avı serbest olan türler

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • şu an için avı serbest olan bir kuş türü veya tavşan tilgi domuz vurulması serbest bişey var mıdır?
    tşkler

• Bu mevsimlerde Kesinlikle tüm Kara avları Yasaktır!Bilginize..
    Ortalama Ağustos 15 de açılıyor sezon ama bölge bölge değişir.Kendi bölgeniz için araştırıp yıla göre tarihi öğrenebilirsiniz.Çünkü er yıl aynı gün açılıp kapanmaz av sezonu.İklimin gidişatına göre tarih oynar.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Konu başlığı açtığınız için yalnızca size değil buradan tüm formdaki arkadşlarım için söylüyorum, Ben de bir avcıyım hatta av hastasıyım ancak lütfen en azından Ağustos ayına kadar hiçbir canlıya tüfek atmayalım, tamamı bu mevsimlerde yumurtaya yatmış durumda hatta sıcak bölgelerde yavru çıkaranlar bile olmuştur.

Steyr Challange FT 4,5 mm + Falcon 10-50 / 60
    Cricket 5,5 mm PLB

• Konu başlığı açtığınız için yalnızca size değil buradan tüm formdaki arkadşlarım için söylüyorum, Ben de bir avcıyım hatta av hastasıyım ancak lütfen en azından Ağustos ayına kadar hiçbir canlıya tüfek atmayalım, tamamı bu mevsimlerde yumurtaya yatmış durumda hatta sıcak bölgelerde yavru çıkaranlar bile olmuştur.

Kesinlikle katılıyorum. ;d;

Bilmeyen ne bilsin bizi, bilenlere selam olsun...

• Didimde evin terasinda kus yuvasi vardi yumurtalar vardi sanirim kumru guverciniydi simdi coktan yumurtalardan cikmislardir bir ay once boyleydi, su siralar vurdugunuz bir hayvanin arkasinda acliktan olucek tuysuz yavrular birakabilirsiniz..

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• şu an için avı serbest olan bir kuş türü veya tavşan tilgi domuz vurulması serbest bişey var mıdır?
    tşkler

http://www.milliparklar.gov.tr/DKMP/Files/20102011mak.htm

http://www.milliparklar.gov.tr…iles/2011_12AvTurizmi.pdf

Arkadaşım linkteki pdf ve htm dosyalarını incelersen avlanma alanları, süreleri ve miktarları hakkında yeterli bilgiye sahip olursun sanırım. milliparklar.gov.tr adresini de sık kullanılanlara eklersen herzaman elinin altında olur. :thumbup:

Hatsan Mod 125 ,25 + Optima 3-12x44

Blow ,177

Colt Government 1911 A1 ,177

Gamo V3 ,177

• hepiniz saolun bir süre daha sanırım atış talimleri ile yetinceğim. tşkler