Cometa Lynx V10

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • ali tekin isimli arkadasımız foruma kayıtlı durumdamıdır? bende bekliyorum crono atış eğrisi vs :)

Stoeger x10 synthetic combo
    Tuka Tek Kırma Düzce 16 Cal
    Sarsılmaz New Avrasya Süperpoze 12 Cal
    Üzümlü Lazer 7+1 71cm 12 Cal
    Eser yaylı 4.5 mm

• ben de merak ediyorum nasıl bir şey acaba

• Ali o gün den beri tüfekle beraber yatıyormuş o yüzden gelmiyor foruma :D

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Asagidaki linkte cometa lynx v10'nin amator kullanici yorumu ve bahsettigine gore 3 zayif noktasi var;

1) Hepimizin bildigi sert tetik (Ancak modifiye edilebilir diyor)
    2) Kundak agacinin cok yumusak oldugu ve kolay cizilebildigi
    3) Sarjor yuvaya girdiginde sifir oturmadigi icin oringe zarar verdiginden bahsetmis

http://www.youtube.com/watch?v…ture=youtube_gdata_player

• 3. Sü hariç diğerleri teferruat gibi görülüyor ama şarjör sorunu da ele alıp incelendiğinde,sorunu neyin oluşturduğu gözlenerek halledilebilir sanıyorum.eğer iç tarafta şarjörü kitleyen kilit mekanizması vs varsa ve yayı uzun kalıp şarjörü dışa doğru baskılıyorsa yayı kısaltıp sorun çözülebilir mesela.
    Başka ne gibi bir durum sarjorün oturmasına engel olabilirki?anladığım kadarıyla milimetrik bir incelik var orda.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22

• video daki cometanın kundagı sentetik kundak degilmi.kundak sorununu ele almış ama anlattığı silahın kundagı sentetik ilginç

Eser yaylı 4.5 mm

• video daki cometanın kundagı sentetik kundak degilmi.kundak sorununu ele almış ama anlattığı silahın kundagı sentetik ilginç

Sentetik gorunumlu siyah agac modeli :thumbup:

• Arkadaşlar ayrı bir başlık altında deyelı bir inceleme konusu açacaktım fakat merak eden arkadaşlar için ve inceleme için fazla vakit bulamadığım için burda genel bir açıklama yapayım.

Önce eksi yönlerini açıklayayım;

1- Denildiği gibi tetik biraz sert ve düşme naktasını kestiremiyorsunuz sebebi ise tetik yaylarının sert oluşu ve tetik bileşenlerini tutan pimlerden kaynaklandığını düşünüyorum. Biraz uğraşınca ayara geldi ve istediğim gibi oldu.
    2- Tüfeğin kurarken lever kolunun son noktasında çekiç kuruluyor.
    3- Şarjörü kendinden indexlemeli ve yaylı bir mekanizma olduğu için namluya sürme esnasında yumuşak ve ince etekli peletleri deforme edebiliyor.
    4- Kullanılan pimleri hiç beğenmedim sarma saç gibi malzemeden yapılmış bütün hepsini tornada işlenmiş paslanmaz malzemeden yaptırıcam.

Artı yönleri;

1- İsabeti ve namlusu çok güzel hoşuma gitti tabi regülatörlü oluşununda faydası var.
    2- Kundak ağacı sanıldığı gibi yumuşak değil çok hoş bir kundağı var fakat tüpün gövdeye birleştiği yerden itibaren tüp altına doğru uzatılmaması tuhaf duruyor.
    3- Namlu ceketi çok başarılı narmal moderatörden bile güzel ses kesiyor.
    4- En güzeli tüfeğin perfomans açısından parasının tam karşılığı hatta fiyatının uygun oluşu diyebilirim.

Kalibrgun Cricket .25 + .22 lw
    Kral Arms Breaker .22

• Alicim hayırlı olsun.
    Yakın zamanda daha detaylı grupman ve krono sonuçlarını bekliyoruz.
    Desene yeni pellet eteği kalın olduğu için iyi gider bu tüfekte.
    Fotolarıda bekliyoruz.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22

• öncelikle hayırlı olsun.aynı sekilde grupman ve krono sonuclarını bende cok merak ediyorum.güle güle eskitin

Eser yaylı 4.5 mm