Crosman 760 Pumpmaster???

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • bir adet idare edecek görüntü kalitesine sahip dijital kamera buldum onle cekim yapıp söküm ,bakım dikkat edilmesi gereken kısımları elmden geldiğince anlata bileceğim inşallah ,hayırlısı olsun

• Bu silah CROSSMAN gibi çok ciddi bir markanın en favori silahıdır. Bu silah 10 milyondan fazla satmıştır. Dolayısıyla 10 milyon kullanıcıya ulaşmış bu silah özellikle yurt dışında çok iyi tanınan ve sevilen bir silahtır. Bu silahla ilgili forum siteleri bile kurulmuş. Bu sitelere bir göz attım ve hemen gemen hiçbir bariz şikayete rastlamadım. Tüm bu ayrıntıları öğrenip, atıcılığa yeni başlıyacağımı da değerlendirdiğimde bu silahtan satın almaya karar verdim, ve nihayet geçen ay aldım... Silah 190 m/s lik namlu çıkış hızı ile normal güçte bir silah olarak sınıflandırılır. Ancak HANSAN mod 125 gibi 380 m/s çıkış hızlı silahların yanında tabii baya hafif kalır. Bu silahı 1 aydır kullanıyorum. Yaklaşık 700 atış yaptım. Bu atışlardan 100 kadarında saçma kullandım diğer 600 atışda ise 4,5 mm bakır kaplamalı çelik bilye kullandım. Şimdi bu yaptığım atışları ve silahla ilgili yorumlarımı sizinle paylaşıyorum... Ben genellikle 25 metrede farklı hedeflere atış yaptım ( kola kutusu, CD, pet şişe, deodorant kutuları vs... ) Bu mesafede silah beni çok memnun etti. Kullandığım çelik bilyeler yaptığım atışlarda: kola kutularını iki tarafını da delip geçti.... CD yi başka hiçbir yerine zarar vermeden kusursuz bir şekilde delip geçti.... Pet şişelerin esnek yapısı sebebiyle sadece bir yüzünü deldi.... Oldukça sert yapıda olan deodorant kutularının bir tarafını deldi, bilyeler kutunun içinde kaldı... 25 metreden deodorant kutusunun bir tarafını delen bilyeler 10 metreden her iki tarafını da delip geçmeyi başardı.... Ayrıca açık alanda 50 metre mesafede atışlar yaptım. Az sayıda yaptığım 50 m lik açık alan atışlarında pek çok kez kola kutularını önlü arkalı delmeyi başardım. Yani 50 metrede de bu silahın oldukça etkili atışlar yapabildiğini gördüm. Ancak henüz denememiş olmamla beraber, daha uzun mesafelerde bu silahın başarılı olucağını sanmıyorum. Zira 50 m lik atışlarımda silahın sınırlarını zorladığım izlenimine kapıldım. Ama yine söyliyorum henüz daha uzun mesafede atış yapmadım. Silahın ağırlığı sadece 1,25 kg.... üzerine taktığım dürbünle beraber 1,5 kg yi bile geçmiyor gerçekten çok hafif bir silah. Dolayısıyla uzun süre atış yapsanız bile sizi hiç yormuyor. Kesinlikle hiç geri tepmiyor... Tetik mekanizması çok başarılı, tetiğin hiç boşluğu oynaması kayması yok. Nişan alma tertibatı kullanılan fiber ile gerçekten kolay anlaşılır bir yapıda. Her atıştan önce namluya saçma yerleştirme eziyeti bu silahta yok, kurma kolunu geriye çekip tekrar ittiğinizde silahın haznesine koyduğunuz 200 BB den birini namluya kendi yerleştiriyor. Pompalamayı da yaptığınızda silah atışa hazır oluyor. Kısacası; 50 m den daha kısa mesafelerde etkili atış yapmak istiyorsanız bu silahı da seçenekleriniz arasına almanızı öneririm... NOT : ben bu silahi 60 ytl ye aldim, fiyat konusunda da bilginiz olsun....

• hoşgeldiniz bat. gayet güzel bir yazı hazırlamışsınız. sizi tanışalım bölümüne de bekliyoruz.

• aslında crosman 760 2100 b "nin minyatürü diyebiliriz 2100b ile aynı özelliklere sahip ikiside bb atıyor çalışma sistemleride aynı fakat 2100b daha güçlü tip olarak bence göze daha hoş gözüküyor 2.2 kg daha uzun isabette iyi netice almak istiyorsan pelllet kullanmanı tavsiye ederim namlu ömrünüde bayağı bir uzatmış olursun
    kazasız atışlar dilerim
    ;tufey#