at44-long 45m-110m-160m

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • merhhaba arkadaşlar.

geçen hafta sonu 45m grupman denemesinde 18gr 5.52 AA ile 170bar basınçta başlayıp 10 saçmayı 1TL içine yerleştirdim. tabi hepsini o mesafede aynı delikten geçiren pcp ler var ama malum at44 bence çok iyi, bizdede bir kaç saçma aynı delikteydi 8o . atış sonunda basınç 140 barın altındaydı. krono ile ölçüm yaptığımızda 1050fps ile başlayıp sürekli düştü 10. atış 960fps oldu. ortalaması 1000fps çıktı. 18gr saçma için çok iyi bir hız ama hızdaki düşüş silahın isabetliliğini etkiliyor. bununda nedeni long ların tüp hacminin küçük oluşu. dürbünü sıfırlamakta tam bir kabus oluyor. amacınız grupman ise kesinlikle büyük hacimli tüp düşük hızlı pcp tavsiye ediyorum. longla AA diabolo field heavy 18gr 5,52 saçmayla süper atışlar yapılıyor.

bu arada tüm atışlarda moderatör takılıydı hız ölçümündede. malum longlar biraz gürültülü 8o

bu hafta sonuda 160 m denedim hava çok rüzgarlıyıdı. ilk 2 atış arasında yarım metreye yakın fark olunca mesafeyi 110m ye indirdim ama rüzgar yüzünden anca pet bardakları vurabildim. önceki hafta havada süperdi atışlarda harikaydı. eğer bu hafta sonu hava güzel olursa adam gibi 100m üstü grupman deniyecem busefer fotoğrafları çekip eklerim.

batıkent civarında oturan arkadaşlar varsa süper bi atış alanı keşfettim kurban bayramında hayvan pazarı kurulan yer. düz arazi net 160m atış yapılabiliyor çevreside boş.

gamo PT-85 blowback £tabanxalı$

hatsan at44 long ;tufey#
    Walther FT8-32-56
    Hatsan Optima Silver Sentetik Ejektörlü Süperpoze ;avci;
    SAFİR T14 m;s,S
    hatsan dominatör 200s :thumbup:

• eline sağlık Alp, paylaşımlarını bekliyoruz. sana uzak biliyorum ama buluşmalara da her zaman bekliyoruz.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• her cumartesi niyetleniyorum ama gözüm mühye köyüne gitmeyi kesmiyor ama fazla arayı soğutmadan hem atış hem muhabet için gelecem :)

gamo PT-85 blowback £tabanxalı$

hatsan at44 long ;tufey#
    Walther FT8-32-56
    Hatsan Optima Silver Sentetik Ejektörlü Süperpoze ;avci;
    SAFİR T14 m;s,S
    hatsan dominatör 200s :thumbup: