Recluse .357 için solid pellet kalıbı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Çok güzel olmuş zamanla deneyerek çok güzel pellet çıkarılabilir

Bende kafama koydum ,geçen bir tornacıya gittim 100lira istedi kalıbı yapmaya, bende kendim kolları sıvamak üzereyim

Alüminyum blogu nerden temin ettiniz, birde delikleri ne kullanarak açtınız ?

• bende bi ara ucuz pense kullanarak at 44 için kalıp yapmıştım ama yuvaya biraz zor oturuyordu 5.5 mm den biraz büyüktü zorla yuvaya oturuyordu bu yüzden isabetli değildi

hatsan mod 99 .22
    nikko stirling

• bende bi ara ucuz pense kullanarak at 44 için kalıp yapmıştım ama yuvaya biraz zor oturuyordu 5.5 mm den biraz büyüktü zorla yuvaya oturuyordu bu yüzden isabetli değildi

peki namluyu bozmadan nasıl atıyordunuz ? namlu içerisindeki kanalları bozmasın

bloğu bir torna atölyesinden aldım. birde delikleri küsürat ölçülü matkap uçları ile açabilirsiniz.

Gunpower SSS

• Pelletlere etek kısmı yapmayı düşünüyomusunuz peki ?

Ben ince mehmet kalıbında ama boyu daha kısa bir pellet yapmayı düşünüyorum

Bunun için, kalıbı delmek için şöyle birşey düşündüm

Anahtarcıya gidip pelletin boyutlarında milimetrik bir anahtar yaptırmak , matkaba onu takıp alüminyum kalıbı onla delmek

Ama tek endişem bu şekilde kalıbı delebilirmiyim ?

• hüseyin abi alüminyum matkap yada taşlama dışında birşey ile delinmesi zordur anahtarlar genelde prinçten yapılırki pirinç alüminyumun çeğreği kadar güçlüdür ancak bence birkaç yere daha sor 100 hiç makul bir rakam değil ama eminim 20 liraya yapacak biri bulunur

• peki namluyu bozmadan nasıl atıyordunuz ? namlu içerisindeki kanalları bozmasın

bloğu bir torna atölyesinden aldım. birde delikleri küsürat ölçülü matkap uçları ile açabilirsiniz.

yok o kadar da sıkı değildi normal bir pelete göre sert giriyordu ama zorlanmıyordu ama etek kısmı olmadığı için at 44 de isabetli değildi

hatsan mod 99 .22
    nikko stirling

• pelletleri inceleyince genelinde bir paraşüt sistemi ve etek bölümü var aslında bende düşündüm fakat şekilde anlatmaya çalıştım bir incele istersen.

[Resim Engellendi: http://www.upload.gen.tr/uploads9/fn5ups4j/thumb_d.jpg]

Gunpower SSS

• Furkan cevap için sagol , anahtar işi milimetrik olacaktı ama o yatar ozaman geriye bir yöntemim daha kalıyo
    kalıbı önce 5.5mmden ince bir matrapla delip pelletin baş kısmını oluşturmak , sonrada 5.5 yada 5.51 bir uçla etek olacak kısmı genişletmek

100 lira kalıp yaptırıp ugrasmaya degmez dedigin gibi, bi alüminyum kalıp alıp ugramaya baslayım bakalım. kalıba kaç lira isterler acaba

• hüseyin aslında aklımda ne var biliyomusun alçı =) bende bunu düşünmüştüm ilk halada aklımın bir köşesinde alçıya kurşun dökülünce ne oluyorki =) alçıdan kalıp yapmak kolaydır aslında. Birde dişçilerin kalıp taıptığı bir madde var oda aklıma geliyor ama tabi bunlar sadece kulaktan dolma alternatif üretimlerim kurşunun sıcaklığına dayanacak ve öncesinde kalıplaştırılacak bir madde arıyorum aslında öyle br imkan olsa çok güzel pelletler yapardık

Gunpower SSS

• Bende aynen 2kez delmeyi düşündüm
    Dogru şekilde delmek biraz ugraştırır ama yapılabilirse güzel olur, çünkü at44e eteksiz pellet yaramıyor

Pelletleri yapmaya başlamadan önce kalıbı biraz ısıtmanızı öneririm pelletler çok daha düzgün çıkar

• hüseyin kalıp sadece denemeydi bir sonrakinde dediğin gibi hem ısıtıp hemde titreşim ile döküm yapacağım =)

Gunpower SSS

• vaktin olursa dene ben deneyeceğim çünkü. Birde ağaç geliyor aklıma ama yanar galiba =)

İnş bir sonraki adımda pellet işini çözmüş olursam sırada Harika bir kundağı ve kaliteli uzun bir namlusu olan PCP yapma gibi bir projem var =) tabi zaman alıcak ama imkansız değil

Gunpower SSS

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen blue_az ().

• Bende ilk agaç düşünmüştüm ama kurtarmaz gibi =)

Alçı işi kafama yattı , kalıp çıkarmasıda kolay , dayanıklı olursa tamamdır

PCP yapma istegi bendede var ama ilerleyen yıllarda yeterli donanıma sahip oldugumda anca
    Ama yapabilecegimi gözüm kestigi anda bi dakika durmam =)

• alçıyı ben denedim sadece deneme maksatlıydı alçıyı sulandırıp içine 5.5 örgü şişinin başını koydum kuruyunca kurşunu döktüm ama hiç umduğum gibi olmadı aşırı derecede pürüzlü idi bence çimento kullanılmalı hem daha ince hem daha sert

• Merhabalar,

Merak ettim, ben hata da yapıyor olabilirim ama peleti bu kalıba döktükten sonra nasıl çıkartacağız???

Sevgiler...

Air Arms S510 FAC 5.5 + NikkoStirling TargetMaster 10x50x60MD
    (Yivlilerimi ve Skeet tüfeklerimi yazmıyorum - burası ile alakası yok)