Yüksek Müsadelerinizle Engin Bilgilerinize Ufak Bir Sual.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar Merhaba,
    Affınıza sıgınarak yardımlarınızı rica ediyorum,
    Sorum şudur,
    Pcp tüfegime scubaya geçmek istiyorum, yanlış bir tüp almak istemiyorum,
    bt65 e 200 bar hava basıyoruz pompa ile,
    7 Lt 200 bar scuba tüpü işimi görürmü acaba, eğer görürse dolu bir scuba tüp ile bu tüfegi kaç kere doldurabilirim ve her dolumda tüfegi doldurabilecegim basınç düşecekmi ?
    Eger her dolumu düşerek devam edecekse bana 200 bar dolumu saglayacak nasıl bir tüp almalıyım.

Hatsan Mod 125 Sniper, (1 Günlük Macera, Ertesi Gün Elden Çıkardım.)
    Gamo Shadow 1000 (Emektar Tüfeğim 1999 dan beri bırakmadı beni :) )
    Hatsan Bt 65 Sb + Webler Tri Pump

bursateam.png

• 7 litre 200 yerine 300 bar almanızı tavsiye ederim.ben hem 7litre 200 bar hem 6litre 300 bar kullandım.300 bar daha fazla dolum yaptırıyor çünkü içindeki hava miktarı fazla.200 bar tüpteki sınıktı şu.her dolumda tam dolum yapamıyorsunuz.zaten 200 bar olduğu için her kullanımda daha az dolduruyorsunuz.300 bar tüp imkanınız vasa dolum imkanı varsa kesinlikle 300 bar tavsiye ederim.

AA s510 carbine .22 ( Audrius regülatör ) BSA 8-32*44ao

AB Rh (-)

• Teorik olarak 200barlık 7 litre tüp ile tüfeğinizi hiç tam dolduramazsınız sizin ihtiyacınız olan şey 300bar scuba tüpüdür.

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• peki 300 bar 6 lt bir tüp ile kaç dolum yapabilirim.

bursateam.png

• 200 bar lık scuba yerine 300 barlık scubayı tercih edin. Çünki 200 bar ile ilk dolduruştan sonra 200 bardan basınç düşeceği için. Sürekli azalan bir basınçla tüfeğinizi dolduracağı için çok kullanışlı olmayacaktır. 300 barlık ta ise tüfeğinizdeki tüpün hacmine bağlı olarak daha çok sayıda 200 bar olarak dolum yapacaktır.

Türk'ün Kızıl Elma'sı "BİRLİK" ola ki, Türk yurduna "DİRLİK" gele..

• tüp ve tüfeği iki ayrı kap olarak düşünürsen basınç eşitlemesi yapıyorsun. yani 200 bar olan bir yerden diğer tarafa hava aktarıyorsun. hacim büyüdüğü için basınç düşüyor.
    eğer 200 barda kullanıp ordan attıkça basınç düşmesine alışarak atış yaptıysan 300 barlık tüp daha uygundur.
    daha da stabil atış yapmakisterseniz regülatör ya da daha ucuza gelecek yay modifiyesi lazım. 6.8lt 300 bar tüpler en çok tercih edilenler. hem taşıması kolay hemde basıncı hacmi uygun.
    dikkat edilecek nokta 300 barı doldurabiliyormusunuz. eğer evetse 250 tl ye satılan tüpler var. hll avda. tüp+yavaş dolum+dolum aparatı harika bir set olacaktır

evanix windy city

hatsan at44 lw 3-9x40 optima

fabarm pump action 5+1 sarsılmaz concorde 12 ga

elektrikli pcp pompası (proce sürüyor)

• tüp ve tüfeği iki ayrı kap olarak düşünürsen basınç eşitlemesi yapıyorsun. yani 200 bar olan bir yerden diğer tarafa hava aktarıyorsun. hacim büyüdüğü için basınç düşüyor.
    eğer 200 barda kullanıp ordan attıkça basınç düşmesine alışarak atış yaptıysan 300 barlık tüp daha uygundur.
    daha da stabil atış yapmakisterseniz regülatör ya da daha ucuza gelecek yay modifiyesi lazım. 6.8lt 300 bar tüpler en çok tercih edilenler. hem taşıması kolay hemde basıncı hacmi uygun.
    dikkat edilecek nokta 300 barı doldurabiliyormusunuz. eğer evetse 250 tl ye satılan tüpler var. hll avda. tüp+yavaş dolum+dolum aparatı harika bir set olacaktır

Yavaş Dolum aparatı ne için acaba sadece dolum aparatı iş görmezmi, tüfek parası kadar para harcıcak bu scuba :)

bursateam.png

• hava ne kadar yavaş akarsa sürtünme o kadar az olur. buda ısınmayı engeller. ısı bu malzemeler için deformeyi hızlandıran bir eksi durum. havalı silahlarda da sızdırmazlık o ring denen contalarla sağlanır. ısı da bu contaları çabuk bozar. kaldıki 300 bardan 200 lük tüpe dolum yapacaksınız. yavaş dolumla daha kontrollü olur

evanix windy city

hatsan at44 lw 3-9x40 optima

fabarm pump action 5+1 sarsılmaz concorde 12 ga

elektrikli pcp pompası (proce sürüyor)

• Tüm cevaplarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim.
    Scuba tüp + hatsan scuba dolum aparatı yeterli sanırım. Bursada tüp dolumu ile bir sıkıntı yok 600 bara kadar dolum yapabilecek tesisler mevcut.
    Tavsiyelerinize istinaden, 6 lt scuba tüp ve dolum aparatı edineceğim tekrar teşekkürler,
    Ayrıca yay modifikasyonu ve regulatör hakkında bilgisizim beni aydınlatabilirmisiniz.

bursateam.png

• hava ne kadar yavaş akarsa sürtünme o kadar az olur. buda ısınmayı engeller. ısı bu malzemeler için deformeyi hızlandıran bir eksi durum. havalı silahlarda da sızdırmazlık o ring denen contalarla sağlanır. ısı da bu contaları çabuk bozar. kaldıki 300 bardan 200 lük tüpe dolum yapacaksınız. yavaş dolumla daha kontrollü olur

Çok Teşekkür ederim,

bursateam.png

• Teorik olarak 200barlık 7 litre tüp ile tüfeğinizi hiç tam dolduramazsınız sizin ihtiyacınız olan şey 300bar scuba tüpüdür.

Teorik olarak 200barlık 7 litre tüp ile tüfeğinizi hiç tam dolduramazsınız sizin ihtiyacınız olan şey 300bar scuba tüpüdür.

Çok Teşekkür Ederim,

bursateam.png

• 200 bar lık scuba yerine 300 barlık scubayı tercih edin. Çünki 200 bar ile ilk dolduruştan sonra 200 bardan basınç düşeceği için. Sürekli azalan bir basınçla tüfeğinizi dolduracağı için çok kullanışlı olmayacaktır. 300 barlık ta ise tüfeğinizdeki tüpün hacmine bağlı olarak daha çok sayıda 200 bar olarak dolum yapacaktır.

Çok Teşekkür Ederim.

bursateam.png

• Arkadaslarimiz konuyu detayiyla aciklamislar zaten bende kucuk bir sey eklemek istiyorum. Tup doldurmada probleminiz yokmus o sebeple kesinlikle 300 bar lik bir tup edinin eger bulabilirseniz 8-10 litrelik tuplere bakin tufeginizi cok daha fazla doldurabilirsiniz. Bulamazsanizda 6 litre 300 bar isinizi fazlasiyla gorur. Chair gun programinda tup dolum hesabi var ordanda tuplerin hacmine ve basincina gore tufege kac dolum yapabilecegini hesaplayabilirsiniz.

A-TAKIMI

• Arkadaslarimiz konuyu detayiyla aciklamislar zaten bende kucuk bir sey eklemek istiyorum. Tup doldurmada probleminiz yokmus o sebeple kesinlikle 300 bar lik bir tup edinin eger bulabilirseniz 8-10 litrelik tuplere bakin tufeginizi cok daha fazla doldurabilirsiniz. Bulamazsanizda 6 litre 300 bar isinizi fazlasiyla gorur. Chair gun programinda tup dolum hesabi var ordanda tuplerin hacmine ve basincina gore tufege kac dolum yapabilecegini hesaplayabilirsiniz.

Çok Teşekkür Ederim.

bursateam.png