94m s410 grupmanlar

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • bu sabahta s410um ile aynı mesafeye atışlar yaptım. Rüzgar yoktu, atışlar oturarak destekli olarak yapılmıştır. Grupmanların işaretlenmiş 2 tanesi JSB 18g ile diğer hepsi 15.9g JSB ile yapılmıştır.

[Resim Engellendi: http://i54.tinypic.com/w0tl6r.jpg]

[Resim Engellendi: http://i53.tinypic.com/jqkt28.jpg]

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Aynı atıcı air arms ve steyr ile 94m atışları... bu mesafelerde hassasiyeti üst klasmanda olan tüfeklerin kapışması çok güzel bir çalışma olmuş fakat steyr konu hassasiyet ise hala açık ara lider görünüyor air arms ın 6 atışlık performans ortalaması yaklaşık 5.5 cm(53mm) steyr ın ise iki atışlık ortalaması yaklaşık 3cm (30mm) yarıca steyr ın 100m deki aynı atıcıyla yaptığı neredeyse tek delik grupmanlarıda ortada kısacası 1. belli de....
    2. kim :thumbup: daystate, fx, air arms, hw ???
    saygılar.

1.Webley patriot 22cal.(1.nesil) nikula 6*24-40
    2.Mod 140 22cal. tasco 9*40
    3.Mod 125 22cal.busnell 9*40
    4.mod 60 22 cal.tasco 9*32
    5.kral cfx 17 cal.tasco 9*32

• burada airarmsın hakkını yememek lazım, s410 üzerinde 15x dürbün vardı. s410 ile 100m 25mm grupman daha önce yaptım (50x dürbün ile) . mesafe uzaklaştığında daha yüksek büyütmeli dürbünler ile daha küçük noktalara nişan alabildiğimden daha küçük grupman atabiliyorum. Steyr üzerinede 25x dan büyük büyütmeli dürbün koyabilsem onunla yaptığım grupmanları da küçültebileceğime inanıyorum.

birde bu grupmanları atarken PSnin bekçisi dayımız bana oğlunun düğün hazırlıklarını anlatıyordu :) bende rüzgar artmadan grupman yapmaya çalışıyordum. sonunda dayanamayıp "dayı bunları biraz sonra konuşsak olur mu?" demek zorunda kaldım ;şrofls;. biraz bozuldu ama ne yapayım...

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Ellerine sağlık Erdem abi.
    Sen adama az bile yapmışsın.Ben en sevdiğim işi tam konsantre olmuş şekilde yapacam,biri de gelecek tepemde car car konuşacak...Grupmanı üzerinde denerim valla..

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56