94metre Fx Gladiator gurupmanları 23.04.2011

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • bu sabah erkenden paintsign'a gittim, gelen giden yoktu :) . Silahı doldurdum, masa ve sandalyeler kırağıdan ıslak olduğundan aracın tavanı üzerine kum torbasını koyup ayakta destekli önce sıfırlamayı yaptım.Tek başıma sağa sola biraz atış yaptım. Canım sıkıldı, önce rüzgar yokken gurupman yapsam diye düşündüm. Ama yanımda hedefi tutturacak raptiye , bant , hedefi takabileceğim mukavva bir kutu vs yoktu. Hep paintsign'ın çöp kutusunda paintball toplarının kutuları olurdu cumartesi günleri, ama bugün 1 tane bile yoktu X( Önce hazırlıksız olduğum için kendime kızdım, sonra 50metre hedefi üzerinde raptiye aradım, malesef bulamadım ;( ordaki çivilere bir hedef kağıdı taktım, ona 3-5 grupman yaptım. Rüzgar olmadığından aklım hep uzun mesafede 8| Sonra bekçi kalkıp yanıma geldi "yine yarım akıllılar sabahın köründe gelmiş" dedi ;şrofls;. Bana çay verdi, sağolsun ısındım. Sonra durumdan bahsedince bana bahçesinden bir kasa verdi :D Kasanın üzerine katlayıp koyduğum kağıdı üzerine taşlar koyarak sabitledim.

Ayakta destekli olarak, Gladiatör .22 ile 94m mesafede aşağıdaki 5'er atışlık gurupmanları yaptım.

[Resim Engellendi: http://i56.tinypic.com/20pf3ap.jpg]

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Eline sağlık Erdem abi. Sabah erken saatlerde genelde hava birazcık soğuk olsa da rüzgar olmadığı için atış için uygun oluyor. Ankarada olsam mutlaka sana eşlik ederdim.

Steyr Challange FT 4,5 mm + Falcon 10-50 / 60
    Cricket 5,5 mm PLB

• Ellerinize saglik gayet guzel grupman.. :thumbup:

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• tebrikler cok güzel bir grupman.siez bir sorum olacak.glad ı pompaylamı yoksa scuba tüplemi dolduruyorsunuz.pompayla dordusuyorsanız kac kere pompalıyorsunuz :)

FALCON prairie sporter walnut 22 cl.&hawke sidewinder 4-16x50 ir sr6
    WEBLEY
    raider single 22 cl.(4x4)
    FRANCHI black magic D lüx

AIRARMS prosport 177 cl.(cok yakinda)
    & Leapers 6-24X50 AO Mil-dot RGB Zero Locking/Resetting

• Erdem Abi güçlü kuvvetli adam, bence pompayla 20 dk da doldurur ve hemen ardından 100 metre grupman çalışması bile yapar :))

Cricket 5,5 mm PLB

• tebrikler cok güzel bir grupman.siez bir sorum olacak.glad ı pompaylamı yoksa scuba tüplemi dolduruyorsunuz.pompayla dordusuyorsanız kac kere pompalıyorsunuz :)

scuba ile dolduruyorum ama soğuk kış günlerinde pompa ile çok doldurdum. bu konuda FX FanKlübünde bir yazım vardı, özetle:

Gladiator'u pompa ile doldurmak
    bugün atıştan gelince Gladiatörümü pompa ile doldurdum, süre tutmadım. ama kaç pompada kaç bar yükseliyoru silah üzerindeki manometre ile bakarak not aldım.

işte sonuçlar:

120-140 bar 70 pompa
    140-150 bar 33 pompa
    150-160 bar 45 pompa
    160-170 bar 45 pompa
    170-180 bar 44 pompa
    180-190 bar 41 pompa
    190-200 bar 38 pompa
    toplam: 316 pompa

pompa ve benim soğutulmak gerektiğinden yaklaşık 3.5 saat sürüyordu yanlış hatırlamıyorsam :thumbup:

.

ankarateam.png

• hepinize teşekkürler, elinizdeki silahlarla sizde yapabilirsiniz. sonuçta destekli atış g;$i

Eline sağlık Erdem abi. Sabah erken saatlerde genelde hava birazcık soğuk olsa da rüzgar olmadığı için atış için uygun oluyor. Ankarada olsam mutlaka sana eşlik ederdim.

Erdinç şimdi reddotu çıkarıp, dürbünü s410 üzerine taktım. Yarın sabah daha tedarikli bir şekilde s410 ile gideceğim 100m gurupman yapmak için x;.z keşke sende olsaydın hakkaten...

[Resim Engellendi: http://i53.tinypic.com/mhauj8.jpg]

.

ankarateam.png

• Abi sorma, pazartesi geliyorum Ankaraya( 2 gün sonra ), yalnız bırakmazdım Ankarada olsam biliyorsun :) Ben de yeni aldığım S410 u denemiş olurdum :)

Cricket 5,5 mm PLB

• Abi sorma, pazartesi geliyorum Ankaraya( 2 gün sonra ), yalnız bırakmazdım Ankarada olsam biliyorsun :) Ben de yeni aldığım S410 u denemiş olurdum :)

ooo hayırlı olsun Erdinç :D güle güle kullan.

.

ankarateam.png

• Teşekkürler Abi. Henüz görmedim gerçi, dün geldi ankaraya yusuf abi aldı kargodan. kutusunda duruyor açılmadı. Merakla bekliyorum p.tesi olsa da gelip baksam diye :)

Cricket 5,5 mm PLB

• Erdem,Güzel gurupmalar yapmışın.. ;d;;d;;d;
    Erdinç,Yeni silahın hayırlı olsun..güle güle,kazasız kullanmak nasip olsun.. ½bay£bay`;

A Takımı Üyesi

• Teşekkürler Osman Abi.

Cricket 5,5 mm PLB

• Erdem açıkçası sen daha güzel gurupmanlar yaptığın için ben bunu pek beğenmedim. :) Ben bu gün ps na ancak saat 13:00 dan sonra gidebildim, kalan arkadaşlarla (Mehmet ve Evren) biraz laflayıp geri döndüm. Erdinç yeni silahın hayırlı olsun...

• kalktım ama malesef yağmur yağıyor ;#^+.;#^+.;#^+.

.

ankarateam.png

• Üzüldüm senin adına Erdem abi, ama boşver başka zaman beraber yaparız 100 metre grup çalışmasını.

Cricket 5,5 mm PLB

• Tebrikler ,ellerinize sağlık, Hem atışlar hem de keyifli yazınız için :)

FX Gladiator
    Diana Mod 48
    Daystate AirWolf MCT FAC 40 fpe, bazen 27fpe
    "Verba volante,Scripta manent"