Hw 97 k sorun

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • tüfeğimi uzun zamandır elime almıyordum bu güzel pazar sabahında birkaç atış yapmak geldi içimden evin balkonundan atış yapmak için dışarı çıktım. ama hevesim gursağımda kaldı ilk atışta tüfekten gelen ses normale göre biraz farklıydı ve normalden fazla bir şekildede duman attı ne olduğunu anlayamadım tüfeğ ikinciye kurmaya çalıştığımda tüfek kurulmadı birkaç dakika sonra tüfeği tekrar elime aldım kurmayı denedim ve kuruldu bu sefer tüfeği boşaltırken gelen sesi dinledim yine aynı ses çıktı ve yine kurmayı denedim tüfek kurulmadı sonrada zaten kılıfa koyup kaldırdım acaba tüfekte yaşanan sorunun ne olduğunu ben anlayamadım böyle bir sorun yaşamış olan arkadaşlar var mı yada çözümünün ne olduğuna dair cevap verebilcek arkadaşlar varsa şimdiden çok teşekkür ederim

marmarateam.png

Evanix Blizzard Bolt Action Thumbhole .22 -FTX-F1 10-40x50 (Regule;kovboys; )

Hw 97k .22 - Bushnell 4-12X40 :thumbup:

Zoraki Hp01 ultra .22 - Barska Electro Sıght 4x21 AO g;$i

• yay kırılmış olabilir :(

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• peki kırılmışsa yeniden nasıl kuruluyor

marmarateam.png

• niye kurulmasın? 97k'larda yay kırılsa bile kurulabiliyor, belki diğer yaylılardada öyledir. Ama gmby'nin mod52si kurulmuyordu, dün emporto'nun mod460'ıda kurulmadı, ama kyücel'in 97k yay kırık olmasına rağmen kurulabiliyordu. belki yayın kırıldığı yer ve silahın tetik mekanizmasına göre değişebilir, bilemiyorum.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• en iyisi yayın kırılıp kırlmadığını öğrenmek için tüfeği söküp içine bakmak peki kırılmışsa yeni maccari 3,60 lık yay nerden bulabiliriz yabancı bir sitede bildiğim kadarı ile vardı ama hiç yabancı sitelerdeb alışveriş yapmadım. bu mudifiyeyi bana mustafa amca yapmıştı yaklaşıkta bi 6 ya geçti bu süre zarfında yayın kırılması normal mi?

marmarateam.png

• bazen kırılan yaylar içe geçerek tüfeğin kurulmasını sağlıyabiliyor.i eğer tüfeği kurarken sarfettiğiniz efor azalmışsa yani kolay kuruluyorsa büyük ihtimalle yay kırılmıştır . modifiye edilen tüfeklerde yay ömrünün azalması olağan bir durum bana kalırsa hw 97k gibi bir tüfeğe standart yay takmak ya da standart yay kalınlığında v mach, maccari gibi bir yay kullanmak daha uygun olacaktır...

• +2 yayın kırıldığı yer yay tutucunun üzerine denk geliyorsa kurulur .kırık yayla tüfek kumayın iç yüzeyi çizebilir,hw97 k 4.5 için 3,60 yay abartılı 3.40 gibi olsun kurma kolu zaten kısa çok güç ister adamı yorar,isabetliliği de olumsuz yönde etkiler ,benim de başıma gelen uzun süre yatan yaylılar ilk birkaç atışta kuvvetli dizel yapıyor boş atıştan kaçının bilginize saygılarımla

• ben daha önce hiç hw 97 'kyı söküp takmadım. modifiyeyi de mustafa amca yapmıştı öncelikle bu tüfeğe nerden yay bulabilirim ve kaç milimlik yay alıyım 3,20 - 3,40 - 3,60. modifiye yapıldıktan sonra tüfeğimden çok memnundum taa li bu olay başıma gelene kadar :(

marmarateam.png

• Soğuk havalarda tüfekten farklı sesler gelebiliyor :) Bendede bi gıcırdamalar gelmişti yağlayınca geçti sorun..

• evet tüfeğin yayı kırılmış arkadaşlar akşam içini açtım birkaç yeri aramama rağmen 3,60 3,40 mm lik yay hiç bir yerde bulamadım acaba bu yayları nerden temin edebilirim?

marmarateam.png