Crosman 760 Pumpmaster???

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Crosman 760 Pumpmaster nedir ne değildir?

95 Ytl fiyat verildi, modifiye edilebilir mi, edilirse ne gibi bir modifiye yapılabilinir.

Ve buna değer mi?

Bilgisi olan arkadaşlar yorumlayabilrse sevinirim teşekkürler iyi atışlar.

• bir üst modeli varken ve arada çok bir fiyat farkı da yokken hangisi alınır? bilemiyorum...

• mantıklı bir bakış açısı aslında.

2100 den cogunluk memnun, az bi fark verip bilinen bir şeyi almak daha mantıklı

• Ben de artık size katılıyorum bu konuda zira 760 ı çok daha hafif ve küçük olduğu için tercih etmiştim ancak aldım vede bir miktar atışta yaptım ki test amaçlı atışlardı sadece sonuç tam bir hayal kırıklığı oldu ki fabrika verilerinin bile altında sonuçlar çıktı ortaya.

Bu durumu aldığım yere bildirdiğimde ise stoklarında çok eskiden kalma bir 2100 olduğunu öğrendim ( Şu anda 80 ytl ye satılan kısmen tamirli kısmen sorunlu olduğunu duyduğum parçaların birleşiminden yapılan tüfeklerden değil, tabiri caizse 1.nesil ) ve farkını verip ununla değiştirdim tüfeğim bugün geliyor.

Bakalım bir de bunu tet edeceğim. Bu arada yoğun ısrarı yüzünden çok sevdiğim bir arkadaşımı kıramayıp daha önceki tüfeğim Crosman 1077 (925fps) 'yi ona sattım.

Eğer 2100 den istediğim tadı bulamazsam yeniden bir 1077 daha alıp modifiye ettirmeyi düşünüyorum £tabanxalı$

• sentinels

Alıntı

Bu durumu aldığım yere bildirdiğimde ise stoklarında çok eskiden kalma bir 2100 olduğunu öğrendim ( Şu anda 80 ytl ye satılan kısmen tamirli kısmen sorunlu olduğunu duyduğum parçaların birleşiminden yapılan tüfeklerden değil, tabiri caizse 1.nesil ) ve farkını verip ununla değiştirdim tüfeğim bugün geliyor.

yazındaki bu kısmı pek anlayamadım yani bu mudur ;suanda 80 ytl ye satılan kısmen tamirli?kısmen sorunlu oludğunu duyduğum?parcaların birleşiminden yapılan tüfeklerden değil?tabiri caizse 1,nesil ?
    hep kafamda soru işaretleri oldu birinci nesil crosman 2100 görmek isterim .Cünkü 2000 yılından kalma 2100 var da bende yeni olandan da aldım gövdede dış kısımda bir kanal var şekil için yeni crosmanda o yok ,dışında ince uzun bir gravür var o yok bir de gövdenin üst kısmında namlu ya sacma sürme yoluna uzanan 3mm lik diş acılmış bir delik var oda yok başka heryeri aynı ha birde namlu ucundaki arpacık önkısmında vidalıydı eski corsamn iki bin yüzde biraz makyaj yapılmış bu tüfeğe başka her yeri aynı zaten ,ama şunu kesinlikle söylemek isterim montajda biraz baştan savma davranılmış güzel bir bakımla harika sonuclar alabiliyorsun eksik yapılan şey bence bu tüfeği tarasrlayan mühendis kimse onun istedikleri kalıpcıya gelince atlanmış ayrıntılar kalıpcıdan kalan ayrıntılar üzerinde durmamada montaj sırasında devam edince ortaya bu sonuc cıkmış benim kanaatim bu ,bu montajdan kaynaklanan sıkıntılar seri üretim yapan her fabrikadan doğacak doğal sonuclar bence eski crosmanda da ne yazzık kı aynı sonuclar vardı ben tüfk konusnda biraz titizim alır hemen söker yağlamasını kendim yaparım ağır hareketli yerlere gres yağla ince hareket gerektiren kısımları ince yağla (kabaca söylemek gerekirse )yağlarım ,ben buna tüfeğimi tanımak adını verdim

• 80 YTL ye satılan crosmanlar fason üretim değil bu bir çok defa söylendi. Crosman ın Türkiye distribütörlüğünü yapan iki firmadan biri iş değişikliğine gittiği için elindeki malları toplu olarak Veli Bey aldı ve çok düşük fiyattan piyasaya sürdü. Hepsi bu. Zaten crosman 2100 lerde bitti kalmadı. Veli bey tekrar bakıyor elinde kalan varsa onları getirecek.
    Burda konu crosman 760 için açılmış ama sistem olarak aynı olduğu için crosman 2100 ile karşılaştırmalar yapılmış bunu anlamak zor değil fakat crosman 1077 konusu burda ne alaka anlamış değilim ki gene 925 fps.

Webley Patriot - T.M.A.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen aron ().

• cumartesi günü elinde son kalanı ben almıştım hatta üçtane daha alacaktım ama olmadı en kısa zamanda eline ulaşacağını silahların bulunduğu deponun önüde buzlanma oldunğunu ve depodan mal çıkarmada sıkıntı yaşandığı için verdiği siparişlerin geç kaldığını söyledi ben de bekliyorum bakalım

• 760 modifiye edilmez sanırım edilsede silahın gücü tatmin edici miktarda artmaz

avcihoca kaç tane 2100 almış oldun sen şimdi ? ^^
    5-6 ? :P

aslında bu silahın namlusunu çıkarıp hatsanlara takıcaksın 8o

Hatsan Mod 135 0.22 cal
    Crosman 2100
    Tekirdağ Merkez

• kendime değil yahu arkadaşlara eşe dosta dedik batan geminin mallarından istifade etsinler şu ana kadar iki tane arkadaşa daha aldık üç arkadaşta sabırsızlıkla bekliyor bugün iti barıyla sayı beşe cıkabilir
    hatsana değil tuka marka beş yıl oldu daisy 900 eski bir tüfekti okudum üfledim g;$i;)

• benimde var bi tane siparişim bende bekliyorum gelmesini fiyat çok iyi neredeyse bi oyuncak fiyatına :thumbup: büyüklere oyuncak #hims

Webley Patriot - T.M.A.

• Avcihocam, bir kac yerde daha yazmissinizdir ama rica etsem bir kere daha önerebilirmisiniz, 2100 de en iyi isabet hangi pellettedir ?

• gamo promağnum ile diana hıgh power den iyi sonuclar aldım ama aynı tüfek aynı marka aynı kalibre bakarsın başka sacmayı sever onu sen kullanarak gurupdaki dağılıma bakıp kendin bulacaksın hangi dağılım birbirine yakınsa o nu kullanacaksın

• Bir elin parmakları gibi mübarek, desenize hocam, birbirine benzemiyor bu sialh :)

Sagolun cevabınız için, ortaya karışık pellet alalım bakalım sonuç ne olacak :)

• macth pellet"lerlede iyi grup çıkartıyor prohunter"ı denemeni tavsiye etmem berbat farklı farklı yerlere gidiyor birde hunter iyi diyorlar ;tufey#

Kusura bakmayın daha yeni kullanıcı olduğum için pek bilmiyorum, match dediğiniz pelletin markası mı, modeli mi ?

Veli Beyin sitesinden bakıyorum, gamo da göremedim bu isimde, barracuda da match diye üç model var acaba onlar mı?

Veya aynı siteden baska tavsiye edebileceginiz hangi pelletler var (link de verirseniz çok makbule geçer)

Teşekkürler

• http://www.gamo.com/?ID=53&ProductID=55

kutunun şekli değişmiş gibi ama mermi bu veli beyde herhalde kalmamış. Bende 5 kutu istemiştim, elimde 4 kutu var göndereyim demişti. Herhalde son match pelletleri ben almışım.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• 80 YTL ye satılan crosmanlar fason üretim değil bu bir çok defa söylendi. Crosman ın Türkiye distribütörlüğünü yapan iki firmadan biri iş değişikliğine gittiği için elindeki malları toplu olarak Veli Bey aldı ve çok düşük fiyattan piyasaya sürdü. Hepsi bu. Zaten crosman 2100 lerde bitti kalmadı. Veli bey tekrar bakıyor elinde kalan varsa onları getirecek.
    Burda konu crosman 760 için açılmış ama sistem olarak aynı olduğu için crosman 2100 ile karşılaştırmalar yapılmış bunu anlamak zor değil fakat crosman 1077 konusu burda ne alaka anlamış değilim ki gene 925 fps.

"crosman 1077 konusu burda ne alaka anlamış değilim ki gene 925 fps." şimdi bu 925fps olayına neden takıldığınızı anlıyamadım lakin yazımda gayet açık bir şekilde yazmıştım anlamanız neden mümkün olmadı ben de bunu anlıyamadım??

Açıkça 1077 den aldığım tadı (hassas - seri atış zevkini) alamazsam eğer yeniden bir 1077 daha alıp modifiye ettireceğimi söyledim hepsi bu sonuçta topiği açan kişi benim zaten ve 760 ı alıp denedim şu an itibari ile 2100 ü de aldım elime geçti ve denedim sonuçtan da gayet memnunum.

Bununla beraber hassas atışta aynı kalite ve tadı verirken seri atış için yeniden başka bir tüfek veya yine 1077 almayı düşünüyorum anlaşılmayan bir yer yoktur umarım.

Amacım spekülasyon yaratmak değil bilgi ve deneyim paylaşımı yapmaktır ki burası da sonuçta bir paylaşım forumu sanırım.

• sentinels

yazındaki bu kısmı pek anlayamadım yani bu mudur ;suanda 80 ytl ye satılan kısmen tamirli?kısmen sorunlu oludğunu duyduğum?parcaların birleşiminden yapılan tüfeklerden değil?tabiri caizse 1,nesil ?
    hep kafamda soru işaretleri oldu birinci nesil crosman 2100 görmek isterim .Cünkü 2000 yılından kalma 2100 var da bende yeni olandan da aldım gövdede dış kısımda bir kanal var şekil için yeni crosmanda o yok ,dışında ince uzun bir gravür var o yok bir de gövdenin üst kısmında namlu ya sacma sürme yoluna uzanan 3mm lik diş acılmış bir delik var oda yok başka heryeri aynı ha birde namlu ucundaki arpacık önkısmında vidalıydı eski corsamn iki bin yüzde biraz makyaj yapılmış bu tüfeğe başka her yeri aynı zaten ,ama şunu kesinlikle söylemek isterim montajda biraz baştan savma davranılmış güzel bir bakımla harika sonuclar alabiliyorsun eksik yapılan şey bence bu tüfeği tarasrlayan mühendis kimse onun istedikleri kalıpcıya gelince atlanmış ayrıntılar kalıpcıdan kalan ayrıntılar üzerinde durmamada montaj sırasında devam edince ortaya bu sonuc cıkmış benim kanaatim bu ,bu montajdan kaynaklanan sıkıntılar seri üretim yapan her fabrikadan doğacak doğal sonuclar bence eski crosmanda da ne yazzık kı aynı sonuclar vardı ben tüfk konusnda biraz titizim alır hemen söker yağlamasını kendim yaparım ağır hareketli yerlere gres yağla ince hareket gerektiren kısımları ince yağla (kabaca söylemek gerekirse )yağlarım ,ben buna tüfeğimi tanımak adını verdim

Sevgili avcihoca öncelikle vermiş olduğunuz ayrıntı bilgileri için teşekkür ederim. Tabiri caizse 1.nesil deme sebebim diğer 80 ytl ye satılan tüfekleri karalamak için değil kesinlikle lakin yine de o tüfeklerin aynı kalite de yapılmadığı kanısındayım ki çevremde bir kaç tane bu şekilde alınmış (80Ytl ye) tüfeği olan arkadaşım da var ki benim tüfeğimle karşılaştırdık dün gelir gelmez hemen; sentetik kundağın kalitesinden tutun da döküm ve metal aksamın boyasının kalitesine varıncaya kadar gerçekten aradaki fark gözle görülebilir düzeyde, ancak bahsettiğiniz gravür benim tüfeğimde de yok bu arada.

Eğer izin verirseniz tecrübelerinizden faydalanmak isterim 2100 tüfeğim elime geçti ve oldukça da memnunum gerçekten oldukça keyifli (pompalama kısmını geçersek) atışlar yapılabilen bir tüfek ama sanırım bu tüfeğin de bir takım sizin de belirtmiş olduğunuz eksiklikleri var tüm yapılması gerekenleri içeren (alır almaz yapılması gerekernler gibi) bir yazınız ve/veya böyle bir yazı linki var mı elinizde acaba?

Ben sentetik kundağı söküp ahşap kundak yapıp takmayı düşünüyorum bu arada yapmamı önereceğiniz basit düzeltmeler var mı?

• Legolas cevap için teşekkürler

Avcihocam, eger Sentinels arkadaşımızı dediği gibi, 2100 ile ilgili yapılabilecek bakımlarla ilgili detaylu bir konu acarsaniz çok makbule geçer

Biliyorum sınava hazırlanıyorsunuz, meşgulsunuz ama yavas bir konu şekillenmeye başlarsa bizim için çok faydalı olur.

Teşekkürler :D