamo başka tavsiyesi olanlar varsa bende merakla bekliyorum

gamo PT-85 blowback £tabanxalı$

hatsan at44 long ;tufey#
    Walther FT8-32-56
    Hatsan Optima Silver Sentetik Ejektörlü Süperpoze ;avci;
    SAFİR T14 m;s,S
    hatsan dominatör 200s :thumbup:

• Bazı forumlarda Gamo Platinumun hızlı fakat grupmanının kötü olduğu yazıyor. Gamo Platinum ile ilgili tecrubelerini paylaşırsan sevinirim.

Gamo Platinum bence fiyat performans açısından gereksiz.Pellet in hızlı olmasının nedeni 4.7 gr olması.Pellet diğer kurşun pelletlerden daha sert bir madeden yapılmış gamo rocket den sonra tahribatı tabanca için iyi olan bir pellet.(yaklaşık 8 derecelik bir havada arazide yaptığım soda şişesi kırma denemelerinde daha tüp doluyken ikisini de denedim herkes pt 85 in rocket le 10 metreden soda şişesini kıracağını soylemeişti ilk 3 atış 10 metreden sadece şişeyi düşürdü rocket 8 metreden kırdı,platinyum ise 5 metreden kırabildi) Grupman konusunda evde sadece evimde denemeler yaptım o da 6 m gibi kısa bir mesafe (grupmanlar konusunda paylaştım) sonuçlar 6 metrede gözle görülür bir değişme göstermedi.Rocket bence daha ideal gamo platinum da 125 adet var ve fiyatı 12 tl civarı rocket ise hem şarjöre daha güzel oturuyor ve tahribatı da grupmanı da fena değil.

Mustafa Serdar Beyin bana önerisi Falcon 4.5 pellet oldu onümüzdeki hafta alıp onu da deneyeceğim.Sizlerle paylaşırım.Acemi olduğumdan çok iyi analizler yapamadıysam affola zamanla daha iyi öğrenicem inşallah:) Saygılar

• Gamo Platinum bence fiyat performans açısından gereksiz.Pellet in hızlı olmasının nedeni 4.7 gr olması.Pellet diğer kurşun pelletlerden daha sert bir madeden yapılmış gamo rocket den sonra tahribatı tabanca için iyi olan bir pellet.(yaklaşık 8 derecelik bir havada arazide yaptığım soda şişesi kırma denemelerinde daha tüp doluyken ikisini de denedim herkes pt 85 in rocket le 10 metreden soda şişesini kıracağını soylemeişti ilk 3 atış 10 metreden sadece şişeyi düşürdü rocket 8 metreden kırdı,platinyum ise 5 metreden kırabildi) Grupman konusunda evde sadece evimde denemeler yaptım o da 6 m gibi kısa bir mesafe (grupmanlar konusunda paylaştım) sonuçlar 6 metrede gözle görülür bir değişme göstermedi.Rocket bence daha ideal gamo platinum da 125 adet var ve fiyatı 12 tl civarı rocket ise hem şarjöre daha güzel oturuyor ve tahribatı da grupmanı da fena değil.

Mustafa Serdar Beyin bana önerisi Falcon 4.5 pellet oldu onümüzdeki hafta alıp onu da deneyeceğim.Sizlerle paylaşırım.Acemi olduğumdan çok iyi analizler yapamadıysam affola zamanla daha iyi öğrenicem inşallah:) Saygılar

Teşekkürler, H&N nin 4,5 pelletlerini deneyebilirsin bence.

• Teşekkürler, H&N nin 4,5 pelletlerini deneyebilirsin bence.

Hangi modelini tavsiye edersiniz yatagun da 5 çeşit h&n var? Tahribat önemsiz isabeti en iyi olanı önerirseniz sevinirim